Prvororodičky a porod

19.11.15 22:20

Prvororodicky a porod

Ahojte maminky :-)
Mám takový zajímavý dotaz. Myslíte že u prvorodiček má nějaký vliv na předčasný porod postava těla maminky? A nebo váha miminka? A jak je to se zkracováním čípku? Jak dlouho trvá jeho zkracován? Jsem prvorodička (konec prosinece) takže mám furt různé dotazy :D
Předem děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12038
19.11.15 22:24

Podle me je porod velmi individualni zalezitost, mozna hraje roli dedicnost. Mela jsem dost podobny porod jako moje mamka. A s tim cipkem to je taky indi vindy. Stavba tela s tim asi uplne nesouvisi. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70116
19.11.15 22:24

@LucissekMimissek Myslím, že na žádnou otázku ni nikdo nedá odpověď… ono je to totiž strašně individuální, někdo může chodit se zkráceným čípkem 2 měsíce, jiná nic, nic a pak překotný porod. Přestala bych to řešit a užívala poslední dobu klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11715
19.11.15 22:25

Myslim ze ne a zkracovani je individualni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 22:27

Děkuji za odpovědi, jen mě zajímal názor druhých. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
19.11.15 22:34

Je to opravdu hodně individuální a nikde nezjistíš, jaký budeš mít porod. Byla jsem na tom podobně. Zjišťovala spoustu informací ale stejně vše proběhlo jinak. Nevím jestli dědičnost funguje. Spíš bych řekla, že ne. I to je individuální. Je dobré mít informace ale ještě důležitější je být v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 22:53

Nevím, jak je to s dědičností, u nás v rodině moc nezafungovala, ale mám jinou stavbu těla než moje mamka. Odhadla mě doktorka na gynekologii, která tvrdila, že mám předpoklad k rychlému porodu, což u nás v rodině obvyklé není, a taky že jsem nakonec porodila rychle. Ten čípek nevím, pár dní před porodem jsem podle lékaře vypadala, že rodit nebudu a pak to šlo pěkně fofrem :-)
Nejlepší je ten porod asi moc neřešit a být v klidu, dokud to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 23:13

Asi záleží jen na miminku zda se mu chce ven dřív nebo ne :D děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 23:38

Moja babka vraj rodila ‚len nohou zatriasla‘.
Moja mama mala pri mne uplne bezbolestny porod.
Moj prvy porod trochu bolel, no, trochu viac ako menzes po tom, co som fest premrzla na lyziarskom. Ale v podstate v pohode, ked som zasla za sestrickou, ze teda suhlasim s praskami proti bolesti, tak mi povedala ze nie, ze ma rovno vyhodi na kozu.

A k cipku… u prvej mi povedali ze sa cipok ‚zacina skracovat‘, tak mozno porodim nie o 4 tyzdne, ale uz o tri… porodila som na druhy den rano.
U druhej som chodila ‚otvorena‘ nieco vyse mesiaca, a porodila som den po termine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1002
20.11.15 01:41

Prestan resit blbosti. Porod nejak probehne a vetsinou uplne jinak nez si myslis. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20683
20.11.15 06:36

No postavu mám spíš chlapeckou - žádný zadek, boky spíš úzké, široká ramena. Trpěla jsem na bolest stydké spony a kyčle. Jinak mi nebylo vůbec nic. Dítě bylo narvané dole snad od třicátého týdne, hlenovou zátku jsem neměla týdny. Nakonec vyvolávali dle nejpřesnějšího termínu UTZ ve 42+4. Čípek mi nikdo neměřil. Porod byl nakonec velmi rychlý, byla jsem nepřipravená na tu skoro soustavnou bolest, takže jsem souhlasila s epi, bez něj bych tam asi ukázkově hysterčila a nebyla schopná vůbec spolupracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28857
20.11.15 07:24
@xkoup21 píše:
Prestan resit blbosti. Porod nejak probehne a vetsinou uplne jinak nez si myslis. :D

Tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1004
20.11.15 07:26

Tak ja jako prvorodicka musela cely tehotenstvi lezet. Cipak se mi zkracoval nekdy od 20. tydne a porad mi hrozil Dr. nemocnici. No a rodila jsem 37+3. Museli mi pichnout vodu kvuli spatnym ozvam, takze cely porod trval 3hodiny. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 18:11

Děkuji. Uvidí se jaký porod budu mít, snad bude vše OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
25.11.15 11:55

Taky se přidám ze zkušenostimi z Motola. Rodila jsem tam koncem srpna a byla jsem v celku spokojená. Byla jsem prvorodička a všichni tam na mě koukali jako na zjevení, protože jsme s manželem dorazili v 16,15 na příjem a v 16,51 se syn narodil. Každý říká, jak se to všechno pozná, ale jsem byla buď atypický případ nebo jsem to nepoznala. Měla jsem 3 dny předtím v noci vždy jednu kontrakci, která mě vzbudila a den před porodem za den asi 3 kontrakce, ale všechno poslíčci. V den porodu mi ráno nebylo dobře a měla jsem 1-2 kontrakce za hodinu. Byla jsem unavená, tak jsem si šla po obědě lehnout a usnula jsem. Vzbudila jsem se ve 2, ještě jsme si dali s manželem odpolední kafíčko a pak to začalo. Kontrakce jsem měla asi po 10 min a najednou dost intezivní, dala jsem si sprchu, kde to teda bylo hoodně intenzivní, tak jsem manželovi radši řekla, že pojedeme. Sice je to po 10 min, ale dost to bolí. Tak jsme vyrazili v 15,30, v autě se to najednou zitenzivnilo na 3-5 min. U Motola jsme parkovali v 16 h, sotva jsem došla na příjem a hned jsem jim řekla, že chci epidurál. PA se na mě usmála a řekla, žádný takový, jste otevřená na 10 cm a jdeme rodit :D Takže to byla rychlovka :) Byla jsem za takový porod strašně ráda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama