Průjem u tříleté - střevní a žaludeční chřipka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.19 20:54
Průjem u tříleté

Ahoj maminky, naše tříleťačka si minulý týden ze školky donesla střevní + žaludeční chřipku. Průběh byl zhruba takový, že v sobotu ještě byla úplně čilá, neděli a pondělí v podstatě víkend komplet problinkala a měla hodně zapáchající průjem (obojí cca 15 x za den). Bez teploty. Dostávala smectu, a bylinkový čaj. Ty dva dny nejedla nic, jen ležela a pila. Pak úterý + středa byla na starém pečivu a troše banánu, ve čtvrtek jsem začala zařazovat šunku, libové kuřecí, včera měla poprvé polévku - vývar. Celou dobu dostává laktobacily. Ve středu měla poslední vodnatou stolici a pak čtvrtek a pátek nekakala vůbec. Říkala jsem si, že je to asi tím, že pořád moc nejí a navíc měla dost té smecty. Ona občas mívá 2-3 dny bez kakání.
Dneska po obědě (kuřecí plátek s bramborem) ji začalo bolet břicho a odpoledne opět začala průjmovat. Velmi objemná tekutá stolice - plný nočník. Celý den je unavená, polehává, ale teplotu nemá.
Nevím, jak jestli jsou to rozhozená střeva ještě z té virózy nebo je to už zase něco dalšího. Co by mohlo pomoct? Máte zkušenost s takovým průběhem?

Reakce:
Ou
Kelišová 7295 příspěvků 27.04.19 21:14

Lehká strava, hodně pít, klidový režim a uvidíš zítra. Když se to bude z horšovat, tak v pondělí k lékaři.

Děláš všechno správně, není co dělat víc.

tumpach
Kelišová 6617 příspěvků 27.04.19 21:43
@Ou píše:
Lehká strava, hodně pít, klidový režim a uvidíš zítra. Když se to bude z horšovat, tak v pondělí k lékaři.Děláš všechno správně, není co dělat víc.

souhlasím, děláš vše dobře, pokud by to bylo i nadále horší, tak bych vyrazila k doktorce, možná bych přidala po trošce i černý čaj (trocha černého čaje dítěti neublíží, doporučila mi to tenkrát i doktorka), ale čajíkk bych vychladila a dávala ji ho jen po lžičkách :) :), ale jinak děláš vše správně, akorát bych nedávala tu šunku a dávala bych potom zas banán a mrkev (má tendenci stavět), šunka obsahuje spostu s. aček (i ta nejmasovější) a soli, takže tu bych asi vynechala, a ještě bych doplnila rýži :), místo brambor :)
ale zatím bych počkala do pondělí a uvidíš :), a znovu bych potom postupce začala zařazovat lehkou stravu
přijde mi, že lítají rúzné druhy bacilů
my, celá rodinka, máme rýmu, kašel a stěhuje se to od jednoho k druhému

Váš příspěvek
Reklama