Prozření manžela?

Anonymní
16.6.21 11:12

Prozření manžela?

Hezký den všem.
Jsme manželé (13 let) se dvěma dětmi. V dětství byl manžel rodiči podceňován, vnucovali mu své názory, mateřskou lásku moc nezažil (tchánojc jsou oba dost chladní). Proto mu chybí sebedůvěra, sebeláska a to se projevovalo i v našem vztahu. Manžel mi nedával najevo city, ubližoval mi vnitřně svým chováním a místo aby se mnou komunikoval, dusil všechno v sobě. Já sama mám problémy se sebedůvěrou a sebeúctou a navíc se léčím na panickou poruchu. Když jsem s něčím byla nespokojená a chtěla o tom mluvit, obrátil všechno proti mně, takže jsem se také začala uzavírat a obrňovat své srdce vysokými hradbami.
Došlo to tak daleko, že jsem si našla „milence“, se kterým jsem dva roky a který ví, v čem žiju a jak jsem nešťastná. Na jeho popud jsem to začala řešit, docházím k psycholožce, která mi řekla, že je manžel jasný manipulátor a žiji v toxickém vztahu.
Vzhledem k tomu, že už bylo doma dusno k nevydržení, přiznala jsem manželovi, že někoho mám. Dal mi nůž na krk, že si tedy mám vybrat, a to co nejdřív.
Vybrala jsem si milence, ale manžel mě přemlouval, že to nedá, ať mu dám šanci…
Couvla jsem a dala tomu čas.
Manžel se začal snažit, funguje s dětmi (dřív byl od rána do večera v práci), pomáhá mi s domácností, hodlá chodit k psychologovi a pracovat na sobě. Úplně změnil způsob myšlení a jakoby prozřel. Chce o všem komunikovat…
Prý mě měl jistou, myslel si, že ho mám pořád ráda, že jsem šťastná (přestože moje signály a chování naznačovaly často opak).
Myslíte si, že ta změna myšlení a postoje k životu má šanci mu dlouhodobě vydržet? Nebo je to jen přechodný stav a za 2 měsíce bude všechno ve starých kolejích?
Má třeba někdo osobní zkušenost? Děkujiiii.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5053
16.6.21 11:16

Z osobní zkušenosti - je to jen dočasné. Můj manžel vydržel nejdéle 3 měsíce. Ale stačil pak jakýkoli problém, stres a vrátil se do starých kolejí.
Takhle - určitě si manžel zaslouží šanci, ty máš taky dost másla na hlavě. Ale moc bych nepočítala s happy endem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
16.6.21 11:22

To jsou ty signály… Prostě nefungují.

Taky jsem je samozřejmě používala a pak byla dotčená, že mi muž nerozumí.. U

A to jsem dost citlivej typ, nezvládám stresové situace a už vůbec o nich neumím mluvit.

Ale vím, že je to pak ještě horší..

Už na signály kašlu a prostě mu vše řeknu. A když mi to nejde, tak mu to napíšu na messu :mrgreen:

Je to lepší, jsem spokojenější :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2697
16.6.21 11:24

Tohle fakt nepochopim. Byl takovy nevyhovujici od zacatku, presto sis s nim poridila 2 deti, „obrnila sve srdce vysokymi hradbami“ :lol: a poridila si milence. Hele ja bych odesla, kdyz ti i ta psycholozka rekla, ze je vina na jeho strane. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5662
16.6.21 11:28

Váš vztah je celkově nemocný, neumíte komunikovat, vzájemně se zraňujete.
Manipulátor zůstane manipulátorem i po 60 návštěvě psychologa.

Nyní bojuje zase o tvoji jistotu, jak jí bude mít, vrátí se vše zpět jak to bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17419
16.6.21 11:38

Hele jděte někam do poradny, ideálně pak i do párové terapie. Potřbeujete si spoustu věcí vyříkat, rozhodně je lepší dělat to s podporou někoho, kdo vám zabrání abyste si přitom ubližovali.

Může to dost pomoci a nebo taky se decentně dohodnete, že už to fakt nemá smysl.

A ano, závažné krize můžou vést k tomu, že se člověk začne měnit, při troše štěstí mu i nové chování vydrží, pokud to má nějaké rozumné základy a nové chování vede k lepším výsledkům, než to staré.

A naprostá většina dlouhdoobých spokojených vztahů řešila nějakou nevěru a zvládli to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17419
16.6.21 11:40
@Silverine247 píše:
Tohle fakt nepochopim. Byl takovy nevyhovujici od zacatku, presto sis s nim poridila 2 deti, „obrnila sve srdce vysokymi hradbami“ :lol: a poridila si milence. Hele ja bych odesla, kdyz ti i ta psycholozka rekla, ze je vina na jeho strane. :dance:

no ona reaita nebude tak vyhrocená, jak ji popisuje zakladatelka ze své perspektivy, kde si potřebuje najít takový příběh, kde bude za tu lepší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11302
16.6.21 12:02

Tak ženská se neumí vymáčknout, co vlastně chce a co jí nevyhovuje, místo toho vysílá jakési nejasné signály, pak si najde milence, ale může za to manžel, že nerozkódoval signály a nesnažil se.

Kdyby něco takové tady napsal chlap, tak by dostal čočku, proč se nevymáčkl hned na začátku a hromadu poučení, jak je ve vztahu nutné jasně a jednoznačně komunikovat. Také byste mu poradily že má vyhledat manželskou poradnu a snažit se vztah zachránit, no a samozřejmě by dostal pucunk, že si namísto řešení problémů hned běžel smočit ptáčka jinde - prostě zvířátko. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2697
16.6.21 12:04
@Ou píše:
no ona reaita nebude tak vyhrocená, jak ji popisuje zakladatelka ze své perspektivy, kde si potřebuje najít takový příběh, kde bude za tu lepší…

Samozrejme. Mozna kdyby aspon trochu ubrala na tom patosu, tak by to nebylo tak do oci bijici. Ale srdce obrnene vysokymi hradbami pobavilo. Akorat ten parchant milenec to stejne prelezl, liska jedna podsita! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 12:45

Jako kdybys psala o mém bývalém… Takže z vlastní zkušenosti můžu říct, že to nedopadne. Na začátku vztahu byl super, po pár letech to stálo za prd, chtěla jsem odejít, tak sliboval hory doly jak mě miluje a jak se změní atd a ano změnil, a vydrželo mu to zase pár let. A opět to stálo za prd, když jsem mu řekla že nejsem šťastná tak se začal zase snažit, ale k tomu začal chronicky žárlit a dělat mi bezdůvodně scény, podle mě potřeboval psychiatra ale to odmítal. No konec vztahu i rozchod byl opravdu horor.
To je moje zkušenost, třeba to u vás dopadne lépe. Je dobře že vyhledal odbornou pomoc. Ty zvaž jestli ti za to ještě stoji. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Nahlásit
196
16.6.21 12:53

A ta psycholožka tedy mluvila i s ním, že ho diagnostikovala jako manipulátora, nebo to bylo na základě toho, cos jí řekla Ty? Hádám, že to druhé, pak to ale nemá absolutně žádnou váhu, protože Tys jí mohla navykládat cokoliv. Máte dvě děti, manžel se snaží, dej tomu šanci. Mám z Tebe pocit, že jsi jedna z těch, co je frnda zavolá jinam a tak hned na manželovi hledají chyby a staví se do role oběti, aby si svoje jednání samy před sebou i před okolím ospravedlnily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11302
16.6.21 14:04
@anniette píše:
A ta psycholožka tedy mluvila i s ním, že ho diagnostikovala jako manipulátora, nebo to bylo na základě toho, cos jí řekla Ty? Hádám, že to druhé, pak to ale nemá absolutně žádnou váhu, protože Tys jí mohla navykládat cokoliv. Máte dvě děti, manžel se snaží, dej tomu šanci. Mám z Tebe pocit, že jsi jedna z těch, co je frnda zavolá jinam a tak hned na manželovi hledají chyby a staví se do role oběti, aby si svoje jednání samy před sebou i před okolím ospravedlnily.
:palec: :potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7224
16.6.21 14:11

Mám bohužel tu zkušenost, že ani naprosto přímá sdělení nemusí být vyslyšena či brána vážně, pokud je dotyčný slyšet a brát vážně nechce (zcela je ignoruje, bagatelizuje, nebo sice i navenek uzná, ale do reality se to uznání nijak nepromítne, atd.).
Mně spíš na základě mé zkušenosti připadá, že mnohdy zafunguje až léčba šokem, jako ve vašem případě. A asi to platí pro obě pohlaví, i když já samozřejmě mohu mluvit jen o situaci, kdy tohle dělal chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
16.6.21 16:44

Z názvu jsem si myslel, že Ti sbalil igelitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
16.6.21 18:26

Asi to nebude navždy změna, jakou předvádí teď, ale vlivem šoku a aby zachránil rodinu, leccos upravit může. Jak hluboce a trvale záleží i na tobě.

Teď nejspíš řešíte hlavně, co vadilo tobě, on kolem tebe skáče, aby si tě udržel. Ale čím dál hnusněji se k tobě choval nejspíš i pro mnoho věcí, které děláš ty a také „začal uzavírat a obrňovat své srdce vysokými hradbami“ (úžasné slovní spojení :mrgreen: ).

No a pokud to má mezi vámi fungovat, tak bořit své a dobývat hradby toho druhého, budete muset oba. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat