Látkovky pro 9. měsíční mimino

29.3.17 16:40

Latkovky pro 9.mesicni mimino

Ahoj, chci se zeptat tech z vas, ktere pouzivate latkove pleny. Jake pouzivate u vetsich deti? Zatim jsem davala ctvercove a do nich flis nebo i jine materialy (frote, dvojitou bavlnu) a prestava to stacit. Syn ma 9mesicu a procura to durch…diky predem za tipy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.3.17 17:02

Já dávám dvě čtvercové na sebe a stačí (častěji teda přebaluji a na noc a návštěvy máme papírové).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
29.3.17 17:35

V tomto věku buď často přebalovat nebo bambusový flis. Děti už začínají někdy pouštět větší dávky naráz a pak se může pročítat i plinkou, která by to po menších dávkách pobrala. Taky doporučuji zkontrolovat stav svrchních kalhotek, jestli už nejsou poškozené, příliš oprané, vlnacky mohou potřebovat pořádnou lanolinovou lázeň.
Ale zrovna nejúčinnější proti procuravani bych doručila vlnaky, klidně jednovrstvé že šumavské vlny. Pul je sice držák, ale hodně mokrou plinu vydržet nemusí a flisem se tekutiny větší váhou dítěte snaz protlačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 18:23

Holky a jak to děláte, že to větším dětem nevadí? :think: Dávala jsem malé dva čtverce + PUL kalhotky. Ale od nějakého 3.měsíce to malé hrozně začalo vadit, že má mezi nohama takový balík a vždycky se vztekne, že se v tom nemůže tak mrskat. :think: A třeba na bříšku si to neumím představit vůbec - je jí 5 měsíců a tráví na bříšku hodně času. Mě to docela mrzí, protože jsem si nakoupila spoustu Haipa Daipa kalhotek + bavlněné čtverce a teď mi to tu leží. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19246
29.3.17 20:41

@Kočičí duše Ne nevadilo. Obě děti se mi v látkovce naučili přetáčet po 3. měsíci. Mám je takové dost urputně snaživé, když na to přijde.

@Sandra122 Možná zkusit nějaké kapsové nebo batolecí SIO. U kluka nebyl problém, ten tolik nečůral a s vycpaným čtvercem jsme vystačili do dvou let.
Holka okolo toho 10. měsíce taky začala pouštět dávky a tam jsme to vzdali, protože co čůrání, to durch a nechtěla jsem dokupovat na druhé dítě další výbavu. Tak šla do papírovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17462
29.3.17 20:50

@Svistice Tak to nasemu mrneti tedy latkovky vadily, pusobily na nej jak mrazici kouzlo. V latkovce se pretocilo az o 1,5 mesice pozdeji nez bez ni.
@Kočičí duše Pockej, az zesili a zacne lezt. To uz s pohyblivosti problem nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19246
29.3.17 21:02

@Cuddy Vždyť píšu, že mám doma snaživé umanuté typy. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17462
29.3.17 21:03

@Svistice No jo, ale to me velmi zklamalo. Take jsem myslela, ze mame snazive mrne, ale oproti Sviscatum mame evidentne lenocha :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19246
29.3.17 21:05

Možná buď ráda. Ono občas není o co stát. To odhodlání se pak věkem transformuje třeba v hodinové řvaní, že uspávat má tatínek a ne maminka. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17462
29.3.17 21:14
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 09:01
@Cuddy píše:
@Svistice Tak to nasemu mrneti tedy latkovky vadily, pusobily na nej jak mrazici kouzlo. V latkovce se pretocilo az o 1,5 mesice pozdeji nez bez ni.
@Kočičí duše Pockej, az zesili a zacne lezt. To uz s pohyblivosti problem nebude.

Hlavně já když jí tu látkovku dám, tak se vzteká a kroutí a rozčiluje. Nebo leží a ani se nehne. Ani hračky nepomůžou. :think: Když má papírovku, tak se aspoň otáčí na bok, cvičí nohama a tak :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19246
30.3.17 09:06
@Kočičí duše píše:
Hlavně já když jí tu látkovku dám, tak se vzteká a kroutí a rozčiluje. Nebo leží a ani se nehne. Ani hračky nepomůžou. :think: Když má papírovku, tak se aspoň otáčí na bok, cvičí nohama a tak :lol:

A máš jí v látkovce už od novorozence, i v noci? Já měla děti v látce od nějakého 14. dne, i na noc a papírovky jsem s klukem používala jen výjmečně (i na ven jsem braa látkovky). Holka pak měla papírovku na ven, ale to byla povětšinou v kočáře. Takže v podstatě nic jiného, než látkovku neznali.
Ale je fakt, že i fyzioterapeutka říkala, že oni jsou takový hodně hemživý a aktivní. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
5283
30.3.17 09:19

@Kočičí duše Haipa Daipa kalhotky bych dávala maximálně na noc, jsou strašně široké mezi nožičkama a v pohybu dětem opravdu brání. Volila bych co nejštíhlejší balení a hlavně, aby byly volné kyčle. Čtverce dělají taky docela balík, lepší je bambus (je 4× savější než bavlna, takže toho není taková vrstva). Třeba něco jako SIO, jak píše Svištice:

https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7568
30.3.17 10:15

@Kočičí duše Synovi šlo přetáčení taky zpočátku hůř v plenkách než bez plenek, ale snažil se a naučil se. Nikdy látkovky nebyly důvodem rozčilování. Používáme čtverce i kalhotkové plenky a svrchňáky Bamboolik (ty nejsou takové široké) a Petit Lulu (ty jsou trošku větší). Tvoje malá si asi zvykla na jednorázkovky a pak ji látka připadá jako omezení. Můžeš zkusit pár dní vytrvat a dávat jen látkovky a uvidíš a nebo se na to zatím vykašlat a zůstat u jednorázovek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.17 13:43
@Svistice píše:
A máš jí v látkovce už od novorozence, i v noci? Já měla děti v látce od nějakého 14. dne, i na noc a papírovky jsem s klukem používala jen výjmečně (i na ven jsem braa látkovky). Holka pak měla papírovku na ven, ale to byla povětšinou v kočáře. Takže v podstatě nic jiného, než látkovku neznali.
Ale je fakt, že i fyzioterapeutka říkala, že oni jsou takový hodně hemživý a aktivní. :think:

Právěže jo, byla na látkovkách do začátku třetího měsíce myslím :think: To jí bylo jedno, většinu dne prospala. Papírovku měla na návštěvy nebo k doktorce. Ale pak jak se začala hýbat a rozkoukávat, tak jí to postupně začalo vadit víc a víc. Nejdřív jsme začali dávat papírovku i na noc, protože jí vadilo jak má zadek výš. Pak začala mít bolení bříška a když byla v papírovce tak mohla víc zvedat nožky a vyprděla se. Teď řve už když jí to nasazuju. Je ale fakt, že mi to přijde už od pohledu, že má hroznej balík :nevim: Kamarádka mi to taky říkala a radila mi, ať si koupím jinačí vkládačky a kalhotky, ale já nevím - není to nejlevnější a aby to zas potom neleželo doma :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama