Průjem e.coli 026

10.4.18 14:24

průjem e.coli 026

Dobrý den,
syn (10 měsíců) měl 14 dní hlenovitý průjem. Celou dobu to vypadalo na zoubky, ale pro jistotu jsme byli na výtěru, kde vyšla e. coli 026. Od neděle se vše zlepšilo, dávali jsme Enterol, laktobacílky, Actimel.. Doktor říkal, že to tedy zatím řešit nebudeme, ale pokud by se to opakovalo, asi by byla nutná hospitalizace. Chtěla jsem se zeptat, jestli s tím někdo nemáte zkušenost? Vrátil se průjem? A co jste na něj dávali? A z čeho to může být? Jsme hrozně opatrní, vše převařujeme, myjeme si důsledně ruce.. :nevim:
Děkuji moc za případné rady..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.4.18 15:18

Ahoj, syn ho mel asi v roce a pul a trval mesic. U doktorky jsme byli brali to co vy. Vynechali mleko a davali hodne tekutin a davali jen potraviny a ztuhnuti stolice. Take jsme premysleli, kde to chytil, protoze pry je to z vody napr. ze studne, ze se do ni dostanou vykaly. No a pak jsme prisli na to, ze jsme byli u kamaradky na chalupe a ona rekla, ze septik vypousti do zeme a vodu maji ze studne a neni skontrolovana. Prcek tu vodu nepil, davam mu kojeneckou, ale bohuzel stacilo pri koupani oliznuti. No byla jsem nastvana.

• Citovat
  • Nahlásit
11.4.18 10:33

To je taky „dobré“. Já „podezřívam“ vodu ze studně u tchánojc, protože jí taky nemají ozkoušenou, ale nechci být nějak hysterická a útočit na ně, navíc studnu mají až v 60 metrech a jsou napojeni na městskou kanalizaci, tak nevim, jestli by v té půdě mohlo něco být. Ale přesně ten den, kdy to malému začalo, jsem mu dala trochu napít nepřevařené a samozřejmě se jí vždycky trochu napije při koupání, jinak jí vždycky převařuju, i když prý v rychlovarce to nestačí, musí se převařovat 3 minuty.. Navíc tam tu vodu všichni běžně pijeme, včetně 3leté dcery a nikdy nikomu nic nebylo, tak nevim, jestli by na to třeba ještě to mimčo mohlo být citlivější a ostatní to dávají v pohodě.. případně mě ještě napadlo, že si hladil psa, možná ho olíznul a víme, co všechno pes olízne… už fakt nevim, ale každopádně u tchánojc už žádná voda, dokud jí neozkouší, asi už tam z toho budu mít stejně špatný pocit i já sama. Teď je v pohodě, tak snad to vydrží, mam jenom strach, aby se to nevrátilo, když to nemá ničím pořádně zaléčené..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.19 17:55

@Janaaaaaaaaa

Pro ty, co nechtějí číst:
Používejte skořici a budete mít pokoj od e-coli

Celý příběh:
Ahoj, ráda bych se s vámi podělila o svou zkušenost, která snad pomůže i vám a nebudete si tak muset procházet bolestmi a zoufalstvím, které jsem zažívala kvůli nevědomosti své a lékařů. Velmi často jsem měla e-coli, tak jednou za jeden dva měsíce po dobu přibližně jednoho roku. Když se u mě e-coli objevila, bylo to nesnesitelné, nemohla jsem nic dělat jen myslet na tu bolest a tak jsem běžela za doktorkou, v bolestech čekala v čekárně, bezpřestání myslela na to, že potřebuji na toaletu, až nakonec jsem se dostala na řadu a byla mi předepsána antibiotika. Ta díkybohu zabrala do dvou hodin a tak jsem mohla zase fungovat, ale bohužel se mi nejdéle do týdne v pochvě objevili kvasinky. Byl to začarovaný kruh. Nicméně přišla jsem na pravidlo, které když dodržím, tak se u mě e-coli neobjeví, vždycky si musím dojít po sexu na malou. Jenže tak jednou za rok se mi stane, že zapomenu, nebo jdu až za pár hodin a to už je pozdě, do druhého dne mám na 100% e-coli a mám výčitky, že když si vezmu antibiotika, tak zase budu mít kvasinky a bude to léčba minimálně na dva týdny (týden antibiotika, týden léčba kvasinky, měsíc braní laktobacilů, které jsou navíc neuvěřitelně drahé). Nicméně naštěstí jsem našla na internetu studii, ve které psali cca toto: “když do nepasterizované jablečné šťávy, ve které jsou e-coli, dáte lžičku skořice, tak do tří dnů zničí 99,5% e-coli”, tato anglicky psaná studie nebyla na téma léčení lidí ale na téma e-coli v potravinách, ale i tak jsem to zkusila a skutečně do asi tak tří hodin po pití tak litru skořicového čaje (cca 10g na litr, piji výluh skořice, skořicový prášek pro lepší chuť nepiji) s medem (zvyšuje účinky, ničí bakterie, navíc skvěle chutná, dávat až do vychlazeného čaje) jsem již neměla žádné bolesti, pro jistotu jsem pila čaj i druhý den. Takto jsem se uzdavila bez antibiotik už několikrát. Někdy přidám lichořeřišnici nebo grepová jadérka. Jednou se mi však stalo, že jsem sice vyléčila močový měchýř ale e-coli se mi dostala do pochvy, což bylo neskutečně nepříjemné. Obvykle bych šáhla po Macmiroru nebo jiném krému proti bakteríím, ale všechny jsou na předpis a byla jsem několik hodin od lékaře, proto jsem se poradila s lékařem po telefonu a zeptala se ho, jestli mohu použít skořicový čaj (studený, scezený) k výplachu pochvy (vyplachovač Rosalgin by měl být dostupný v lékárnách), řekl že ano, tak jsem to zkusila. Úleva od svěděný byla okamžitá, ale ještě trvalo pár hodin než jsem se cítila dobře. Opakovala jsem ještě večer a ještě budu opakovat. I tak si pro jistotu dojděte na stěry k lékaři ať je jistota, že je všechno v pořádku. Protože jsem výsledky nadšená, tak vám to teď píši, věřím, že i vám to může pomoct. Navíc skořice je přírodní, levná a dostupná v každé domácnosti. Mějte se krásně!

Odkaz na studii: https://www.independent.co.uk/…1111070.html
Ve studii se zmiňují ještě o hřebíčku a česneku, který také dokáže ničit bakterie e-coli. O účinkách hřebíčku se zmiňuje i doktorka Clarková.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama