Prvorodička a konec pánevní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 13:07
Prvorodička a konec pánevní

Milé holky,
jsem prvorodička v 34 tt, ale miminko je velikostně ještě o týden až dva větší a je stále koncem pánevním. Paní doktorka mi řekla, že už se s největší pravděpodobností neotočí. Pořád jsem doufala (a samozřejmě ještě tajně doufám), že se miminko otočí a budu moct rodit přirozeně, ale pokud se neotočí, osobně udělám cokoliv, co bude nejbezpečnější pro miminko - což by měl být podle zjištěných informací císařský řez. Zkouším různé domácí babské rady na pokus otočit miminko doma (jako kočičí hřbet, pouštění hudby a podobně), ale zatím bezvýsledně. Na zevní obrat si netroufám, něco jsem si o tom četla a nechci podstupovat žádné riziko pro miminko. Budu tak ráda za jakoukoliv vaši osobní zkušenost nebo příběh, jestli jste třeba byly také v této situaci a jak jste se s tím popraly. Děkuji moc. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 54882 příspěvků 03.09.19 13:09

U me zustala hlavou nahoru az do cisare ve 39+0. Pri cisari mi rekli duvod - extremne kratka pupecni snura, takze mela duvod k tomu, se neotocit. Ja bych se na babske rady vyprdla,
Mimca k tomu nejaky duvod maji. Hodne stesti.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 03.09.19 13:12

:D na babsky rady se vykaslat, kdyby vsechno byla pravda, tak doktory nepotrebujem. Jak muze ovlivnit dite hudba? Nechapu :P jento nesmysl, takze to neres a az bude cas a rozhodnout se co a jak, zvol si cisare pokud ti tahle variata vyhovuje. A je to.

Popokatepetla
Závislačka 3550 příspěvků 03.09.19 13:13

Ve 34tt má ještě spoustu času se otočit. Pokud by byl i po 37tt stále KP, tak zkus vyhledat někoho, kdo pracuje s rebozem.
To, že je CS bezpečnější není tak úplně pravda, zeptej se lékařů i na rizika sekce - je to rozsáhlá břišní operace a jsou tam rizika jak pro matku, tak pro dítě (i do budoucna).
Já být v této situaci, volím vaginální porod KP, ale v porodnici, kde s tím mají dostatek zkušeností a budou tomu nakloněni. To že bych si s sebou vzala vlastní PA nebo dulu je věc druhá (ale tu já bych si vzala, ať by byla poloha miminka jakákoliv).

chaela
Závislačka 2513 příspěvků 03.09.19 13:14

Já jsem měla všechny děti hlavou nahoru do cca 30tt. Ale já sama jsem se prý otočila až týden před porodem, takže evidentně to jde, ale asi se to moc nestává. Ty děti fakt mívají důvod, proč jsou tak, jak jsou.

kvaček
Extra třída :D 14205 příspěvků 03.09.19 13:14

Anonymní asi bych se smířila s tím, císařem.. Kamarádce a i mé sestřenici řekli, že, tak do 35 s emůže otočit, a pak už spíš ne, protože je dítě velké a už nemá místo.. A pokud píšeš, že je ještě větší o nějaký týdne, tak bych na ot moc nespoléhala..
Spíš se s tím smířit a těšit se na miminko :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 13:14

@blumen Moc děkuji za komentář. :) Taky si právě říkám, že je možné, že miminko má k této poloze nějaký svůj důvod a třeba se kvůli něčemu nemůže otočit, což byl druhý důvod, proč bych do zevního obratu nešla. Celkově už jsem více méně smířená s císařem, pokud se miminko neotočí. Zkrátka udělám cokoliv, co mi doktor řekne, že je nejlepší pro miminko, hlavně ať je v pořádku. :)

Moncaq
Kecalka 256 příspěvků 03.09.19 13:17

Ja jsem teda mela mimco od 31. tydne otocene hlavou dolu. Ale mela jsme strasne male brisko a mimco normalni velikosti a presto se mi ve 37. tydnu otocilo zpet zadeckem dolu a za dva dny zase hlavou dolu. Takze pretocit se jeste muze :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 13:18

@kvaček Na miminko se těším úplně nejvíc, už aby tady s námi bylo. :srdce: A důvěřuji mu, že pokud se neotočí, má k tomu důvod. Spíš jsem si říkala, že se zde třeba dočtu nějaký příběh, kdy se miminko otočilo i ve vysokém týdnu i přesto, že bylo velké. :D Protože samozřejmě, že přirozený porod by byl fajn a chtěla jsem rodit přirozeně, ale pokud miminko zůstane koncem pánevním, osobně bych přirozený porod neriskovala a šla do císaře. :)

veria
Nadpozemská drbna 26224 příspěvků 03.09.19 13:19

Mně se otočila snad ve 37tt, prostě těsně před tím, než mne poslali na sledování do porodnice, no ale já už stejně měla domluvený císař z jiného důvodu. Takže zatím počkej a pak uvidíš no, já bych do KP jako prvorodička nešla, oni to ani všude nechtějí úplně dělat, kde s tím nemají moc zkušenosti, resp dají vybrat. Ale asi jak kde, v Brně prý vybrat nedávají, tam KP běžně rodí i u prvorodiček.

Lainaire8
Závislačka 2983 příspěvků 4 inzeráty 03.09.19 13:20

Syn byl taky dlouho KP, otočil se snad až v 37tydnu. Jediný co jsem dělala, vleže na zádech jsem si pod zadek dala spoustu polštářů aby byl zadek výš než hlava, že ho to zmate a otočí se správně :mrgreen: tak to nejspíš zabralo, ale vůbec nevím kdy, absolutně jsem to necítila a to byl taky skoro o dva týdny větší. Rodila jsem 38+2tt..

Jinak mě chtěli nechat rodit normálně, a to jsem byla po císaři, což bych si teda nelajskla ani pro jednoho z nás, takže jsem byla připravená se hádat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 13:22

@Micaella22 Děkuji za zprávu. :) Hele, můžu ti říct, že se sama u realizování těch super babských rad cítím fakt trapně a sama sobě se u toho směju. :D Je to totiž celé takové absurdní, ale přece jen mi v hlavě vrtá červíček, že pokud můžu zkusit udělat aspoň něco, tak to teda zkusím, i když se mi to samotné jeví jako blbost. :D S tou hudbou to má být tak, že se pustí na podbřišek pustí miminku nějaká příjemná hudba a miminko se má za hudbou otáčet. :D Každopádně jak už jsem psala, celkově si myslím, že pokud se miminko neotočí, bude k tomu mít nějaký fyziologický důvod, a proto půjdu do císaře. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 13:27

@Popokatepetla Děkuji za reakci i tobě. :) Tohle je hodně diskutabilní, to je jasné, protože v poloze koncem pánevním jsou plusy i mínusy jak u přirozeného porodu, tak i u císaře, ale osobně, co jsem si zatím zjistila, jsem vyhodnotila jako bezpečnější pro miminko císařský řez. Ale ano, je to břišní operace a samozřejmě bych nejradši rodila přirozeně, ale pokud zůstane miminko koncem pánevním, osobně mi přijde jako větší riziko pro miminko rodit přirozeně a půjdu tedy do císaře. Ale to samozřejmě záleží na názoru. :) Každopádně za tvou reakci ještě jednou děkuji. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 13:31

@Moncaq Děkuji za odpověď, miminko tě tedy pěkně napínalo a trošku si z tebe dělalo srandu. :) Budu doufat, že se ještě otočí, ale pokud ne, tak to tak prostě přijmu a půjdu na císaře. :)

@veria Děkuji i tobě za odpověď. :) To se ti tedy otočil už pozdě, je fajn číst, že i takhle pozdě to ještě někdy jde. :) Ale mám stejný názor jako ty - jako prvorodička bych si netroufla rodit koncem pánevním přirozeně, takže pokud se neotočí, zvolím císaře - doporučila mi to i moje paní doktorka. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 13:33

@Lainaire8 Takové příběhy dávají právě ještě nějakou naději, že otočit se může (když jsi měla také větší miminko), takže děkuji i za tvůj příspěvek. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama