Časté nemoci u dcery

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 07:47
Casta nemocnost dcery

Ahoj, potrebovala bych poradit. Mam 4 letou dceru, uz pres rok navstevuje skolku. Vzdy vydrzi maximalne 14 dni, ale to bylo vlastne jen jednou, posledni dobou jde do skolky na 2-3 dny a je nemocna, za minuly rok to byly vetsinou jen virozy tento skolni rok dvakrat po sobe laryngitida. Dostava se z toho celkem dobre, ale jakmile ji tam dam znovu, vim ze ji budu mit opet kvuli 2-3 dnum treba 14 dni doma. Zasadne ji tam nedavam ani s rymou ani s kaslem, vzdy dolecenou na rozdil od ostatnich deti od kterych to chyta. Ano vim s tim ja stejne nic neudelam. Je zvlastni, ze jinde nic nechyta a kdyz ji mam doma treba dlouhodobe tak nezakasle. Jak byste to resily? Davat nebo nedavat do skolky? Babicka mi tvrdi, ze se musi promorit, aby byla vice imunni? Mate zkusenost, ze to pak bylo lepsi? Nebo nedavat? Je mi celkem jedno, ze bude doma, jsem na materske, ale zase mi neni uplne jedno, ze taha jednu nemoc za druhou, kdyz ted mame dvoumesicni miminko…

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 09.04.18 07:53

Za chvili bude léto, tudíž školka zavřená..asi bych nechala doma a zkusila dát znova v září..a zobala bych do té doby něco na podporu imunity..ono tyhle věci se musí brát právě delší dobu aby začali být funkční..právě se udává aspon ty tři měsíce..takže bych něco zařadila a zkusila v září..
i mladší už pak bude starší a bude to lepší

Heivka
Závislačka 3137 příspěvků 09.04.18 08:19

Já kvůli nemocem nebudu teď dávat do školky tříletého, v létě se narodí miminko a když jsem se bavila s dětskou doktorkou tak mi doporučila, že pokud je to možné, tak je lepší nechat staršího doma. Takže já bych asi starší nechala doma aspoň do doby než bude mít mimčo aspoň částečné očkování.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 08:21

Ahoj, nas maly byl ted leden unor porad nemocny, do skolky jeste nechodi, zkouseli jste nejake podpurne prostredky na imunitu? Ja ted davam na doporuceni znamych imuregen, sama jej beru, dela se v kapickach i pro deti, a zatim tuk tuk maly se drzi a ja taky! Ja jsem posledni mesice taky porad nemocna…

smurfka
Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 09.04.18 08:26

Já teda děti nemocné nemám, ale dávám pravidelně cečko, bečko a rybí tuk..ale jak říkám oni celkově nemocní nejsou..tak nevím jestli je to tím, nebo prostě mají dobrou imunitu

jannina1
Závislačka 4031 příspěvků 09.04.18 08:53

To promoreni je nesmysl.Snad ji nemas v izolaci a chodis s ni bezne na hriste, na nakup kde prirozene bacily jsou take.Neco jineho jsou nemocne deti, ktere ve skolce jsou. Casta nemocnost ji velmi oslabuje, proto bych ji nechala urcite doma a dala az od zari a posilovala imunitu.

marinka5
Echt Kelišová 9471 příspěvků 09.04.18 09:43

@jannina1 ano chodime bezne vsude, dokonce snad ani nikdy neomarodila, kdyz byl nekdo z nas doma nebo u pribuznych nemocny, proste kdyz ji mam doma, mysleno neni v MS a normalne fungujeme nemocna temer nebyva, zlom vzdycky nastane az ve skolce. Od nekolika mamin vim, ze jsou tam jedni a ti samy bacilonosici, ale s tim ja nic neudelam. Jinak teda dlouhodobe jsem davala Imunoglukan, ale bez efektu

Jiz neanonymni zakladatelka :mrgreen:

smurfka
Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 09.04.18 09:49

@marinka5 IMUNOGLUKAN pomáhá jak komu, z doslechu vím, že moc ne..

marinka5
Echt Kelišová 9471 příspěvků 09.04.18 09:54

@smurfka a jake konkretni becko, cecko a rybi tuk davas?

smurfka
Nadpozemská drbna 29601 příspěvků 09.04.18 10:03
@marinka5 píše:
@smurfka a jake konkretni becko, cecko a rybi tuk davas?

bečko dávám do pití -jsou to kapky, ale jsou sladké občas dávám i na lžičku -děcka nemají problém
cečko je obyč z dr max ta jejich značka - 90 tablet za stovku, takže vydrží - je to cucací bombon
rybí tuk po mnoha značkách a zkoušení je tenhle top - bez příchutě a zápachu po rybách - děcka baští bez problému, pomáhá nám i na hyperaktivitu u syna a rozmluvení u dcery..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 12:45

Nedávala bych, abys měla klid. Měla jsem to takto v zimě 2016 i 2017. Starší přitáhl vždy v říjnu bacila a do března byl malý na hromadě, za zimu 6× ATB a střídaly se mu laryngitidy a uši. Nakonec nechodil starší do školky a měli jsme mezi tím chvíle oddychu. Jak šel třeba na 2 dny, tak konec.
Teď chodí do školky i mladší. On vydrží i víc jak týden, ale pak je několik měsíců nemocný. Začal v říjnu, chodil 8 dní a pak šel znovu až v březnu.
My jedeme kombinaci - Probiotika, vitamín D, colostrum a asi dobrý, protože od začátku března byl 3 týdny ve školce a jen 1 týden doma a to ani nebyl moc nemocný. Měl jen 1 den horečku, ale nechala jsem je doma oba.
Jo a na promoření u dětí nevěřím. Naopak věřím na oslabení nemocemi. Když je v uzavřeném prostoru s 20 nachrchlanými dětmi, tak to je masakr. To nedá kolikrát ani učitelka. Jsem učitelka v první třídě a letos jsem od listopadu doteď pořád nachrchlaná. Vždycky se přes víkend vyležím a po pár dnech znovu. Ale vím, že to bude tak 2-3 roky a „promořím se“…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >