Protivná šéfová

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terrry
Kecalka 155 příspěvků 26.04.19 12:00
Protivná šéfová

Ahoj holky, utekl rok a já se po RD rozkoukala v nové práci, kde jsem dobře placená, na zkrácené úvazek atd. jen nebýt mé šéfové i spokojená. Většina kolegů je moc fajn. Práci změnit moc nechci, protože mě baví a možná i to je důvod proč se šéfová ke mě chová nijak.
V kanceláři sedíme dvě a de facto spolu nemluvíme. Když se ji zeptám jak se o víkendu měla, dozvím se, že blbě a víc to nerozvede. Když se ji následující týden zeptám co dělala, že má zavázanou nohu, jedním slovem mě odbyde, že nic. Zkraje když nastoupila jsem to řešila a ptala se jí jestli dělám něco špatně tak ať mi to poví…, domnívala jsem se, že je to správné řešení a pročistí to vzduch. Ale bohužel to nikam nevede. Včera jsem si uvědomila, že mě nemá ráda jak osobu a nemíní mými ať už osobními nebo pracovními ztrácet čas. Snažím se ji na nic neptat a zjistit si to jinde, ale jsou chvíle kdy ptát se někoho jiného se nehodí a v tu chvíli se v 90% na mne ohradí s dotazem, kterýmu nerozumím, znervózním a začnu se do toho trochu motat. Práci dělám dobře, nebo o žádných stížnostech jsem se nedozvěděla. NEvíte jak na ni? Jak si to zpříjemnit a nenechat se jejím chováním deptat?
Předem díky, T:

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9125 příspěvků 26.04.19 12:39

@Terrry Tak nevím, ale proč bych se šéfové měla vyptávat jak se měla, a co se jí stalo?? Asi ti nic sdělovat nechce. A pokud ses jí ptala opakovaně, tak se nedivím, že na tebe může být naštvaná. Dělala bych si svoje a neřešila její soukromý život. Stejně tak nikde není psáno, že se šéfová musí zajímat o ten tvůj.

Prostě jsou lidi, kteří nemají na vybavování náladu.

Terrry
Kecalka 155 příspěvků 26.04.19 12:43
@P4ja píše:
@Terrry Tak nevím, ale proč bych se šéfové měla vyptávat jak se měla, a co se jí stalo?? Asi ti nic sdělovat nechce. A pokud ses jí ptala opakovaně, tak se nedivím, že na tebe může být naštvaná. Dělala bych si svoje a neřešila její soukromý život. Stejně tak nikde není psáno, že se šéfová musí zajímat o ten tvůj.Prostě jsou lidi, kteří nemají na vybavování náladu.

Tak sedíme spolu v kanceláři, trávíme tam spolu dost času a je to hned příjemnější prohodit pár slov. Jsme ženské, komunikativní. Nemyslím, prodebatit celý čas, ale tak trochu si to zpříjemnit. Ty se neptáš kamarádky ze školy nebo kolegyně z práce jaký měla víkend nebo jak bylo na dovče co se z ní vrátí :(?

P4ja
Echt Kelišová 9125 příspěvků 26.04.19 12:48
@Terrry píše:
Tak sedíme spolu v kanceláři, trávíme tam spolu dost času a je to hned příjemnější prohodit pár slov. Jsme ženské, komunikativní. Nemyslím, prodebatit celý čas, ale tak trochu si to zpříjemnit. Ty se neptáš kamarádky ze školy nebo kolegyně z práce jaký měla víkend nebo jak bylo na dovče co se z ní vrátí :(?

Ano, pokud o tom chce mluvit a taky o tom chce mluvit se mnou. Jsou kolegyně, které tohle v práci neřeší a respektuju to. Pokud ti očividně nic říct nechce a ty se jí pořád ptáš, tak se nedivím.

sediza
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 26.04.19 12:48

Zeptala bych se jí, zdali je moznost, že byste sídlila v jiné kanceláři, když s Vámi má problém. Vyhýbala bych se jí a rozhodně jí nelezla do zadku. Měla bych jí tam, kde ona mě :D

Terrry
Kecalka 155 příspěvků 26.04.19 12:52
@sediza píše:
Zeptala bych se jí, zdali je moznost, že byste sídlila v jiné kanceláři, když s Vámi má problém. Vyhýbala bych se jí a rozhodně jí nelezla do zadku. Měla bych jí tam, kde ona mě :D

Tak tahle varianta mě taky napadla akorát není moc řešitelná…není kam se odstěhovat. Napsala si to pěkně :D

Terrry
Kecalka 155 příspěvků 26.04.19 12:57

V prvním příspěvku jsem psala:
Snažím se ji na nic neptat a zjistit si to jinde, ale jsou chvíle kdy ptát se někoho jiného se nehodí a v tu chvíli se v 90% na mne ohradí s dotazem, kterýmu nerozumím, znervózním a začnu se do toho trochu motat. Práci dělám dobře, nebo o žádných stížnostech jsem se nedozvěděla. NEvíte jak na ni? Jak si to zpříjemnit a nenechat se jejím chováním deptat?

Respektuji, že mě nemá ráda a na nic se raději neptám, spíš jsem od Vás/tebe chtěla poradit s poslední větou v textu viz. výše :)

Terrry
Kecalka 155 příspěvků 26.04.19 12:58
@P4ja píše:
Ano, pokud o tom chce mluvit a taky o tom chce mluvit se mnou. Jsou kolegyně, které tohle v práci neřeší a respektuju to. Pokud ti očividně nic říct nechce a ty se jí pořád ptáš, tak se nedivím.
@Terrry píše:
Snažím se ji na nic neptat a zjistit si to jinde, ale jsou chvíle kdy ptát se někoho jiného se nehodí a v tu chvíli se v 90% na mne ohradí s dotazem, kterýmu nerozumím, znervózním a začnu se do toho trochu motat. Práci dělám dobře, nebo o žádných stížnostech jsem se nedozvěděla. NEvíte jak na ni? Jak si to zpříjemnit a nenechat se jejím chováním deptat?Respektuji, že mě nemá ráda a na nic se raději neptám, spíš jsem od Vás/tebe chtěla poradit s poslední větou v textu viz. výše :)
acimedaca
Nadpozemská drbna 26792 příspěvků 26.04.19 13:14

Nejlepší je smířit se s tím, že taková je - i když je to ženská, tak prostě nechce mluvit. I takový lidi jsou. Pokud vyloženě neškodí a pracovně se domluvíte, tak si chodˇpovídat do jiné kanceláře. Mám to podobně, 1,5 r jsem to pořád řešila, jak vycházet, o čem mluvit…pak jsem prostě pochopila, že se bavit nechce, o práci v pohodě, ale o soukromí vůbec, ani o počasí…prostě je to člověk, který se bavit nechce a dokonce to ani neznamená, že mě nemá rád. Tak chodím po ránu do vedlejší kanceláře na pár minut na pokec, na oběd s jinými kolegy a holt prostě v kanclu tolik nemluvím, i když je to proti mojí povaze :)

P4ja
Echt Kelišová 9125 příspěvků 26.04.19 13:27
@Terrry píše:
Snažím se ji na nic neptat a zjistit si to jinde, ale jsou chvíle kdy ptát se někoho jiného se nehodí a v tu chvíli se v 90% na mne ohradí s dotazem, kterýmu nerozumím, znervózním a začnu se do toho trochu motat. Práci dělám dobře, nebo o žádných stížnostech jsem se nedozvěděla. NEvíte jak na ni? Jak si to zpříjemnit a nenechat se jejím chováním deptat?Respektuji, že mě nemá ráda a na nic se raději neptám, spíš jsem od Vás/tebe chtěla poradit s poslední větou v textu viz. výše :)
Řešit s ní jen to nejdůležitější a hledět i práce, když nemá ráda vykecávání v kanclu.
Jinak si myslím, že to klidně může být provázané, asi jsi deptala ty jí, tak ti to dává ežrat.
Terrry
Kecalka 155 příspěvků 26.04.19 13:43
@acimedaca píše:
Nejlepší je smířit se s tím, že taková je - i když je to ženská, tak prostě nechce mluvit. I takový lidi jsou. Pokud vyloženě neškodí a pracovně se domluvíte, tak si chodˇpovídat do jiné kanceláře. Mám to podobně, 1,5 r jsem to pořád řešila, jak vycházet, o čem mluvit…pak jsem prostě pochopila, že se bavit nechce, o práci v pohodě, ale o soukromí vůbec, ani o počasí…prostě je to člověk, který se bavit nechce a dokonce to ani neznamená, že mě nemá rád. Tak chodím po ránu do vedlejší kanceláře na pár minut na pokec, na oběd s jinými kolegy a holt prostě v kanclu tolik nemluvím, i když je to proti mojí povaze :)

Diky za napsani zkusenosti. Nee, ze by zrovna potesila, ale je fajn, precist si, ze se to deje i v „lepsich rodinach :)“ a jak s tim nalozili :jazyk:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 26.04.19 13:52

Nevim. Jsou kolegyne, se kterymi osobni temata neprobirame vubec, ale pracovne si max sedime. Mne to tak vyhovuje nejvic po mnoha letech v zenskem kolektivu se drzim pravidla neresit soukromi v praci.

Pokud komunikace vazne i v pracovnich odbornych a organizacnich otazkach, tak je to spatny a to bych popravde dlouho nevydrzela.

plenkovedorty
Kecalka 272 příspěvků 26.04.19 19:27

Tak proste nebud vlezla, hled si sveho, makej a res pracovni veci. Kazdy neni extrovert a proste se smir, ze ji nezajimas. V praci se ma makat a ne navazovat kamaradska pratelstvi..zkus to zkousnout a zamerit se na praci a uvidis..treba se to prolomi samo..Kazdy se fakt sverovat nechce a respektuj povahu druhych.

Terrry
Kecalka 155 příspěvků 26.04.19 21:07
@plenkovedorty píše:
Tak proste nebud vlezla, hled si sveho, makej a res pracovni veci. Kazdy neni extrovert a proste se smir, ze ji nezajimas. V praci se ma makat a ne navazovat kamaradska pratelstvi..zkus to zkousnout a zamerit se na praci a uvidis..treba se to prolomi samo..Kazdy se fakt sverovat nechce a respektuj povahu druhych.

Tak nejak si vetsinu z toho co pisete uvedomuji. Praci mam rada, firmu taky, pracuji tam sami chytri lide. Budu se soustredit na praci a ji mit u zadku jako ona mne. Jak napsala jedna slecna vyse;) Doufam ze to zvladnu :zed:

Váš příspěvek
Reklama