Bolest z průvanu a kojení - mohu si vzít Ibalgin?

21.8.15 06:51

pruvan a kojeno

Ahoj holky dnes je to 4ty den kdy me strasne bolinpulka hlavy vlasy krk vystreluje mi to do ucha. Mam 5,5mes prcka a kojim. Muzu vzit ibalgin paralen nebo co dělat? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5383
21.8.15 07:21

@vendelinecek Obojí můžeš, já bych vzala Ibalgin, protože aspoň u mě Paralen na bolest nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1907
21.8.15 08:58

Ibalgin při kojení ne, jen paralen. Mě na tento problém pomáhá takový pytlíček s bylinkami, který se dá nahřát do mikrovlnky a přikládám, většinou se mi do 24 hodin uleví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1907
21.8.15 08:59
Ibalgin by se při kojení neměl.
@AliTad píše:
@vendelinecek Obojí můžeš, já bych vzala Ibalgin, protože aspoň u mě Paralen na bolest nefunguje.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
21.8.15 09:09

Ibalgin, analgetikum prvni volby pro kojici… Ano, muzes vzit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
21.8.15 09:17

Vzala bych si Ibalgin. Mně osobně lépe zabírá. Krásně se ti uleví. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 09:40

Holky takndiky moc
Vzala jsrm ráno paralen. Mam cepici a lepší. Pokud to večer zacne zase moc bolet mam vydržet do rána nebo muzu vzít jeste jeden paralen nebo půlku ibalginu? Nebo nic 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
21.8.15 09:46

Ibalgin, mě paralen na bolest taky nefunguje. Zrovna včera jsem měla ibalgin, jak mě bolela hlava a taky kojím. Je blbost, když někdo napíše, že Ibalgin né jedině paralen, kdybys byla nemocná, tak ti nasadí ATB a hotovo.

Paralen můžeš brát v odstupu nejméně 4 hodin, ale pokud ti nezabere paralen, tak nakonec stejně vezmeš Ibalgin. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
21.8.15 12:25

Kojení
Ibuprofen a jeho metabolity přestupují do mateřského mléka pouze v extrémně nízkých koncentracích (0,000 8%
dávky podané matce). Vzhledem k tomu, že množství ibuprofenu v mateřském mléce je minimální, jeho eliminační
poločas krátký a dosud nebyly zjištěny nežádoucí účinky u kojených dětí, je ibuprofen považován za lék první
volby k léčbě bolesti a příznaků zánětu u kojících matek, zejména při krátkodobém použití. Bezpečnost při
dlouhodobém podávání nebyla stanovena.

Okopirovano z pribaloveho letaku volne dostupneho ke stazeni na www.sukl.cz. Paralen jde do mlika vic jak brufen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 12:55

Tak kdyz jsem mela v 6.30 paralen muzu si dat ted ibalgin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
21.8.15 14:44
@vendelinecek píše:
Tak kdyz jsem mela v 6.30 paralen muzu si dat ted ibalgin

samozrejme, i detem se muze stridat brufen s paracetamolem po 3 hodinach, kdyz je potreba, takze ty si rozhodne muzes dat brufen, doufam, ze uz ho mas v sobe ;) Navic brufen ma i lehce protizanetlive ucinky, coz je tez vyhodnejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama