"Průjem"nebo alergie...?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
z92
Kecalka 197 příspěvků 20.09.18 09:36
"Průjem"nebo alergie...?

Ahoj holky, jdu si pro laickou konzultaci… 2letá dcera mi o víkendu prodělala jednodenní střevní chřipku (2× zvracela, pak jí to přeslo do teploty a skončilo průjmem) nasadili jsme Tasectan, zabral, měla upravenou stravu, v úterý měla ještě 1× řidší stolici a včera už v pohodě. Tak dostala dneska ráno mléko (kravské) je na něj zvyklá, takže ty dny bez něj byly pro ni k nevydržení přímo… no a do půl hodiny 3× řídká stolice. Tak se ptám, unáhlila jsem se a měla jsem ještě počkat s mlékem, nebo na něj může mít alergii? :nevim: jde mi o to jestli to je možné takto ze dne na den, jinak důležitý poznatek, tchýně je alergická na laktosu :think: díky za jakékoli reakce :kytka:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 11:12

Moje dcera má něco podobného, též si poslední dobou stěžuje po určitých jídlech na bolesti břicha a do půl hodiny musí na wc (na velkou), teď jen nevíme jestli by to byla alergie na lepek či laktózu nebo jen že jí jídla nesedí

hanullllka
Povídálka 49 příspěvků 01.12.18 11:44

Ahoj, já mám lehkou intoleranci na laktózu. Někdy mi to nedělá problém a někdy je mi pěkně zle. Všeobecně hůř snáším smetanu, ale třeba s jedním jogurtem problém nemám, taky záleží na celkovém uspořádání jídelníčku a současném stavu organismu. Chce to vysledovat, je to dost individuální. Mě pomohlo na nějakou dobu přejít na mléko se sníženou laktózou a po čase jsem zařadila opět klasické mléko a ostatní výrobky, i když v menších dávkách. Například smažák miluju, ale dám si ho pouze sama doma a počítám s případnými obtížemi. Ale píšu to z pohledu dospěláka, chápu že u dítěte to může být složitější, zkus přejít na to mléko bez laktózy a uvidíš ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >