První brýle, jaké vybrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markéta80
Hvězda diskuse 40426 příspěvků 07.03.11 14:25
první brýle , jaké vybrat

Dneska jsme byli na očnim a Viki bude potřebovat brýle na celodenní nošení. na co si dát pozor při výběru a na kolik asi tak cenově vyjdou? A nevim jestli mu enchat klasická skla nebo nějaká lepší? Budu ráda za jakoukoliv informaci. já sice brýle nosim ale jak je to u dítěte tak netušim co by bylo lepší.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 07.03.11 14:28

ahojky, tak moje zkušenost je ta, synek má taky brýle na celodenní nošení, že obroučky jsou celkově dost drahé, co se týká skel, já nechám dávat jen antireflex bez tenčení a to z toho důvodu, že synkovi se oči stále dost horší, tudíž minimálně každý půlrok nové brýle - někdy i dříve - když je rozbije....., takže suma sumárum nás brýličky vychází někde okolo dvou, dvou a půl tisíc…

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 07.03.11 14:37

Doporučuju Focus optik, kovové obroučky s „vyklápěcíma“ pantama a tvarovatelnýma záušnicema a nosníkem. I s plastovýma tvrzenýma sklama v pohodě do 1000 Kč (s příspěvkem od pojišťovny, na ten mají děti do 6 let pokaždé). A počítat s tím, že se musí chodit „přitahovat“ (když padají z nosu, my zpočátku chodili každý druhý týden). Máme brýle zhruba rok, teď dvoje, v obou stejná skla.

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.03.11 15:01

Hlavně pořádně vyzkoušet v optice aby nebyly plochy skel moc malý a kluk nekoukal přes.. .Taky aby se mu líbili a chtěl je nosit .Pokud nemá alergii na kov tak radši kovový?
A čočky do brýlí zvol podle toho kolik unese vaše kapsa nejlepší jsou plast s tvrzením a antireflexem ,pokud by to pro vás bylo drahé vem jen plast s tvrzením .škoda ,že nepíšeš jaký má kluk dioptrie … .
Jinak ty plastové čočky ti vyjdou něco kolem 600-700za obě a obroučku tak 2000.Hodně záležíjaký mají v optice ceny a zboží.na recept ještě něco odečítají tuším kolem 400 ale nejsem si jistá .

Markéta80
Hvězda diskuse 40426 příspěvků 07.03.11 15:02

Nám očař doporučil optiku naproti bývalé Duze na Koterovské. ještě něco říkal o cylindrech? tak envim jestli to neni speciální sklo? prý tam jsou nejlepší a na cenu jsme teda dost zvědavá, protože jak to tak čtu tak každý říká ěnco jiného a to ejště v dubnu jdu i s menšim na oční tak jen doufam že ten brýle potřebovat nebude :-)

Markéta80
Hvězda diskuse 40426 příspěvků 07.03.11 15:03
pavlak5 píše:
Hlavně pořádně vyzkoušet v optice aby nebyly plochy skel moc malý a kluk nekoukal přes.. .Taky aby se mu líbili a chtěl je nosit .Pokud nemá alergii na kov tak radši kovový?
A čočky do brýlí zvol podle toho kolik unese vaše kapsa nejlepší jsou plast s tvrzením a antireflexem ,pokud by to pro vás bylo drahé vem jen plast s tvrzením .škoda ,že nepíšeš jaký má kluk dioptrie … .
Jinak ty plastové čočky ti vyjdou něco kolem 600-700za obě a obroučku tak 2000.Hodně záležíjaký mají v optice ceny a zboží.na recept ještě něco odečítají tuším kolem 400 ale nejsem si jistá .

má 1,5 na každé oko

finduska
Extra třída :D 13982 příspěvků 07.03.11 16:10

ted jsem nedávno koukala ,že skvělou akci měli na náměstí jak staví tramvaj šíslo dvě ve směru n a skvrnany, zastavka před hlavní poštou :palec: tuším,že až 70procent na obroučky.Jinak jeden a půlmůže být klidně nebroušené,to je talevnější verze, já mam 3 a kvuli penezum si je nenchávám brousit doted,když nemam dvoucentimtrový skla :mrgreen:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.03.11 16:13

no ono většinou má každej očař přátelské vztahy s nějakou optikou a posílá jim tam lidi .Nevaž se na to a klidně si projdi celé město a prohlídni ,kde co mají (recept nedavej z ruky).Cylindrické dioptrie -jsou trochu speciální ,ale je to poměrně obvyklé pokud ten cylindr není velký .+1,5 nebo -1,5 dioptrií .
pokud má + dioptrie hlavně se s nimi porad jak to bude vypadat +dioptrie v malinkatých obroučkách vypadají „tlustě“ ale stačí ,aby ti objednali menší průměr skla a bude to mít krásně tenké i bez příplatku za ztenčování.Hlavně ,aby mu ta obroučka dobře seděla za ušima a na nose .Za ušima to nesmí být moc dlouhé (většinou se dá ,ale zkrátit),aby se mu brýle neposouvali dopředu .Z boku na hlavě to nesmí tlačit .A na nose pokud by se necítil spokojeně at mu to upraví už při skoušení a když to nebude lepší ,radši vybrat jiný .Taky vybírej ,aby byly brýle (obruby) co nejlehčí .

Markéta80
Hvězda diskuse 40426 příspěvků 07.03.11 16:39
pavlak5 píše:
no ono většinou má každej očař přátelské vztahy s nějakou optikou a posílá jim tam lidi .Nevaž se na to a klidně si projdi celé město a prohlídni ,kde co mají (recept nedavej z ruky).Cylindrické dioptrie -jsou trochu speciální ,ale je to poměrně obvyklé pokud ten cylindr není velký .+1,5 nebo -1,5 dioptrií .
pokud má + dioptrie hlavně se s nimi porad jak to bude vypadat +dioptrie v malinkatých obroučkách vypadají „tlustě“ ale stačí ,aby ti objednali menší průměr skla a bude to mít krásně tenké i bez příplatku za ztenčování.Hlavně ,aby mu ta obroučka dobře seděla za ušima a na nose .Za ušima to nesmí být moc dlouhé (většinou se dá ,ale zkrátit),aby se mu brýle neposouvali dopředu .Z boku na hlavě to nesmí tlačit .A na nose pokud by se necítil spokojeně at mu to upraví už při skoušení a když to nebude lepší ,radši vybrat jiný .Taky vybírej ,aby byly brýle (obruby) co nejlehčí .

Mě to taky napadlo že s tou optikou má určitě ůsmlouvu" tak si uděláme okružní jízdu po plzni :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 40426 příspěvků 07.03.11 16:40
finduska píše:
ted jsem nedávno koukala ,že skvělou akci měli na náměstí jak staví tramvaj šíslo dvě ve směru n a skvrnany, zastavka před hlavní poštou :palec: tuším,že až 70procent na obroučky.Jinak jeden a půlmůže být klidně nebroušené,to je talevnější verze, já mam 3 a kvuli penezum si je nenchávám brousit doted,když nemam dvoucentimtrový skla :mrgreen:

Díky tak to tam kouknu, jen aby celkově to tam enbylo předražený takže sice sleva a le ve výsledku stejné jakko jinde :-? . Budu to muset snim obejít a ot bude zážitek. Počítam že už ve druhý optice bude říkat jak je vyřízenej :mrgreen: . ale v centru je jich dost tak snad něco najdem.

Markéta80
Hvězda diskuse 40426 příspěvků 07.03.11 16:41

Ještě když hodíte typ jakou otiku budu ráda. kouknu do Focusu ale ten je prý docela drahý :-?

finduska
Extra třída :D 13982 příspěvků 07.03.11 17:18
Markéta80 píše:
finduska píše:
ted jsem nedávno koukala ,že skvělou akci měli na náměstí jak staví tramvaj šíslo dvě ve směru n a skvrnany, zastavka před hlavní poštou :palec: tuším,že až 70procent na obroučky.Jinak jeden a půlmůže být klidně nebroušené,to je talevnější verze, já mam 3 a kvuli penezum si je nenchávám brousit doted,když nemam dvoucentimtrový skla :mrgreen:
Díky tak to tam kouknu, jen aby celkově to tam enbylo předražený takže sice sleva a le ve výsledku stejné jakko jinde :-? . Budu to muset snim obejít a ot bude zážitek. Počítam že už ve druhý optice bude říkat jak je vyřízenej :mrgreen: . ale v centru je jich dost tak snad něco najdem.

nee, měli tam hezký obroušky za 2800 a sleva byla na 800ale nevzala jsem se skly by to bylo do t y dvojky sice,ale tedpotřebuju každou korunu,kord ,když se nevejdeme do porodného :-(

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 07.03.11 20:46

1,5 není tolik, nebude potřeba tenčený. Hlavně bych vybrala lehké obroučky a plastové čočky, aby to měl co nejlehčí, aby ho třeba z toho nebolela hlava - přece jen je ještě malý. Hlavně se nenechejte navést do něčeho drahého, co nepotřebujete, oni to s oblibou dělají - popíšou, jak je to super a bez té určité vymoženosti jsou brýle pomalu škodlivé - ale to určitě znáš, když máš sama brýle.
V Pražské mají tu slevu na obroučky pořád, ale v reálu to určitě není 70 %, i když o něco levnější to asi je. Focus mám ráda ten v Plaze, ale jenom když je tam takový sympatický kluk - pak tam taky bývá taková fiflena, a tu nesnáším, neporadí, nevysvětlí, blba z člověka dělá. Podle mě jde nejvíce prodělat na obroučkách, jeden typ skel se cenově asi moc lišit nebude.
A můžu se ještě zeptat? Kde jste byli na očním? U Topinkový? Díky.

Markéta80
Hvězda diskuse 40426 příspěvků 07.03.11 23:59
Gama píše:
1,5 není tolik, nebude potřeba tenčený. Hlavně bych vybrala lehké obroučky a plastové čočky, aby to měl co nejlehčí, aby ho třeba z toho nebolela hlava - přece jen je ještě malý. Hlavně se nenechejte navést do něčeho drahého, co nepotřebujete, oni to s oblibou dělají - popíšou, jak je to super a bez té určité vymoženosti jsou brýle pomalu škodlivé - ale to určitě znáš, když máš sama brýle.
V Pražské mají tu slevu na obroučky pořád, ale v reálu to určitě není 70 %, i když o něco levnější to asi je. Focus mám ráda ten v Plaze, ale jenom když je tam takový sympatický kluk - pak tam taky bývá taková fiflena, a tu nesnáším, neporadí, nevysvětlí, blba z člověka dělá. Podle mě jde nejvíce prodělat na obroučkách, jeden typ skel se cenově asi moc lišit nebude.
A můžu se ještě zeptat? Kde jste byli na očním? U Topinkový? Díky.

Tak nakonec půjdeme takm kam mě doporučil doktor, manžel říkal že tam chodí celá rodina a tchán si na tu optičku nemůže stěžovat a zná jí snad 30 let a nakonec manžel říkal že tam půjde s náma, prý když už to zaplatí tak chce u toho být :mrgreen: . Byla jsme s nim u svýho doktora, chodim k Boháčovi a i mě překvapil jak se snažil a Viki byl hodnej a i docela spolupracoval :-)

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 08.03.11 07:09

tak to je super ,že jdeet k optiko kam chodí celá rodina už léta -určitě vám vyjdou maximálně vstříc ,aby byli brýle krásný a účelný.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >