Závislost na tom druhém

Anonymní
15.6.21 17:33

Omyl

Ahoj,

od 16 let jsem byla ve vztahu, rozešli jsme se přesně po 5 letech, tedy on se mnou. Díky tomu, že jsme vedle sebe doslova rostli, tak jsme byli ten slepovaný pár - rozchody a návraty, ale nebyly to velké problémy, především nevyzrálost.
Procházeli jsme posledních pár měsíců krizí - přemýšlela jsem nad přechozeným vztahem, každopádně dohodli jsme se, že na tom budeme pracovat.
Stačila menší hádka a najednou to z ničeho nic ukončil, myslela jsem si nejdříve - že jsme se vrátili trochu v čase a že potřebujeme vychladnout a zase to slepíme, brala jsem to jako výzvu a začala během dvou měsíců měnit svůj životní styl a přemýšlet nad tím co mu vadilo a snažila se na sobě opravdu pracovat. Po 2 měsících od rozchodu jsem se mu ozvala s tím, abychom to šli ještě nějak probrat a taky, že mi chybí, velmi nečekaně jsem zjistila, že už má ale přítelkyni a je do ní moc zamilovaný.
V ten moment se mi všechno zhroutilo, zjistila jsem, že jsem všechno po rozchodu dělala s vidinou šťastného konce s ním a nic z toho nedělala pro sebe, nemůžu se v hlavě zbavit myšlenek na něj a i přesto, že jsem si řekla, že už si v hlavě nebudu vytvářet scénáře s velkolepým návratem (protože o to ani nestojí) tak to stále hledám - hledám příběhy, kdy spolu lidé třeba několik let nebyli a potom se k sobě vrátili.. jsem na něm doslova psychicky závislá. Teď to jsou už skoro 3 měsíce od rozchodu. Tak jsem se chtěla zeptat na rady, jestli se vám stalo někdy něco podobného, zda jste se vrátili po delší době a nebo jestli ne a jak to zvládnout..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.6.21 20:45

Řeším teď něco podobného, akorát já jsem spíše v pozici tvého přítele. Chodili jsme spolu čtyři roky, také to byly v poslední době více méně rozchody a slepování. Poslední hádka proběhla teď v neděli-více méně také kvůli maličkosti nebo nedorozumění, ale řekla jsem si, že už na tohle asi nemám a přímo mu oznámila, že má prázdniny na to, aby si sám v sobě ujasnil, co vlastně od našeho vztahu očekává a pak se případně ozval. Přímo rozchod jsem neplánovala-bylo to spše vyústění všech problémů a toho, jak se ke mně poslední dobou choval.
Myslím, že je dost překvapený, že jsem ho požádla o pauzu, žil totož stále v tom, že mě má jistou, a že ať udělá cokoliv, že s ním budu.
Je to tedy od neděle velmi čerstvé, myslela jsem, že mě to úplně položí, ale kupodivu se cítím velmi lehce. Vnímám, jak mě poslednou dobou opravdu spíše jen vysával a uvidím, co bude dál.
Někdy je opravdu lepší se rozejít a určitě nelituj toho, že jsi na sobě tak tvrdě pracovala(i když to bylo s vidinou na něho), ono se ti to zase vrátí ve vztahu s někm jiným, takže určitě nesmutni a nebyl to ztracený čas.
Navíc se vše rozvolňuje, příležitostí k seznámení bude tedy spousta, takže hlavu vzhůru. Držím palce. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Ayo
88
15.6.21 23:18

Hmm…v podstatě nic jiného neznáš, ale to jak to vyprávíš, tak jste spolu prostě šťastní nebyli. Slepované vztahy nedělají dobrotu. Měla jsem kamarádku, která měla nějaký delší několikaletý vztah, znovu se po letech potkali a zase se dali dohromady, jenže se každý týden zase hádali, problémy z dřívějška tu byly zas, moc dlouho jim to nevydrželo.

Konec konců, zvládl tě vyměnit za někoho jiného za nejspíš necelé 2 měsíce. Kdo ví, jestli ne měsíc. Nech ho jít. Smaž fotky, odstraň dárky z dohledu a zablokuj si ho.

Chápu tě, je to nejspíš tvá první velká láska a vážnější delší vztah, ale těmito představami si jenom uzavíráš srdce před někým lepším, kdo přijde po něm.

Pracuj na sobě, ne pro něj, ale pro sebe. Uvědom si, že za pár let on bude úplně jiná osoba a ty také. Nežij představami nebo se z toho nedostaneš.

Za mě nejlíp, když na sobě budeš dál pracovat, to tě zabaví. Začni se zase bavit s kamarádkami a chodit mezi lidi. Žij.

A pak se jednoho dne zamiluješ do jiného a bude dobře :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
16.6.21 01:38
@Anonymní píše:
Ahoj,od 16 let jsem byla ve vztahu, rozešli jsme se přesně po 5 letech, tedy on se mnou. Díky tomu, že jsme vedle sebe doslova rostli, tak jsme byli ten slepovaný pár - rozchody a návraty, ale nebyly to velké problémy, především nevyzrálost.
Procházeli jsme posledních pár měsíců krizí - přemýšlela jsem nad přechozeným vztahem, každopádně dohodli jsme se, že na tom budeme pracovat.
Stačila menší hádka a najednou to z ničeho nic ukončil, myslela jsem si nejdříve - že jsme se vrátili trochu v čase a že potřebujeme vychladnout a zase to slepíme, brala jsem to jako výzvu a začala během dvou měsíců měnit svůj životní styl a přemýšlet nad tím co mu vadilo a snažila se na sobě opravdu pracovat. Po 2 měsících od rozchodu jsem se mu ozvala s tím, abychom to šli ještě nějak probrat a taky, že mi chybí, velmi nečekaně jsem zjistila, že už má ale přítelkyni a je do ní moc zamilovaný.
V ten moment se mi všechno zhroutilo, zjistila jsem, že jsem všechno po rozchodu dělala s vidinou šťastného konce s ním a nic z toho nedělala pro sebe, nemůžu se v hlavě zbavit myšlenek na něj a i přesto, že jsem si řekla, že už si v hlavě nebudu vytvářet scénáře s velkolepým návratem (protože o to ani nestojí) tak to stále hledám - hledám příběhy, kdy spolu lidé třeba několik let nebyli a potom se k sobě vrátili.. jsem na něm doslova psychicky závislá. Teď to jsou už skoro 3 měsíce od rozchodu. Tak jsem se chtěla zeptat na rady, jestli se vám stalo někdy něco podobného, zda jste se vrátili po delší době a nebo jestli ne a jak to zvládnout..

Jsi labilni. Najdi si konicka a nebudes se nudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat