Z odsávání ke kojení

104
19.8.15 16:09

Z odsávání ke kojení

Ahojda, prosím o radu. Je nám 2,5 měsíce a odsávám MM, chtěla bych ještě naposledy zkusit kojení a zbavit se odsávačky, ale jak? Malá se chytne (často usne), ale nevypije co má, protože z lahve/Calmy ještě dost dokrmíme. Váhu nemám. Vždycky když se snažím kojit mlíčko ubývá… Je tu někdo kdo tim prošel. Děkuji za zkušenosti. Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.8.15 16:18

Zkus jinou polohu na kojení, třeba fotbalistu. Máš dobré bradavky? Nejdříve zkus prso, když tak, si dej na bradavku savičku z flašky. Aby se mimi lépe chytlo. Calmu, jako takovou nedoporučuji - děti se z ní hodně unaví, neboť savička je tvrdší. Podpoř tvorbu mléka, a napřed vždy nakoj, dokrm jen v tom horším případě, ať si mrně navykne na prso, ne na flašku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
19.8.15 16:23

@Leha82 ja pockala4 mesice a pak to zkusila a ono to najednou krasne slo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
19.8.15 18:19

Zasadni vec-pokud po kojeni jeste hodne dokrmis neznamena, ze se predtim dite dostatecne nenajedlo z prsa! Syn byl taky zrout a byl by po kazdem kojeni schopnej vytahnout jeste treba 50-80ml z lahve. Protoze to proste dobre teklo.Pak jsem koupila vahu a zjistila, ze ode me vypil treba 120ml, takze jsem dokrmovat prestala a bylo. Muzes na prechodnou dobu po kojeni jeste odsat, aby mleka neubyvalo a uvidis. Nedokrmovala bych z lahve „na doraz“,jen treba prave tolik, kolik po kojeni odsajes. Drzim palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
252
19.8.15 19:12

Zavolej si nějakou Laktacni poradkyni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.15 19:52

Já bych to udělala tak, že bych si došla malou zvážit k doktorce, pak bych se vyprdla na odsávání a jen kojila. Kojila bych kdykoliv si řekne(ne jen po třech hodinách). Po týdnu bych jí šla převážit a uvidíš, jestli přibere. Samozřejmě pokud by nějak plakala nebo si měla pocit že má hlad, tak bych dokrmila. Já odsávala šest týdnů a občas zkusila kojit, po šestinedělí se chytla a pak už jsem jen kojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
4.2.16 10:47

Zdravím,
trochu to tady oživím. Máme stejný problém. Malá se narodila o 3 týdny dříve císařským řezem. To, že se mléko spustilo později a déle trvalo než bylo k dispozici, tak to už jsme zažehnaly a mléka je docela dost.
Horší je, že Mája přesto, že se budí hladem při sání usíná, vytáhne jen to co samo „teče“. Když ji po cca 30 min přesvědčování a buzení spící odpojím, tak trvá než si odříhne… Potom už mám nachystanou takovou tu sondu/hadičku pro nedonošené děti se stříkačkou s odsátým mlékem z předchozího kojení a to už je většinou probraná a hledá… a vetšinou vypije svoji dávku a samozřejmě u toho většinou opět usne… Ale po odříhnutí je opět čilá :roll: No a já potom jednou rukou se věnuji jí a druhou rukou odsávám zbytky mléka. Potom vše umýt a sterilizovat :zed:, je to na palici…
Laktační poradkyni jsem tu měly, díky ní mám dostatek mléka, ale jak budit spící dítě při kojení příp. jak ho vůbec nenechat usnout, to nevím. Samozřejmě klasické drbání na bradě, případně na nohách moc nezabírá, to praktikuji pravidelně.

Měla jste to nebo máte to některá taky tak? Co vám pomohlo? Máte nějaké triky nebo tipy?
Potřebuji asi povzbuzení od někoho se stejnou zkušeností, že se to dá zvládnout a dá se kojit plně. My jsme teď 2 týdny po porodu a kojíme přes kloboučky - ty bychom chtěly také odbourat :?, ale vzhledem k situaci to vidím jako nejmenší zlo a je to věc se kterou jsem schopna dlouhodoběji žít a fungovat.

Předem moc děkuji za Vaše příspěvky a případné rady.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.16 16:28

Odsávčka NUK

Zdravím a moc prosím radu!
Pořídila jsem si odsávačku elektrickou zn. NUK a to jen z důvodu, že mě čeká operace a min. 3dny v nemocnici a mám 3měsíční mimčo, které s sebou bohužel vzít nemůžu… Kojim bez problémů, mléka mám dost, malý přibývá… Ale buď to dělám špatně nebo nevim, odsávačka zatim nic neodsála :-( Je na top nějaký fígl nebo není dostatečně silná nebo… :-( Nevíte někdo prosím??!! Děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
25.2.16 21:42
@jitulebambule píše:
Zdravím a moc prosím radu!
Pořídila jsem si odsávačku elektrickou zn. NUK a to jen z důvodu, že mě čeká operace a min. 3dny v nemocnici a mám 3měsíční mimčo, které s sebou bohužel vzít nemůžu… Kojim bez problémů, mléka mám dost, malý přibývá… Ale buď to dělám špatně nebo nevim, odsávačka zatim nic neodsála :-( Je na top nějaký fígl nebo není dostatečně silná nebo… :-( Nevíte někdo prosím??!! Děkuji…

Nejspis nedelas spatne nic, jen prostd neodsajes. Ja taky neodsaju ani kapku a to vesele kojim uz 21 mesicu. Fakt by neslo kojit v nemocnici, ze by ti tam manzel miminko nosil? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
26.2.16 07:48

@brko Děkuji za reakci!!!
No, nejspíš nešlo :-( Ještě to musim pořádně prověřit… Čeká mě „ženská“ operace a nevim, jak bych to tam v noci sama zvládala…
To mě teda štve, myslela jsem si, že elektronická odsávačka je jistota :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
24.5.16 08:53

@Leha82 @Katchie 77 Ahoj, tentokrát to tu oživuju já. Řeším úplně to samé - malej se narodil o měsíc dřív, od jeho narození odsávám, takže mlíka zatím mám jakž takž dost. Doteď jsem jen odsávala (je mu necelých 7 týdnů) a krmila Calmou, vypil 100 ml jako prd. Přikládala jsem ho jen když po jídle ještě lovil, nebo když lovil kdykoli jindy, a vždycky se chytil blbě a vypil prdlajz. Když jsem zkoušela přikládat místo jídla, tak jsem ho kojila třeba hodinu a půl, bylo to o nervy a vypil třeba 20. Včera jsem tu měla laktační poradkyni a byla jsem nadšená, malýho mi u prsa poštelovala a vypil za 20 minut 80 ml, ukázala mi techniku přikládání…Všechno super. Ale hned jak odjela, tak při dalším krmení už jsem si malýho zase nedokázala poštelovat tak šikovně, takže jsme zas kojili třeba hodinu a vydržel pěkně pít třeba 5 minut a pak usínal. Ale jakmile ho dám krknout, okamžitě chce zase pít - tak ho přiložím, párkrát cucne a zas prd. Nechci jí volat znova, připadám si jako lama :-D Navíc umírám se zádama a krkem, ale dneska už budu mít kojící polštář tak snad to s ním půjde líp. Jinak bych u toho umřela.
Takže řeším to samé co vy. Kolotoč odsát - umýt - sterilizovat znám moc dobře a opravdu to na palici je. Jak se vám dařilo? Rozkojily jste se, nebo jste to vzdaly? Já už to vzdala asi 6×, a stejně jsem to začala zkoušet znovu a znovu, protože je mi to líto nezkoušet, když furt loví. Poraďte, jak jste na tom :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
24.5.16 22:35

@Wisha
Ahoj,
já kojím plně už 4. měsíc života dcery a dokonce bez kloboučků :palec:.

Musím napsat, že technika je alfa a omega kojení, pokud si nejsi jistá, tak určitě jí zavolej a klidně si ji nech ještě několikrát zkontrolovat. Kojící polštář ti určitě pomůže, budeš uvolněnější a prcek se bude lépe přisávat.
Nejlepší by bylo úplně odbourat tu lahvičku a krmit sondou ze stříkačky, buď po prstu nebo lépe u prsa.
Mohu ti jen doporučit stránky kojeni.net, já tam vždy našla to co jsem potřebovala vědět. Je to taková databáze dotazů maminek, co mají problémy s kojením a vždy jsem tam našla nějaký velmi podobný problém tomu mému…

No chce to hodně trpělivosti a lásky a ono to půjde, jo a ještě pevný nervy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
25.5.16 03:48

@Katchie 77 Ty asi nejvíc, viď :) Ty nervy. Gratuluju ke kojení :dance: Já doufám, že se nám to taky ještě rozjede. LP říkala že si myslí že určitě zacnem kojit, tak doufám…Na druhou stranu před ní malej vypil během chvilky hromadu, a takhle sám mi vypije jak kdy. Někdy mi ty prsa vyprázdní krásně, a někdy, jako třeba teď, se furt u kojení kroutí jak had, tlačí prdy a nevyprazdni je do měkka. Všichni říkají ať se nenervuju tím, že ho budu vážit před a po každém kojení, ale jak mám pak vědět kolik vypil? Když ho nevazim, tak mám nervy ze vypil určitě málo, a když ho vážím a zrovna vypije málo, tak mám nervy ze vypil málo. Je to zacarovanej kruh, navíc ještě mám takovou archaickou váhu, ještě tu posunovací, takže to taky nejde zvazit nijak kvalitně. Ale poznam kdy pije a kdy ne, a vydrží pít pěkně treba 2 minuty dokud to teče dobře, a kdyz má zabrat, tak se začne kroutit a vztekat, a hlavně se pustí a já pak zas složitě mu to dávám zpátky do pusy. To levý ještě jde, to si drzi a chytne hezky, ale to pravý je boj - to bolí jak čert, takže evidentně to delam blbě. Protože zrovna s LP pil z pravého a vypil hromadu.
Jinak manžel ten polštář zapomněl vyzvednout, takže si budu ničit záda ještě minimálně do pátku. Možná i proto malej nepije? Ona mi ho tak hezky vypodlozila, a mně se to tak dobře nikdy nedaří a malej se furt kroutí. Je to peklo, ale proboha snad se to už naučíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
26.5.16 22:04

@Wisha
Tak dej občas vědět jak jste pokročili. Držím pěsti! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
26.5.16 22:31

@Katchie 77 Dneska jsem ho zkusmo zvážila hambatýho, a zjistila jsem, že na to, že je už týden prakticky jen kojený (až na noc z neděle na pondělí, kdy jsem mu dávala lahvičku, a každý den před spaním dostane taky lahev, jinak je celý den kojený), tak přibral 210g. :dance: Takže snad evidentně nehladoví a prospívá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama