První procházky

876
8.6.06 14:38

První procházky

Ahoj,
chci se zeptat, jak často a dlouho může být 1-2 týdenní miminko venku, když je jakž-takž počasí? Včera jsme byli nahodinu na první procházce, ale protože je léto, počítám, že brzy budu chtít chodit ven častěji, než jen na hodinu denně. Můžu už s tak malým miminkem? Je třeba mimčo „zvykat“ na čerstvý vzduch? Mohlo by jí to nějak ublížit, kdyby byla venku třeba několik hodin?

Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2518
8.6.06 14:40

No, mě se narodil syn v zimě, takže jsme to s procházkami nepřeháněli a do toho jeho 1. měsíce jsem ho dávala v kočárku (normálně oblečeného, jako když bychom šli ven) na balkon tak na max. hodinu.

Teď čekáme mimi v létě, tak by mě také zajímalo, jak dlouho se může být s malým mimi venku, protože si neumím představit být celý den doma :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
8.6.06 14:51

Mě se narodil Vojta na konci dubna. Při první procházce jsme byli venku asi 1 hodinu, další asi 2 hodiny. Když mu byl týden, tak jsme už chodili ven třeba na půl dne. A asi od 3.týdne jsme trávili celé dny venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
8.6.06 14:55

Já si myslím, že tam omezení není. Jen přemýšlet o počasí a oblečení a jak s jídlem (někomu vadí krmit venku) a jinak můžete být pořád. Akorát bych se vyhýbala poledním hodinám při sluníčku - spíš po ránu a pak odpoledne a klidně, jak to bude vyhovovat vám. I když není zrovna hezky, tak někteří tráví hodiny venku.
Jak říkám, jen přemýšlet o teplotách a povětrnostních vlivech v kombinaci s oblečením, jiný problém bych neviděla (krom toho koja)

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
8.6.06 15:01

U letnich deti je omezeni jen pri velkem horku. Prvni dceru jsem mela v zime a to bylo ponekud striktnejsi…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
8.6.06 15:32

Já jsem chodila s malým ven skoro hned … ale je taky zimní mimi, takže jsme zas tak často kvůli mrazu nemohli. Ale jakmile vylezla teplota výš, tak spinkal venku dopol. i odpol. … buď na chodbě, nebo venku.
Já myslím že i miminka potřebují vzduch a nebýt celý den doma.

• Nahlásit
  • Citovat
2733
8.6.06 16:59

:) já myslím, že čerstvý vzduch jedině prospěje, malý je květňátko, narodil se do loňských veder, a krom poledne, kdy bylo na slunci 40 jsme byli venkuráno a navečer několik hodin. A pak až do zimy skoro pořád. Kojila jsem kdekoli venku na lavičce. Takže je spíš otázka, kolik toho zvládneš ty, jak se po porodu cítíš.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
8.6.06 18:20

Taky jsem to resila, ale Dr. mi rekla, ze muzu od propusteni z porodnice chodit ven jak chci. Tak se neboj, chce to jen vzit spravne obleceni, aby mimisek neprochladl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
8.6.06 18:25

K předchozímu příspěvku bych dodala jen, aby nejen neprochladl prcek, ale aby se i nepřehřál.
A napadlo mě, když jsem začala s malou chodit ven já, tak bylo taky foukavo (beru, že je docela hnusný jaro a já rodila na podzim - konec září) a ofoukla mi prsa a to mi přidalo na zánět, takže nejen na dítka, ale i maminky pozor na sebe.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
8.6.06 18:46

My to praktikujeme přesně jako Neznalek a skvěle nám to vyhovuje. Když je pěkně, vyrazíme ven tak v 10 a domů chodíme jen přebalit a nakojit a vracíme se tak v 5-6. Matýsek se krásně vyspí, hlavně spí dýl než doma, takže kojíme po 3 hodinách (a ne po dvou jako doma) a taky se mu v kočárku „vytřesou“ prdíky.

Milli + Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6153
8.6.06 19:00

Jé, holky díky za rady! :lol: Čekám prďolku v půlce prázdnin a taky hodlám být co nejvíce venku, snad nebudou tropy… i když zatím docela vychází ten vtip: Jestli nám to červenec a srpen moc nezkazí, tak bude letos nádherná zima! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
8.6.06 22:10

Pozor, já jsem už jedné nedočkavé mamince prodala jarní fusak a teď toho lituju!!!! :lol: , takže možná se i beránek bude hodit :lol: :lol:
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama