První den ve školce

7
30.8.20 14:00

První den ve školce

Zdravím všechny maminky,
jelikož se 1. den ve školce blíží a já nic nevím (nenašla jsem ani žádné info na stránkách školky) tak se zkusím zeptat tady. Jak probíhá první den ve školce? Na co se připravit? A na co připravit malého? Popřípadě bude tam jen pár hodin nebo už naostro celý den? Děkuji moc za odpovědi. :mavam: :andel: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
553
30.8.20 14:08

@HellDry u nás už byli klasicky celý den. Ráno se přijde, učitelka ukáže kde co a jak je, podepíšeš tunu papíru, rozloučila a jdeš:-) vzali jsme sebou bačkory a náhradní oblečení a oblečení na ven. Kdo spal tak pyžamo, plyšák, kartacek, pastu, kelímek a hřeben. Květinu ani nic pro učitelky jsme nenesli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
30.8.20 14:08

Myslím, že každá školka to má jinak, já učila v soukromé a nové děti tam byly jen do první svačinky a pak odcházely domů..
V úterý nastupuje dcera do státní a tam jedou hned do oběda, byla jsem z toho překvapená :nevim:
Program ve státní školce na první dny neznám, dceru jsem na to snad připravila, ale uvidíme, mám obavy z ranních scén.
My v soukromé jsme první týdny žádný program nedělali, skoro všechno to tam brečelo, takže se toho moc nedalo dělat, postupně se musely děti adaptovat a pak jsme pomalu začínali dělat program. Nutno podotknout, že jsme měli děti od 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4695
30.8.20 14:09

U nás jdou jenom na pohádku, a po pohádce domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1473
30.8.20 14:11

Ve školce může být hned od začátku celý den. Já jsem ale že začátku syna dávala jen na dopoledne - byla jsem v té době bez práce, tak jsem si to mohla dovolit. Dcera bude mít drsnější start, protože se po mateřské vracím do práce, bude tam muset zůstat hned celý den. Ale to budu řešit až za dva roky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16144
30.8.20 14:12

@HellDry a vy jste neměli přípravnou schůzku? u nás probíhá vždy poslední týden v srpnu a ředitelka, vedoucí jídelny a učitelka vše rodičům řeknou a probíhají dotazy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16900
30.8.20 14:12

Informuj se ve své školce, každá to má jinak. Navíc letos je všechno upravené, u nás ani nepustí rodiče dovnitř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
30.8.20 14:15

@werajsik a prave proto je fajn zacit decka davat do skolky i driv nez je to vylozene nutny… tj treba 2-3× tydne na 4 hodiny at si zvykaj a pak nejsou prekvapeny, ze tam jsou cely den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
30.8.20 14:16

Syn jde také teď od září poprvé. Ptali jsme se na informační schůzce pro rodiče jak to probíhá, naše školka umožňuje postupné zvykání (první den na 2 hodiny a postupně prodlužovat) ale protože oba už chodíme do práce ptali jsme se jestli je možné nechat ho rovnou aspoň do oběda a problém to není a zdaleka nebudeme jediní. Syn je na odloučení od nás už trochu zvyklý tak myslím že to zvládne ale kdyby tam měl zůstat jediný takhle „dýl“ tak bych ho určitě nenechala. Jinak sebou bereme náhradní oblečení dovnitř i ven, bačkory, pyžamo (ať na to pak nezapomenu) a hračku. A máme mít nachystaný seznam lidí, kteří budou moc malého vyzvedávat a budu sebou mít tedy i peníze na zaplacení škokovného i když to možná nebude hned první den nutné, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1473
30.8.20 14:18
@Leenvecka píše:
@werajsik a prave proto je fajn zacit decka davat do skolky i driv nez je to vylozene nutny… tj treba 2-3× tydne na 4 hodiny at si zvykaj a pak nejsou prekvapeny, ze tam jsou cely den.

Já právě uvažuju, že bych ji tak od dvou dávala na to dopoledne 1-2× do týdne do nějakého takového zařízení. Ale to případně budu řešit až příští rok :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4695
30.8.20 14:19
@stinga píše:
@HellDry a vy jste neměli přípravnou schůzku? u nás probíhá vždy poslední týden v srpnu a ředitelka, vedoucí jídelny a učitelka vše rodičům řeknou a probíhají dotazy

U nás je treba schůze první skolkovy den- 1.10 v 19.00…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
30.8.20 14:23

V naší školce je pro nové děti zvykačka, to znamená, že ty první dny, týdny chodí na cca dvě hodinky a podle adaptace pak paní učitelka řekně, že už je třeba v pohodě a že ho mužeme nechat do obídku atd…Jinak my máme neustále info od školy na nástěnkach, vrátkách, fb…třídní chuzky jsme měli vždy první dny v září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
30.8.20 14:27

Tak u nás tedy žádná informační schůzka tentokrát neproběhla… Vše je na stránkách školky. Syn půjde letos také poprvé a nebudu ho moci ani odvézt před třídu (rodiče nemůžou za tzv. atrium). Tam si ho převezme třídní učitelka, jsem zvědavá, jak to zvládne. Dcera bude předškolačka a tu ani nebude muset přebírat třídní učitelka. Plyšáky (ani jiné hračky) tentokrát do školky nosit nemohou. Mrzí mě to, že je taková situace… Jinak s sebou náhradní oblečení a věci na ven. Aklimatizace trvá pro nejmenší první týden dvě hodiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
30.8.20 14:29

@stinga prave ze ne. Ja po prijeti jen dostala info co a jak jeste zaridit, jako prohlidku od doktora a pak jeste z banky inkaso a tim to haslo. Takze vlastne sem se jen docetla ze musim jidlo nahlásit den predem ale jak kde to uz tez ne… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2877
30.8.20 14:40

My měli informační schůzku v červnu. Dostali nějaké papíry, které budeme odevzdávat hned v úterý. v tom byl i seznam, co vše vzít do školky. Tedy nejen oblečení, ale i nějaké hygienické potřeby jako toaleťák, ubrousky.. atd. Paní ředitelka nám vysvětlila co a jak. Pak jsme se mohli ptát my.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama