Látkovky a čas

31
6.4.17 20:21

Látkovky a čas

Ahoj holky, mám 20 měsíčního prcka v jednorázovkách a dalšího drobka na cestě. Strašně mě štve, že jsem si nechala u té první várky vymluvit látkové pleny a teď načítám, co jde a chci je pro druhou (a počítám i poslední) várku koupit. Manžel mě od toho ale vehementně odrazuje, a tak pořád váhám. Tvrdí, že už tak toho máme až až na to, abychom ještě týdně otáčeli x praček navíc. Jaká je vaše zkušenost? Opravdu to nezabere tolik času navíc, jak všude čtu? Stalo se vám, že jste s látkovkama sekly? Bojím se i té vstupní investice, aby nakonec nebyla zbytečná… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3238
6.4.17 20:28

Vstupní investice se ti vrátí.

je to tak 2-3 pračky týdně. naházet do pračky a zapnout. pověsit. sundat. to je na každou pračku pár minut. tedy cca 15 minut navíc za týden.

jediná nevýhoda je ta, že pomalu schnou. takže neustále mám pověšené prádlo. oblečení-plínky-povlečení-plínky-oblečení-plínky:(buď v obýváku, nebo venku. - takže jestli máte vyřešené tohle (sušička, zahrada), tak jsou plínky fakt bez vad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14670
6.4.17 20:29
@gwen15 píše:
Ahoj holky, mám 20 měsíčního prcka v jednorázovkách a dalšího drobka na cestě. Strašně mě štve, že jsem si nechala u té první várky vymluvit látkové pleny a teď načítám, co jde a chci je pro druhou (a počítám i poslední) várku koupit. Manžel mě od toho ale vehementně odrazuje, a tak pořád váhám. Tvrdí, že už tak toho máme až až na to, abychom ještě týdně otáčeli x praček navíc. Jaká je vaše zkušenost? Opravdu to nezabere tolik času navíc, jak všude čtu? Stalo se vám, že jste s látkovkama sekly? Bojím se i té vstupní investice, aby nakonec nebyla zbytečná… :think:

ja s tim sekla. Ja teda pouzivala ty plenkove kalhotky a vadilo mi, ze se to cele nasaje moci a ta moc pusobi na celou oblast, kde se kalhotky dotykaji kuze.

Dale to je cele strasne objemne. Mala v tom byla jak balik, bylo to neforemne, tezke a mela jsem pocit, ze ji to vadi.

Jako dalsi minus jsem povazovala to, ze vlhkost je v latkovych vice citit, takze se mala casteji budila. Normalne jsem prebalovala pred krmenim, s latkovkama se ale budila i mezi krmenim, kdyz byl pak cas na krmeni tak ta plenka nebyla jeste dost nacucana… proste chaos.

Na noc bych jednoznacne dala jednorazovku, pokud chces, aby miminko spalo co nejdele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17460
6.4.17 20:34

Ten cas mne vubec neprijde, ale ja peru denne tak jako tak. Mame susicku, takze prace minimalni. Bez susicky bych si to asi rozmyslela, plenky dlouho schnou (klidne i 2 dny!), tim jich musis mit vic, nekde ti bude zavazet susak. Chtela jsem je pouzivat od porodnice, ale to mne prisly strasne objemne, vratila jsem se k nim ve trech mesicich a uz je nechala. Nutno rict, ze mezi 3-6 mesicem je v nich hrosi pohyblivost, ale pokud je ti jedno, zda se dite zacne otacet ve 3. nebo 5. mesici, tak to ti vadit nemusi. Od toho pul roku jsou pro me idealni, velmi nerada davam jednorazovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 20:36

Ahoj. Látkuju 20 měsíců, peru ob den a časově je to práce navíc na pár minut. Malá mi pomáhá, baví jí dávat pleny do sušičky nebo mi je podává, když sušíme venku na šňůře na sluníčku. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 20:37

Já staršího mela v lakovkách celou dobu, mladšího do roka. Zpočátku zacazovacky, pak Anavy, který se mi u mladšího začali rozpadat, pak už většina z nich byla neprodejná. Plíny jsem prala ob den, pračka dostala za tu dobu ukrutně zabrat, moc ji to neprospělo - celkově jsem je používala 3 roky. Největší problém ale nastal se sušením - začal nám solidně plesnivět byt, s plísní bojujeme do teď :zed:… Takže za mě ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
6.4.17 20:50

Ahoj,
bez sušičky jsme jeli látkové pleny od narození do dvou let, kdy už je přes den bez plen.
Vůbec neznám opruzeniny nebo plný odpadkový koš jednorázových plen. Když si představím, kolik se s jednorázovkami nedělá odpadu, jímá mne děs… Navíc pro kluka je to investice do jeho budoucí plodnosti ;) A většina mi zůstala v použitelném stavu pro případného teoretického sourozence :)
Doporučuju koupit si jich ze začátku jen pár, různých, a pak si zjistíš, které nejlíp sedí miminku a nejlíp se ti udržují ;)

Kdybys měla nějaké konkrétní dotazy, klidně napiš Sz ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19240
6.4.17 20:50

@gwen15 Odlátkovala jsem si obě děti (jedno téměř do dvou let, druhé 10 měsíců), převážně na klasickách čtvercích dovycpaných froté vkládačkou. Oproti jednorázovkám finančně za hubičku, protože nejsme matka, co nechá dítě v nachcané pleně 3-4 hodiny, dokud není „dostatečně plná“.
Práce s tím trochu je (nemám sušičku a ještě jsem to žehlila), ale mě to za tu práci stálo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3078
6.4.17 20:51

@gwen15 taky zvaž jakým stylem žijete… pokud hodně cestujete nebo trvávíš hodně času venku a tak - tak se na látkovky vyprdni… budeš pak muset všude ssebou tahat ty pokaděný a počuraný…doma taky to budeš nekde muset skladovat - ten starší Ti do toho poleze, bude Ti to tahat po bytě.. kamaradka má latkovky (3 deti) ale oni jsou 90% času doma. nikam necestují ani nikam moc nechodí takže se věnuje opravdu jen dětem a tem plínkam. Mám stejný nazor jako tvuj manžel :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19240
6.4.17 20:54

@axelina Tak nikdo netvrdí, že nemůže dát dítěti na ven papírovou plenu. Dítě 2+ Ti pleny z kýblu vybírat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
6.4.17 20:57

Já mám dvě děti a obě komplet v látce. Časově mi teda praní a sušení tak náročné nepřijde. Časově náročnější je častější přebalování, ale to je pro mě hlavní plus látkovek. Přebaluju když se dítě počurá, klidně i 15× denně. Peru ob den, suším na topení v koupelně, takže večer nahážu na topení a druhý den mám suché. Plíseň se nám teda doma nerozšířila. Jak psali předchozí, jsou objemnější, ale zase já mám velkou sadu, různých druhů a tak se můžu přizpůsobit tomu co dítě potřebuje. Za mě jsou látkové pleny to nejlepší co jsem pro své děti udělala. Já bych do nich šla kdykoliv znova a to i přes všechny nevýhody co se na nich dají najít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 21:01

Taky jsme s manželem přemýšleli o tom, zda látkovky nebo jednorázovky. Rozhodli jsme se pro jednorázovky. Nemáme sušičku, prádlo sušíme v bytě a ten máme malý. Už tak máme prádla dost, peru asi 3× týdně, a to jsme tři. Neumím si představit prát ještě látkové plenky. Záleží na tom, kde bydlíte, zda máte možnost sušit a čas na to. Vím o jedné kamarádce, má latkovky a pořád přebaluje :roll: Přebaluji po 2-3 hodinách, podle situace, opruzeniny prcek nemá. Samozřejmě když se zrovna pokaká, měním okamžité..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
6.4.17 21:02

@axelina no tak s tím já teda nesouhlasím, mám dvě děti, 22 měsíců od sebe a hodně času trávíme venku (na hřišti, na výletech) a nikdy mi nedělalo problém si vzít látkovky na celý den a večer ty špinavé vysypat do kýble. Jinak mě ani jedno dítě v životě žádné pleny po bytě netahalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
6.4.17 21:06

Ahoj, my látkovali dokud se synovi nerozjel opravdu šílený reflux a neobjevily se další zdravotní komplikace, kdy už byly látkovky překážkou (nešlo ho prostě přebalit po jídle nebo úplně kdykoliv a to začal být velký problém, tak jsme přešli na jednoráz) takže jsme látkovali do jeho biologických asi 9 měsíců, ale byla to pohoda. Jak píší holky, tak 2-3 pračky týdně navíc, navíc jsme pořídili tehdy i sušičku, takže jsem to jen přenesla z pokoje do pokoje (ted už máme sušičku na pračce a to je ještě lepší) a strčila do sušičky. Přebaloval uplně na pohodu i manžel (ostatně jeho samotného to napadlo). Teď Se zrovna přehrabujeme v krabicích s oblečením a hledáme, kam jsem ty plíny všechny uklidila, neb v květnu čekáme holčičku a látkovat ji budeme hned., co přijedeme dom :) Celou výbavu, co se nám osvědčila, mám schovanou. A sušit přes léto je bomba…prsknu věšák na terásku, budem všichni při věšení venku, to bude pohoda :) Už se na to moc těším :) Jen my manžel před pár dny zničil věšák, tak mi bude muset koupit náhradu %) Doufám, že tentokrát budem látkovat od začátku do konce. Zatím to vypadá slibně, že bude malá v pořádku (tuky tuk).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
6.4.17 21:07

V hadrových plenkách jsem odchovala tři děti, dokonce jsem do půl roka posledního dítěte žehlila. Měla jsem klasické čtvercovky po nás a troje svrchňáčky. Jezdili jsme po vejletech i pod stan a nijak mě to nikdy nezdržovalo. Děti byli do roka a čtvrt bez plen, nejmladší dvouletý je má ještě na spaní. Zkuste si to propočítat, my jsme docela zírali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama