První boty - rada

124
15.2.16 16:49

První boty-rada

Ahoj maminy, prosím o radu, malé jsme včera koupili její první botičky, jakmile je malé dáme tak brečí a nechce je mít na noze a nechce vůbec chodit zřejmě se bojí co to má na noze., za jak dlouho si vaše dětičky zvykly na to že mají boty a začaly v nich chodit bez pláče, nějaké tipy aby si zvykla a neplakala. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4143
15.2.16 17:01

Jako první mě napadá, jestli ty boty opravdu sedí? Jak na délku, tak na šířku, výšku nártu…
Jinak radu nemám, obě holky boty přijaly dobře, jen bylo peklo měření nohy a zkoušení. V botách se mi v obchodě prošly, vybrala jsem, ve kterých se mi zdálo, že chodí nejlépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
15.2.16 17:05

Jaké jsou to boty? Nejsou třeba moc tvrdé, nemůžou tlačit?
Nám naštěstí vyšlo chození až na květen, takže malá měla přes léto na ven jen takové ťapky s koženou podrážkou, případně běhala bosa. Když pak na podzim dostala normální botu, byl to taky boj, vůbec se jí to nelíbilo :-( Z těch prvních mi velmi rychle vyrostla, další boty jsem pak koupila ohebné s měkkou podrážkou a v těch už chodila ráda. Nakonec si do zimy zvykla i na klasickou zimní botu, takže už jsem naštěstí nemusela vymýšlet nic extra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8649
15.2.16 17:07

Taky jsme vzali prvni botky napoprve spatne (byly moc tuhe a tezke) a hned druhy den jsme vymenovali za lehoucke ohebne, jenom s kozenou podrazkou, nastesti to v prodejne vzali s usmevem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
15.2.16 17:13
@Markéta456 píše:
Ahoj maminy, prosím o radu, malé jsme včera koupili její první botičky, jakmile je malé dáme tak brečí a nechce je mít na noze a nechce vůbec chodit zřejmě se bojí co to má na noze., za jak dlouho si vaše dětičky zvykly na to že mají boty a začaly v nich chodit bez pláče, nějaké tipy aby si zvykla a neplakala. děkuji

A co ma za boty? Koupili jste spravnou velikost i dostatecne lehkou obuv?

• Nahlásit
  • Citovat
502
15.2.16 17:16

Dcerka už normálně chodí, nebo teprve začíná? Jsou botky ohebné, dostatečně široké?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4143
15.2.16 17:16

Jinak se vyrábějí boty určené vyloženě jako první - pěkné a cenově dostupné dělá pegres nebo jonap. Ale určitě i jiné značky. Ty jsou hodně lehoučké, ohebné, prostě ideální na první botu. Jen je bohužel dělají v malých velikostech, mladší třeba začala chodit pozdě a je velká, tak už jí nebyly… Potom je lepší vybírat ze značek, které dělají hodně lehké a ohebné botky - třeba superfit a richter na úzkou nožku nebo primigi na širokou - ty měla dcera a byly úžasné, ale taky bohužel drahé :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1063
15.2.16 17:23

Nam delala mala to same. Byla zvykla jen na kozene capacky a kdyz jsem ji dala prvni boty na ven ( primigi) tak v tom neumela a nechtela chodit. Minuly tyden jsme ji vzali poprve ven a paradoxne tam chodila v pohode a bez place.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8649
15.2.16 17:27

Dcera nakonec zacinala v takovyhle: http://www.obuvzirafa.com/index.php?… - kozene kotnickove, ale ultralehoucke s kozenou podrazkou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
15.2.16 17:28

Primigi jako první venkovní botky můžu jedině doporučit :-) U syna jsme s nimi byli moc spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
15.2.16 17:57

Dcera dělala to samé, brečela a odmítala udělat jediný krůček, chtělo to čas, občas jsme nandali a sundali, pak pomohlo jít ven. U syna jsem to čekala podobně a bylo mu úplně jedno, že má něco na nohou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
15.2.16 18:03
@Markéta456 píše:
Ahoj maminy, prosím o radu, malé jsme včera koupili její první botičky, jakmile je malé dáme tak brečí a nechce je mít na noze a nechce vůbec chodit zřejmě se bojí co to má na noze., za jak dlouho si vaše dětičky zvykly na to že mají boty a začaly v nich chodit bez pláče, nějaké tipy aby si zvykla a neplakala. děkuji

Doporučovala bych si prostudovat koncept barefoot a pak vybírat. Mrkněte třeba do této skupiny, jste-li na FB: https://www.facebook.com/…92313626508/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16421
15.2.16 18:17
@jessikka píše:
Doporučovala bych si prostudovat koncept barefoot a pak vybírat. Mrkněte třeba do této skupiny, jste-li na FB: https://www.facebook.com/…92313626508/?…

Souhlas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22861
15.2.16 18:47

A jaký botky si jí pořídila? Popiš, možná vymyslíme, co je špatně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20283
15.2.16 19:33

@Markéta456 Jak moc dobre tva holcicka chodi? Na prodejně v botkach neplakala, kdyz v nich zkousela chodit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama