První pohyby

2263
11.12.06 18:22

První pohyby

Chtěla jsem se vás maminek a těhulek zeptat, kdy jsem cítily první pohyby a jaké to bylo.

Já začínám 19tt a jsem prvorodička. Vím, že právě u prvního těhotenství to může jít cítit až kolem 20tt. Za týden jdu na kontrolu a Dr. říkal, že to bych už mohla cítit pohyby. Moc se na to těším, protože budu tak vědět, že je Prcek v pořádku, zatím jen čekám na utz, až mi Dr. potvrdí, že je mimčo O.K.

Asi je těžké ty první pohyby poznat, má to být prý jako lehtání pod pupkem, nebo jako kručení v břichu. Tak nějak jsem se dočetla, že to má vypadat a taky mi tak popisovaly ostatní maminy.

Moc díky, že odepíšete. Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5525
11.12.06 18:35

jj, kruceni v brise, nebo jako kdyz ti cuka sval /ale nebolestive/, ale jen jednou :lol: , nebo jako kdyz ti tepe tepna, ale totalne mimo rytmus :lol:
ja jsem to citila poprve 17+1 a prvni nejmin tyden jenom kdyz jsme mela kalhoty, tak v tom miste, kde bylo bricho trochu stlacene a jen v klidu a vsede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
11.12.06 18:37

Ahoj,
já jsem u prvního těhu cítila pohyby kolem 20 tt a to už dost zřetelně. U druhého těhu cítím pohyby od 16 tt.

Každá to má jinak. Já jsem žádný šimrání necítila. Rovnou malá i malý kopali - hodně kopali.

Ale jinak je to krásný pocit.

Páček Erika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
11.12.06 18:37

neboj, to určitě poznáš, je to nááádherné:))) ted někdy už bys je mohla cítit. Mě zpočátku pomáhalo si večer lehnout na záda a třeba koukat na TV a být v klidu, to snás mimčo ucítíš, pokud zrovna nespí. Když jsi během dne třeba v práci a vpohybu, ani se na to tak nesoustředíš a necítíš to. Je to takové lehtání, nebo mi to přišlo, jakokdyž ti někdy bublají střeva…:)

A až povyroste, budeš cítit i to jak škytá, když vyhltne moc plodovky:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
11.12.06 18:54

ja to citila jako takove motylky (nebo bublinky) v brise :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.12.06 19:47

Já u prvního cítila už od 17tt. Jako cukání, nebo takový vrnění…
Popilio

• Nahlásit
  • Citovat
3
11.12.06 19:58

Pohyby

Ahoj, já jsem teď na začátku 21tt, první mimi a pohyby zatím pořád necítím nebo to nepoznám :cry:
Docela mě to mrzí, ale pořád doufám, že mám ještě čas. Všichni říkají, že to určitě poznám, tak snad jo. I když jestli je to jak bublání v břiše, tak to mám často. Asi si budu jistá, až mě pořádně nakopne. Držím pěsti, ať nečekáš tak dlouho jak já. Ahoj Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
11.12.06 19:59

Ahoj Kati,
je to zvláštní, ale u prvního jsem mimi cítila ve dvacátém týdnu a teď už ho cítím určitě 14 dní (takže již v sedmnáctém týdnu).
Já tomu říkám „bublinkování“. Tak ať brzy ty bublinky jezdí.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
11.12.06 20:02

…jo Kati, nezměnila sis metřík?
máme stejně staré mimi.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
11.12.06 21:10

KATI: určitě to poznáš a takový menší návod jsem ti napsala do deníčku:-)

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
11.12.06 21:28

Tak první pohyby u nás poznal tatínek. :D . Já jsem je tehdá ještě necítila, ale manža jo. Vždycky před spaním si dal ucho na pupík, jestli uslyší nebo ucítí miminko. To bylo radosti. :D . No a já jsem to pak ucítila myslím tak za dva týdny. Bylo to myslím kolem 19. týdne, už si přesně nepamatuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
12.12.06 13:03

Holky,
moc díky za vaše zkušenosti. Hodně se pozoruju a občas se mi spíš udělá taková boule na břiše, jen nevím, jestli má mimčo už tolik sil takovou bouli udělat. Za chvilku se ztratí, asi se přesune. Dokonce to jde i vidět.

Ajjaa, Kristian - včera jsem to tak zkoušela, je pravda, že každý den usínám s rukama na břiše. Ale včera mi jakoby do ruky 3× kopl, takové jemné ťukání. To už jsem cítila i minulý týden, ale jen nevím, jestli by se to už nemělo objevovat častěji.

Martina - myslím, že už to jsou pohyby, ale je to jak u mě, pořád nejsem přesvědčená, že je to to pravé. Je to těžké, když jsme to ještě nikdy neprožily. Píšou, že u prvorodiček můžeme cítit pohyby až mezi 20 - 24tt.

Alenka - mám nový metřík, protože mi změnili datum porodu a tentokrát se mnou vybíral metřík manža.

Kocca - manža taky občas poslouchá, dokonce si jednou vzal trychtýř :D , ale nic ještě neslyšel.

Takové to kopání, bylo podobné, jak už jste některé psaly, jako když tepe tepna.

Ještě jednou moc díky Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
14.12.06 19:28

Pohyby

Ahoj, tak asi se prcek zamyslel, jak jsem si tu stěžovala a odměnil se mi pořádnými kopanci (abych už asi dala pokoj a nebála se). Takže pořádné a nepochybné i na ruku poznatelné kopance přišly přesně 20+1. Paráda. Žádné bublinky, motýlky nebo lechtání - to jsem asi cítila dřív, ale jistota to nebyla :))) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
14.12.06 22:13

Marťas - gratuluju ke kopancům. Myslím, že tě prcek slyšel jako si stěžuješ, tak ti to pěkně nandal :D
To my zatím jen tak sem tam ťukneme, nebo se přetočíme a tatínek pozorně poslouchá a slyší takové to bublinkování. Už se těším na ty kopance :D

Kati + Prcek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
20.12.06 16:41

Čauky

Je to takový bublání - lechtání. cítila jsem to od 20 týdne. ale jen v leže na zádech. když jsem byla v klidu, ale o dva týdny později už to bylo sakra cítit a už začal reagovat i na moje povídání a zpívání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama