První látkování 2017

16.4.17 00:08

První látkování 2017

Ahoj devcata 8)
cekame prvni miminko a radi bychom uz po porodnici zacali take latkovat. Prosim Vas o radu jak postavit prvni vybacku pro latkovani a info jak se o plenky starat. Spousta informaci jiz byla popsana v jinych diskuzich, ale kdyz klikam na Vase odkazy… vetsinou uz je stranka nedostupna. Proto zakladam nove tema pro nove latkare :dance: s aktualnimi odkazy pro rok 2017…

Doma jsme se dohodli, ze bychom zacali na klasickych latkovych plenach a pak presli na jednoduchy system AIO.

Jak ma vypadat prvni vybavicka latkovek pro novorozenec…

Kolik potrebuju klasickych plen pro miminko od porodnice?

Jak velke ctverce pro novorozenece to maji byt?

Jaky doporucujete material bavlnu nebo bambus? Jake jsou pro a proti jednotl. variant?

Jake by meli mit pleny nejlepe okraje?

Jaky sklad je pro male mima nejlepsi?

Jake svrchni kalhotky doporucujete s ohledem na pupik?

Dle mych posbiranych informaci z netu… bude nam stacit pro zacatek 30 plen? velikost 70×70 cm?… a dal si zatim :roll: rady…
neco takoveho… http://www.skvelamama.cz/…70x70cm-10ks ?

Az dorosteme do jednovelikostnich… radi bychom vyuzivali jednoduchy system AIO. Zatim se mi nejvic zamlouva a prijde mi, ze nejjednodusi system i pro partnera a babicku je AIO od Closeparent Pop-in. Zvazuju koupit stredni sadu set 10ks ( https://www.mamaja.cz/…bamboo-holka ) a dokoupit k nemu 5-10ks vnitrnich skladacek na vymenu ( https://www.mamaja.cz/…boo-nahradni ). Je to sice dost penez, ale radi bychom meli vice deti a radeji si na zacatku priplatim pro rychlejsi a jednodussi manipulaci a tim padem i klid v dusi ;). Bude nam stacit na otoceni s pranim kazdy 2-3 den zminovanych 20ks?

Pripadne mate nekdo zkusenosts s POP-IN Newborn setem ( http://www.skvelamama.cz/…-newborn-set ). Na tu chvilku mi prijde, ze by stacili bohate i klasicke pleny, ktere se daji vyuzit i pozdeji spolecne s POP-IN setem.

Muzu poprosit o Vas nazor? Predem moc dekuju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5043
16.4.17 00:34

Osobně bych místo AIO zvolila systém SIO (snap in one) kde je velká výhoda, že se pokaždé nemusí prát svrchní kalhotky s PUL zátěrem a můžou do sušičky.
Osobně jsem spokojená se SIO systémem od Bambooliku, který jsem používala od příjezdu z porodnice.
Měla jsem na vyzkoušení koupeno víc druhů plenek, tak aspoň nějaké zkušenosti:
Bavlněné čtverce - u mě velký neúspěch syn byl velké miminko a hrozně rychle se pročůral a hodně se kroutil, takže jedno přebalení do novoskladu bylo dobrodružství na půl hodiny a to jsem měla trénink na holčičce mojí kamarádky která používala čtverce bez problémů do odplenkování. Lépe pak sají bambusové čtverce než bavlněné.
Haipa daipa pastelka - bavlněné tvarované plenky. Byly výborné na malé miminko, krásně drží polohu nožek kvůli kyčlím, ale jsou bavlněné a v půl roce i s přídavnou vkládací plenkou byly během pár minut durch a bez sušičky velmi rychle hrubnou.
Bamboolik SIO - tenhle systém mi vyhovuje nejlépe, malé miminko má jenom tvarovanou savou vrstvu a jak roste, tak se jenom přidají vkládací savé vrstvy. Výhoda je, že nedělají moc velký zadek, takže moc neomezují v pohybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
16.4.17 01:07

Také se rada dovim více informaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
16.4.17 08:07

Já jsem všechny děti odlátkovala prakticky na čtvercích (70×70cm), větší by asi byly lepší, ale využila jsem „plíny“ z ikey http://www.ikea.com/…ts/60319528/?…
když jsem je kupovala, tak jedna byla bílá a druhá se zelenými motivy.
Měla jsem je předskládané v komíncích, na začátku novosklad, potom draka. Jednu plínu tak a druhou v ní vloženou složenou na čtvrtiny, aby vznikla nudle. Používala jsem flísové separačky z rozstříhaného metrového flísu (bez začišťování).
Rychle to schlo, jen dalo trochu práce to skládat.

Pokud chceš plíny v jednom kuse, tak spíš SIO. PUL kalhotky nemusíš prát pokaždé a pokud začnou protékat, dají se koupit nové. A z mé zkušenosti AIO plíny nejsou stavěné na větší (batolecí) zátěž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Avy
41
16.4.17 08:16

Ahoj, látkuju už druhé dítě a před porodem jsem byla taky nadšeně projížděla stránky s moderními látkovými plenkami :). Měla jsem v plánu začít s poděděnou novorozeneckou sadou Popolini SIO a pak se rozhodnu, co koupit dál. Do rezervy jsem měla čtvercovky. Nakonec jsem používala ze sady jen svrchní kalhotky a dokoupila jsem čtverce. Froťáčky na můj vkus ukrutně dlouho schly a byly dost hrubé. Sušičku nemám, to by bylo něco jiného i co se týče měkkosti. Taky jsem usoudila, že se z jedné vrstvy látky mnohem spolehlivěji vypere kakání. S jednovelikostními PUL kalhotkami jsem pak dávala čtverce až do roka a půl, pak jsme s plenkami skončili.
Já bych si dovolila doporučit hlavně nekupovat nic moc dopředu, protože nevíš, co se ti nakonec bude líbit a hlavně co bude miminku sedět. U nás byl třeba problém, že první kluk by dost štíhlý a pak mu plenky protékaly okolo stehýnek. Vyzkoušela jsem vážně řadu značek, než jsem narazila na ty pravé.
Nejlepší je nejdřív někde vidět v praxi to, co si hodláte pořídit. Zrovna příští týden začíná Týden opravdových plenek, takže to je báječná možnost, jak se na vybrané favority podívat a případně něco výhodně nakoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 21:53

Dekuju vsem za odpovedi!

@Heivka Mela jsme doma oba typy od Bamboolika i Pop-in a system je u obouch stejny. PUL kalhotky se nemusi pokazde prat, vnitrni vlozky se mohou velmi snadno vymenit. Jen od Bamboolika je vetsi vyber vsech moznych variant vnitrku, ktere bez zkusenosti neumim posoudit. U Pop-in verze je jeden druh vkladacek + nocni verze, takze i pro tatinka a babicku mi to prijde jednodussi volba, nez jim vysvetlovat 3 druhy moznych variant. Nevim jaky muze byt rozdil mezi SIO a AIO. Bambusove pleny vyzkousim. Dekuju za tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 21:55

@zoy dekuju vyzkousim… jake mnozstvi plen je dobre mit do zacatku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 21:57

@Avy take dekuju za komentar. Pro zacatek zkusim koupit jen par ks a pak ;) se uvidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5043
17.4.17 22:19

@ohmygod Babičkám a tatínkům nemusíte nic extra vysvětlovat. Já v zájmu zachování rodinné pohody nakoupila 10ks svrchních kalhotek a vždycky tu je zásoba plen rovnou k použití takže tatínkovi, tetám, strejdům, dědům a babičkám stačí sáhnout do krabice a je to. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Avy
41
18.4.17 08:14

Otázka na počet nebyla na mě, ale já mám tuším sedmdesát plenek (70×70) a peru po dvou nebo třech dnech. Ne proto, že bych už neměla do čeho dávat, ale přijde mi krajně nechutné nechat je déle. Ale první kluk měl abdukční balení (3 plenky) a tam jsem musela prát každý večer. Ale já tedy nenechávám dítě v plence, o které vím, že už je počůraná, takže ty naducané supersavé systémy nejsou pro nás a je tam vždycky jen jedna plenka. Mám převážně Libštátské v extra kvalitě a ty to zvládnou i jednotlivě. Jinak doporučuji mrknout i na sortiment Majab. Mě se nakonec líbily nejvíc a sedly krásně štíhlému tříměsíčnímu a teď jsem je viděla u kamarádky na patnáctikilovém ročním cvalíkovi a k mému úžasu taky padly. Jinak balení krásně zvládá i manžel. To abdukční bylo těžší, tak jsem mu jen předskládala a do svrchních kalhotek už to dal v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
18.4.17 08:18

Jaké je správné množství plen do začátku nevím. Pokud chceš vyzkoušet různé druhy, tak si kup od každého pár a balík papírovek. Když dojdou látkové, dej papírové. Až budeš mít vyzkoušeno, tak novorozenec za den použije tak 10-12 plen, starší dítě tak 6-8. Pokud budeš prát jednou za 3 dny + jeden den schnutí, tak potřebuješ plíny na 4 dny.
U čtvercovek se jedna „plína“ skládá ze dvou čtverců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama