První pohyby u dvojčátek?

291
18.3.08 19:21

První pohyby u dvojčátek?

Maminky dvojčátek, poraďte.
Kamarádka čeká dvojčata a myslí si, že cítí pohyby už od dvanáctého týdne, ale není si jistá, je to její první těhotenství. Je to možné? Jsou pohyby u vícerčátek cítit dřív než u monotěhotenství?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7461
18.3.08 20:08

No mne teda prijde 12. tyden hooodne brzo, ja jsem je citila kolem 18. tydne, tusim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
18.3.08 20:32

Ja si taky myslim ze to je hodne brzo. Ja jsem citila drive - ale az tak v 16. tydnu. Ja jsem byla strasnej plasan a pletla jsem si pohyby s cinnosti strev :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.3.08 22:21

Ahojky,

dřív možná, ale ve 12 tt je to spíš její zbožné přání… Já jsem potřetí těhotná a teď s dvojčaty jsem pohyby cítila v 19 tt (v podstatě jen o pár dní dřív než s předchozími dětmi). Ale počítám za pohyby až to, kdy to můžu říct s jistotou, že to není jen činnost střev nebo něco podobného.

nepřihlášená Ulrika (27 tt)

• Nahlásit
  • Citovat
2345
18.3.08 22:39

Ahoj, já jsem cítila dvojčátka taky hodně brzo, v 15tt (je to moje první těhu), ale 12tt mi přijde opravdu moc. Ať kamarádka počká, za pár týdnů snadno pozná, jestli to už „bylo ono“, nebo ne :-) Ale přijde mi logické, že u dvojčátek to může být dřív - děloha roste rychleji a miminka jsou usazená výš, takže to člověk líp cítí, navíc mají méně místa, tak o sobě dávají víc vědět. Osobně mi ale v poradně nevěřili ani ten 15, resp. 16tt (nahlásila jsem raději o týden pozdější datum) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
19.3.08 10:39

Ahoj, to mi přijde taky brzy… nechci přímo napsat, že je to nesmysl, ale tohle fakt pohyby nebudou. Já jsem cítila pohyby kolem 19.týdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1745
20.3.08 04:39

Milá Aldo,

kamarádce vyřiď, že to je blbost - fyziologicky to není možný, to je jen její zbožné přání. 8O Ve 12tt jsou ještě embrya - i když dvě - okolo 6cm velká a váží asi 15g!!!Končetinami teprve začínají pohybovat!!!Není možné, aby kopli přes plodovou vodu a tlustou břišní stěnu tak, aby to bylo cítit a ještě ke všemu u prvního těhu… :wink: Věř mi, byl by to zázrak.Jednak jsem zdravotník a já sama jsem právě přesně 17tt s dvojčátky, pohyby cítím až v poslední dnech a to jen proto, že to není moje první těhu, tak to snad rozeznám od střevní činnosti. :D Myslím, že si pohybů kamarádka i já ještě užijeme až až, chápu, že je nedočkavá! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Edit54635
9.8.12 21:00

pohyby

Jsem nyní těhotná v 16tt těhotenství s dvojčátkama a první pohyb jsem cítila už ve 13tt…pak ve 14tt opět mírně a od 15tt plus 5 je cítím pravidelně a intenzivněji. Vzhledem k tomu že je tohle moje třetí těhotenství, vím, co je činnost střev a co jsou pohyby mimča :)

• Nahlásit
  • Citovat
Edit54635
9.8.12 21:03

pohyby

Myslím, že by se nemělo nic vylučovat. Záleží kolikačetné těhotenství to je, zda dotyčná čeká jedno dítě nebo dvojčata..ale ani ten fakt, jakožto není běžný, že pohyby ve 12tt které se případně objeví, podle mě nemůže být takto striktně vyloučen.

• Nahlásit
  • Citovat
143
9.8.12 21:11

Já jsem u prvního syna cítila první pohyby v 19 tt. A u dvojčat mezi 14-15 tt. A ještě dodám, že hodně záleží jak je maminka stavěná. Já jsem hodně štíhlá a tak pohyby byly nejen brzo cítit, ale i vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
22.1.17 21:39

Ahoj holky, jak tak čtu tak většinou všechny jste měly pohyby docela brzo. Proto se ptám… myslíte si že je v pořádku že ještě ve 20. Týdnu necítím pohyby? Jsem prvorodička a čekám dva kluky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama