Laryngitida - sourozenci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petája
Kecalka 409 příspěvků 7 inzerátů 07.04.18 07:08
Laryngitida - sourozenci

Holky potrebuji uklidnit, starsi syn (4,5 roku), trpi od roka na laryngitidy. Posledni zachvat dostal dnes v noci, zvladli jsme ho udolat pomoci otevreneho okna, zlhcovace a Prothazinu. Dost me to rozhodilo, protoze posledni zachvat mel pred necelym rokem, tak jsem si myslela, ze z toho vyrostl a bude pokoj, predtim se nu to opakovalo dost casto..
Jenze ted mam doma mimco 8 mesicu…mate nekdo take sourozence, kdy jeden trpel hodne na laryngitidy ( byli i nekolikrat v nemocnici) a druhy naopak vubec? Jsem hotova, ze to ten mensi chytne a budem muset do spitalu a tam ty konaky do zadecku, adrenalin atd…
Rychlou bych volala, napoprve bych si netroufla sama ho zalekovat a jeste takhle male dite…
Holky ze me potesite…diky. Celou noc nespim a posloucham oba, jak dychaji :(..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 07.04.18 07:15

Ahoj, my se s laryngitidou seznámili poprvé tuhle zimu, navštívila nás několikrát. Díky bohu jsme to tedy zvládli bez hospizalizace. Ale vždycky to měla jsem starší (3,5 r), dvouletá nikdy. A to jsou spolu vlastně pořád, pokud nepočítám dopoledne, kdy je starší ve školce.

fia80
Závislačka 2925 příspěvků 07.04.18 07:27

Dcera 6 let neměla Laryngitidu nikdy. Syn 4 roky je když byl mladší párkrát míval - poprvé v 9 měsících. Čím je starší, tím je mívá méně. Jinak se píše, že většinou to vymizí kolem 6tého roku, když dítě poroste a udělá se mu větší průchod v hrtanu.

Ada22
Kecalka 464 příspěvků 07.04.18 07:29

U nás na laryngitidu trpí starší. Poslední záchvat měla loni skoro v šesti. Spali jsme na chatě, kde byl hrozně suchý vzduch. A měla malinko rymu. První zachvat měla kolem 2,5 a přišlo mi že nejhorší to bylo kolem 4 let. Ale možná to bylo tím, že měla hodně rozbitou imunitu nástupem do školky. K tomu jsme měli v té době půl roční miminko. Chytla od starší každý kašlík a rýmu, ale záchvat laryngitidy zatím neměla. Je jí 2,5. Ale teda je fakt, že když začnou mít rýmu, tak vždy celou noc poslouchám jak dýchají. Jo jinak, když mají hodně silnou rýmu, tak spíme u otevřeného okna a dávám jim na noc Fenistil kapky.

BellinkaX
Kelišová 6575 příspěvků 07.04.18 07:31

Neboj, to, ze na to trpi jeden opravdu neznamena, ze bude i druhe ditko.

Podzimnice
Stálice 80 příspěvků 07.04.18 07:38

Dobry den. Pry na to trpi vice chlapci se svetlymi vlasy, je to zvlastni nemoc. Kamaradky maji jen dcery a zadna laryngitidu nezna. Ovsem moje sestra se syny duverne. Mam dva syny 5 a 2. Se starsim jsem si uzila sve. Nocni behy na pohotovost, adrenalin, kortikoidy, hospitalizace. Ted uz je to lepsi a kdyz uz ma tento druh kasle, uz se nedusi. S vekem to odezniva. Mladsi syn uz to ale ma take. Zacal na to trpet az dele. Poprve nekdy po prvnim roce zivota. Netrapte se tim, neovlivnite to. Je dobre, ze diky starsimu synovi vite, jak se zachovat. Jestli mate prcka v loznici a druhe v pokojicku, tak to snad nechytne. Drzim vam palce! A pro starsiho - hodne nam zabiral Aerius a Dithiaden (zodac ne) a nejvice v akutni chvili pomohl priznic na krk, kdy jsem mokry kapesnik dala napred zmrznout do mrazaku. Okamzite dochazelo ke zlepseni. Vyrazne pomuzete otoku hrtanu! Existuje i homeo, ale ta nam nepomohla.. Drzim palce!

Hrozina
Kecalka 289 příspěvků 07.04.18 07:41

Mladší na to začal trpět až kolem druhého roku. Od staršího to jako mimčo nikdy nechytil. Vlastně nikdy ji neměli zároveň.

Anonymní  07.04.18 07:49

Naši mají laryngitidy ještě teď na II. stupni školy. Nicméně, nyní již nejsou takové hrozné.
Naposledy, kdy jsem u nich v době nouze používala kortikoidy bylo do cca 10-ti let.
Sama je mám do dneška, u mne začaly spíše až v dospělosti a jakákoliv nemoc skončí u mne laryngitidou. Jednou jsem i cítila, že nastupuje otok, ale jako dospělák jsem si říkala, že přece s tímto nepůjdu na pohotovost a chladila se zmrzlinou - trochu to pomohla, ale příště bych to raději již řešila s lékařem.

alisekR
Závislačka 4794 příspěvků 07.04.18 07:49

Starší dítě několikrát. Naposledy minulý týden. Nejhorší jsme měli loni v šesti letech, to jsme byli pak dvě hodiny v nemocnici a dostala nějakou inhalaci. Syn 4 roky to nikdy neměl. Ten zas trpí na záněty středouší a nevím, co je horší :( protože to je peklo. Takže bych se nebála.

katrih
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 07.04.18 07:50

Mladší dcera na to trpěla už od miminka, starší nikdy. Teď je jí 10 let a už tak 2 roky nic, čím starší byla, tím mírnější záchvaty, pak už jsme to zvládali jen s otevřeným oknem a zvlhčením vzduchu.

Kelsey
Hvězda diskuse 43755 příspěvků 07.04.18 07:56

Moje tri decka to nemeli nikdy, takze to neznam. Segry male decka oba. Pomaha jim sedet u otevreneho mrazaku. Maji leky. Museli volat i rychlou, kdyz se poprve starsi zacal dusit, tak je odvezli. Dostal nejake leky a jeli domu. Ted uz ma leky doma.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1341 příspěvků 07.04.18 08:15

Straší dítě na laryngitidy trpělo, mladší nemělo nikdy

s.y.p.t.a
Kecalka 482 příspěvků 07.04.18 09:05

Ahoj, malý to nemusí dostat nebo infekce nemusí mít tak těžký průběh. Nechci tě strašit, jen chci varovat: pokud by to opravdu dostal ten 8 měsíční, tak raději urgentně do nemocnice. Já s miminem také tehdy váhala, nakonec jsme jeli a řekli mi, že takto malým dětem hrtan otéká velice rychle a doma bychom to nezvládli. Přijeli jsme prý na poslední chvíli. Takže já laryngitidu vůbec nepodceňuji. Jinak s tím starším jsme také skončili ve špitále několikrát. Naposledy byl s ním manžel sám doma, chlapec pospával, měl teplotu, nebylo mu dobře. Manžel se šel vykoupat. Pak malý přiběhl, že nemůže dýchat, muž vyběhl tak jak byl na Adama, synkovi strčil hlavu do mrazáku a volal rychlou. Nevěděl co dřív - jestli jít pro kartičku pojišťovny nebo se obléct či raději jen držet hlavu v mrazáku. Nakonec to zvládli, malému se ulevilo, ale přece ho raději hospitalizovali. Měla jsem i nachystaný Rectodelt do zásoby, ale ten se musí dát včas, při dušení už je pozdě. My jsme raději jeli vždy do nemocnice nebo volali rychlou. Chlapec z těch laryngitid postupně vyrostl

Petája
Kecalka 409 příspěvků 7 inzerátů 07.04.18 10:54

Holky diky moc za prispevky, Rectodelt mame doma, u Cesku uz pry neni k dostani, ale v lekarne mi ho objednali a dodavatel privezl az z Nemecka…je to spis takova moje psychicka berlicka, ze jako mam cim pomoct..
Uz se to starsimu rozjizdi, trochu ryma a kasel, ale uz min ten,,psovitej". Snad to zvladneme jeste dnesni noc, ta potvora se rada vraci, kdyz byl mensi, tak se nam to prave stalo, ale to uz byl nastesti v nemocnici…
U toho maleho to samozrejme nepodcenim, bala bych se mu neco napoprve sama dat, ale zatim je dobrej…
Diky holky :kytka:

Maky.p
Generální žvanilka 24786 příspěvků 07.04.18 17:57

Starsi syn (skoro 5 let) trpi na laryngitidy od mala. Posledni byla po roce a taky celkem drsna, ale zvladli jsme to doma se zmrzlinou a Prednisonovymi cipky, Dithiadenem a Tussinem. Mladsi mel tehdy 6m a zacal mi rvat tim typicky nakraplym hlasem. Dala jsem mu Fenistil kapky a nastesti byl teda v noci bez zachvatu. Ale dr. rikala, ze mu mam dat kdyztak taky ten cipek hned, kdyby se to v noci rozjelo..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Zuřící reportérka BBC označila Maďarsko za xenofobní, ministr zahraničí ji „stíral“

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána budí vášně v celé Evropě, a... číst dále >

Dítě přejel vláček na rodinném festivalu. Přes snahy záchranářů nehodu nepřežilo

Pětiletého chlapce přejel vláček, který vozí děti. Ačkoliv se ho záchranáři... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama