Kojení a sociální izolace

1767
18.8.15 16:21

Kojeni a socialni izolace

Ahoj, chci se vypovidat a treba mi tu nekdo napise, jak to resil. Kojim temer devitimesicniho syna, ze zacatku to vypadalo blede a davala jsem dokrm Sunarem, no nakonec se to ustalilo, ze Sunar pouze vecer a jinak byl syn plne kojen. Postupem casu jsem se dopracovala ke kontaktnimu materstvi a vidim na malem, jak moc mu to prospiva. Vazi jiz temer 12 kg, je to zdravy, neskutecne hodny a vesely klucik. Neockuji ho, nosim v ergonomickem nositku, spi se mnou v posteli, Sunar jsem odbourala a jen kojim a k tomu ovocne a zeleninove prikrmy. Chci v kojeni pokracovat az do samoodstaveni…jenze je mi jasne, jak narocne to bude. Vzdy jsem byla sobec a od porodu jedu u syna na vic nez 100 procent a nekdy mam cerne myslenky, ze se takto obetuju, nemam vlastni zivot, s muzem jsme sami nikde od porodu nebyli, pritom hlidaci babicku mame. Jenze kdyz budu kojit jeste dlouho, tak stejne zadne hlidani nepada v uvahu. Syna zboznuju, ale preci jen uz mam i touhu si od nej odskocit na vic nez na 2 hodiny…Jak to resit. Manzel me podporuje, ale kdyz jsem mu vcera rekla, ze chci kojit jeste minimalne rok, tak koukal s otevrenou pusou, ze to asi tezko. Mame jeste skoro ctyrletou dcerku a ta na brasku hodne zarli, ja jsem se od porodu poradne nevyspala, protoze maly se stale budi nekolikrat za noc, ale nemam srdce ho nechat vyrvat…Nekdy si rikam, ze jine maminky to maji mnohem jednodusi a mam chut se na to vykaslat, ale pak vidim syna, jak je spokojeny a jak mu ten uzky kontakt se mnou dela dobre…ale co ja. Nevim, jak dlouho to vydrzim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1289
18.8.15 16:28

Pamatujes si serial Rychla Rota? Poslouzim ti jednou hlaskou: „Vseho s mirou, Rychla Roto, vseho s mirou“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
18.8.15 16:30

Taky mám devítiměsíční, ale kojím už jen ráno, večer a noc, což je super, přes den už můžu zmizet i na dýl jak dvě hodiny… myslím, že už bys u malého měla pomalinku směřovat k tomu, aby kojení přes den ustávalo a pak ho můžeš nechat na pár hodin na hlídání (např. babička dá oběd a sváču), takže můžeš být klidně 4 hodinky pryč.

Jinak malou taky nosím, spí s námi tak půlku noci, spokojená je… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3170
18.8.15 16:30

Co poradit? Najdi zlatou střední cestu, které je únosným kompromisem pro všechny- tebe, muže, dceru a syna. Vy čtyři jste rodina, každý člen je rovnocenný, ne nejmladší středobod vesmíru. Tohle odnesou všichni a nakonec i syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3385
18.8.15 16:33

Jaksi nevim co chces abychom Ti tady napsaly :think: Ze ho mas odstavit driv, zit vic svuj zivot? Nebo byt nadale jen pro syna? Nebo si vic vsimat dcery, muze? Nebo se prestat litovat, ze se obetujes? Budes si muset odpovedet sama, vsak vis, co Ti rozum rika (muj rozum rika, ze bys nemela myslet jen na sebe a rodinu nemas jen tak a pokusit se vse skloubit dohromady at nikdo nestrada 8) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
18.8.15 16:35

@Althya muzes mit kontaktni materstvi i bez kojeni. V deviti mesicich mu to uz stejne tolik neda, imunitu ma svou. Sama mas pochybnosti, manzel neni nadsen a dcera uz vubec. Stoji to za to? Nemyslim. Zkus volit tak, aby nikdo z vasi rodiny nestradal :kytka:
Tyjo 12 kilo ma dcera ted ve dvou letech :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11769
18.8.15 16:41

Kdo ví co je správná matka :nevim: To, co popisuješ, je pro mě odstrašující případ, sebeobětování mi není blízké, ale zase spousta lidí by nechtěla být matka jako jsem já. Neznám Tě abych si troufala odhadnout, co by vám mohlo sedět a vyhovovat, každopádně každý extrém zavání průšvihem. Spíš mě zarazilo, že to řešíš u druhého dítěte, s dcerou to taky nebylo to pravé ořechové?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.8.15 16:42

Myslim, ze kdyz budes obcas malinko vic myslet i na sebe, na svuj vztah s manzelem, pripadne na starsi ditko, tak to z Tebe „spatnou“ matku neudela. Naopak. Spokojena mama (potazmo cela rodina) je pro kazde dite to nejdulezitejsi. Mela bys najit nejaky kompromis, nevenovat se malemu na tech vic jak 100 procent, ale rozlozit cast pozornosti i mezi ostatni cleny nejblizsi rodiny, vcerne sebe same. Pises, ze s muzem jste nikde nebyli, urcite vas i s mimcem miluje, ale vas vztah tim urcite malinko trpi, byt se snazi te v tvem rozhodnuti kojit „co to da“ podporovat. Starsi zarli, nedivim se, je v tom zarlicim veku a navic i ona mamu potrebuje, a to dost.

Jinak myslim, ze je skvele, ze to resis, ze se snazis neco vymyslet, uz to z tebe dela super mamu, fakt :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21646
18.8.15 16:47

No, těžko můžeš mít všechno 100%. Měla jsem to podobně, ale od zavádění prikrmu se postupně kojení odbouravaly, takže v 8-9 měs. jsem mohla nechat dítko hlídat pár hodin, odpoledne nebo dopoledne, což na nákupy, kafe nebo cukrarnu s mužem stačilo. Večer jsem mohla někam jít až po odstavení, u staršího ve 13 a u mladšího v 15 měs. Když měl 16 měs. jela jsem na víkend pryč, bylo to super. Do 14 měs. jsem kojila xkrat i v noci, pak už jsem toho měla plné zuby, rozhodla jsem se a do tří dnů se budil jen 1× nebo vůbec. Kojila jsem pak už jen ráno a večer. Ono něco člověk obětovat musí, přizpůsobit se miminku, podle mě do roka určitě. Ale pokud jí prikrmy, zařídila bych si aspoň 1× týdně dvě tři hodiny buď pro sebe, nebo v páru, pokud o víkendu může někdo pohlidat, starší a mladšímu dát svačinu, jít ven s kočárkem, tak rozhodně využít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30916
18.8.15 16:52
@wobludka píše:
Kdo ví co je správná matka :nevim: To, co popisuješ, je pro mě odstrašující případ, sebeobětování mi není blízké, ale zase spousta lidí by nechtěla být matka jako jsem já. Neznám Tě abych si troufala odhadnout, co by vám mohlo sedět a vyhovovat, každopádně každý extrém zavání průšvihem. Spíš mě zarazilo, že to řešíš u druhého dítěte, s dcerou to taky nebylo to pravé ořechové?

tak to je příklad pomatení mateřstvím, nezlob se, zakladatelko. Neboli zblbnutí. Být chlapem, nechtěla bych mít něco podobného vedle sebe. Správnou matku nedělá doje..pardon, kojení. Vzpamatuj se,.Méně vědy, teorií, nech dýchat to dítě i rodinu normálním způsobem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
18.8.15 16:55

Ahoj, podpořim tě. já jsem nikde nebyla asi 3 roky. Malou chci kojit také do přirozeného odstavení, věřím, ze je to to nejlepší řešení. Jsem na to i připravena, uvědomuji si, ze není všem dnům konec. Tvůj manžel by te měl víc podpořit. Jinak to, ze kojis přece zcela neznemoznuje, aby sis někam vyrazila. Já nikde nebyla, protože prostě nechci, neužila bych si to. Malá spí taky se mnou, usíná u prsa…představa, za se vzbudi a pláče po mně, mě nenechává klidnou. U tebe je to asi podobné viď :kytka:? Já moc nechápu, když matka utne kojení, protože si chce někam vyrážet. Ale chápu, když si matka vyrazi, aniž by dítěti kojení zrušila-pro jednou se dá kdyžtak lahvička-a co nejvíce uspokojí jeho potřeby-uspi miminko jak je zvyklé, pak teprve odchází. Alkohol je samozřejmě tabu-jedno pivo, deci vína budiž, ale mě by po těch letech abstinence i tak malé množství vyřadilo z provozu :mrgreen:.
Děláš to pro své dítě a vlastně i pro sebe. Ještě koukni ke mně, moderuji skupinu Fandim kojeni batolátek, tak když budeš chtít, tak požádej o vstup.
Moc ti fandím, vydržet, vydržet.! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
10365
18.8.15 16:56
@Althya píše:
Ahoj, chci se vypovidat a treba mi tu nekdo napise, jak to resil. Kojim temer devitimesicniho syna, ze zacatku to vypadalo blede a davala jsem dokrm Sunarem, no nakonec se to ustalilo, ze Sunar pouze vecer a jinak byl syn plne kojen. Postupem casu jsem se dopracovala ke kontaktnimu materstvi a vidim na malem, jak moc mu to prospiva. Vazi jiz temer 12 kg, je to zdravy, neskutecne hodny a vesely klucik. Neockuji ho, nosim v ergonomickem nositku, spi se mnou v posteli, Sunar jsem odbourala a jen kojim a k tomu ovocne a zeleninove prikrmy. Chci v kojeni pokracovat az do samoodstaveni…jenze je mi jasne, jak narocne to bude. Vzdy jsem byla sobec a od porodu jedu u syna na vic nez 100 procent a nekdy mam cerne myslenky, ze se takto obetuju, nemam vlastni zivot, s muzem jsme sami nikde od porodu nebyli, pritom hlidaci babicku mame. Jenze kdyz budu kojit jeste dlouho, tak stejne zadne hlidani nepada v uvahu. Syna zboznuju, ale preci jen uz mam i touhu si od nej odskocit na vic nez na 2 hodiny…Jak to resit. Manzel me podporuje, ale kdyz jsem mu vcera rekla, ze chci kojit jeste minimalne rok, tak koukal s otevrenou pusou, ze to asi tezko. Mame jeste skoro ctyrletou dcerku a ta na brasku hodne zarli, ja jsem se od porodu poradne nevyspala, protoze maly se stale budi nekolikrat za noc, ale nemam srdce ho nechat vyrvat…Nekdy si rikam, ze jine maminky to maji mnohem jednodusia mam chut se na to vykaslat, ale pak vidim syna, jak je spokojeny a jak mu ten uzky kontakt se mnou dela dobre…ale co ja. Nevim, jak dlouho to vydrzim :nevim:

Ne, nemáme to jednodušší, máme to všechny ve větší či menší míře stejné. Lišíme se jen v tom, nakolik jsme ochotny se dítěti podřídit. Abys zachovala stávající kontaktní režim a zároveň vytáhla paty někam do kina, na večeři a tak, tak na to zapomeň, to nejde. Jedno či druhé budeš muset omezit. Osobně bych měla dávno vybráno, kontaktní rodičovství je pro mě vyhnáno ad absurdum. Jen nezapomeň, že nějakou pozornost si zaslouží i manžel a že rodina není jen o vztahu rodiče-děti, ale taky rodiče mezi sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
18.8.15 16:58

Kojit můžeš přeci i nadále. Ale 9 měsíční dítě už nepotřebuje kojit co 3 hodiny. Už má nahrazené minimálně 3 kojení normálním jídlem. Takže v té době se můžeš věnovat sobě, druhému dítěti, manželovi nebo všichni prostě vyrazit ven a mimino nechat pár hodin pohlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
18.8.15 17:01
@Berousik píše:
@Althya muzes mit kontaktni materstvi i bez kojeni. V deviti mesicich mu to uz stejne tolik neda, imunitu ma svou. Sama mas pochybnosti, manzel neni nadsen a dcera uz vubec. Stoji to za to? Nemyslim. Zkus volit tak, aby nikdo z vasi rodiny nestradal :kytka:
Tyjo 12 kilo ma dcera ted ve dvou letech :mrgreen:

Who doporučuje kojít do 2 let. Kromě toho kojení není jen o jídle a je docela smutné, pokud si to stále nekdo mysli. Nic ve zlem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3385
18.8.15 17:01

@zuzouš navic nekteri chlapi takove odhozeni na 2. kolej spatne snasi a uz se parkrat stalo, ze najednou pak uz nebylo komu rozdelovat svou lasku a peci, manzel proste zdrhl tam, kde se citil lip 8) Byt zakladatelkou proberu to s chlapem, a hlavne se venuji i svemu prvnimu diteti pokud ma pocit, ze je odstrceno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama