Jsem závislá na 7měsíční dceři?

4657
4.8.13 18:47

prý jsem závislá na dceři

Už mě nebaví poslouchat věčné narážky na to, že nejsem schopná se od malé hnout ani na krok, chci se zeptat zdali to má někdo stejně a zda je to normální..pokud ne, tak jak to napravit:
Mé dceři je 7měsíců. Nedávám jí často na hlídání, nemám potřebu. Malá je hodná, po obědě klidně 2-3hodiny spí a já tak stihnu uklidit i uvařit. Babičky hlídají jen když potřebuju k lékaři, nebo si udělat velký úklid doma.
Poprvé strávila malá noc beze mě před 14dny, kdy jsem se vdávala a dost špatně jsem to nesla, ale zvládla jsem to. Nicméně nemám v plánu jí v nejbližší době opět někomu svěřit na noc i když by si to asi manžel přál. Jeho přání jsem vyslyšela už včera, kdy jsem se vrátila spát k němu a malou nechala v pokojíčku samotnou…Nevím, asi jsem přecitlivělá, ale nevím proč by si jí např. tchýně měla ráno odvézt a přivézt mi jí až večer, že prý si odpočinu, ale jak se znám, tak o žádném odpočinku nemůže být řeč, protože bych na ní stále myslela…tak to dělám tak, že jí dám třeba manželovi, at si jí vezme k rodičům na dopoledne, já si uklidím atd a odpoledne jdu za nimi. a hned slyším, že to je hrůůůza, že se bez ní ani nehnu…tak já nevím…jsem normální???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Jitka1976
4.8.13 18:51

Já nechala dceru hlídat na celý den až v jejích 15 měsících…a na víkend byla pryč až ve 2 letech…a to byla s mojí mámou…takže v klidu…jsi normální

• Nahlásit
  • Citovat
26554
4.8.13 18:52

@dendule4 Jsem normální a nenech si vnutit něco jiného. NEchápu, proč by 7 měsíční dítě mělo být někde bez matky, pokud to té nevyhovuje. Pokud jí to vyhovuje, tak v pohodě.
Já jsem měla starší přes noc pryč (a zároveň zrovna na 4 dny) ve dvou a 4 měsících, nesla jsem to těžce, ona ne. ALe musela jsem.
MLadší hlídat nedávám, respektive hlídá ji manžel.

Buď v klidu a dělej to tak, jak to cítíš ty. Ty jsi matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
4.8.13 18:53

Podle mě jsi normální, my jsme našeho 22 měsíčního syna dávali hlídat jenom jednou a to když jsem šla rodit, jinak jsme s ním bud já, nebo přítel, převážně teda já a nemám potřebu, aby ho někdo hlídal ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
4.8.13 18:53

Normalni urcite si :mrgreen: ja osobne to treba mam trochu jinak, ale znam holcinu, ktera bez maleho nebyla pres noc do jeho skoro tri let a normalni mi teda pripada taky… je to o cloveku a jeho povaze, kazdej to ma jinak, ale jestli jdou ty „vytky“ ze strany manzela, tak je to spis proto, ze se cejti zanedbavanej :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
4.8.13 18:54

@dendule4
jsi uplne normalni. 7m je porad miminko.
ja jsem v zahranici, hlidani zadne nemam, casto bych za nejake dala hodne :mrgreen: ale kdyz jsem byla bez prcka cely den a hlidal manzel, tak mi to prislo divne :roll: na noc bych byla vylozene nervozni. a to ma skoro rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
4.8.13 18:54

Moje dvouletá dcera ještě nikdy nespala mimo domov beze mě, na celodenní hlídání k tchánovcům šla poprvé před dvěma týdny… a nikdo mě teda ze žádné závislosti nikdy neobvinil :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sarah1978
4.8.13 18:56

Proč bys nebyla normální? Můj kluk byl poprvé přes noc u babičky ve svých 19 měsících. Předtím babi byla u nás tak co 14 dní o víkendu a to jsem jí ho nechala klidně půl dne a jela třeba do města nebo do školy.. Ale taky mi to trvalo. A jako zas jo, já si fakt odpočinu, protože prckin je živel a už jako miminko přes den skoro nespal, nebyl to uřvánek ale tím že nespal tak vyžadoval pozornost a já jsem neudělala opravdu nic.. Pokud cítíš že nepotřebuješ vyfrknout tak nevím proč by ses měla dítka zbavovat..

• Nahlásit
  • Citovat
25486
4.8.13 18:59

Sim tě a proč bys jako nebyla normální :mrgreen: každej at´si to udělá, jak uzná za vhodné a jak je potřeba…navíc v 7 měsících je ještě dost malá na to, abys jí dávala někam pryč na celej den, natož na noc :P jen sem teda nepochopila to s manželem. to on spí v ložnici sám a ty si s malou jinde nebo jak?.to bych spíš napravila a vrátila se k manželovi do postele…

teda když sem rozklikla tuhle diskuzi, tak sem čekala, že dcera je vyloženě o dost starší…

Příspěvek upraven 04.08.13 v 19:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
4.8.13 19:00

Myslím, že jsi naprosto normální. Můj dvouletý syn byl nejdéle mimo domov půl dne a to na výletě s babi a dědou před pár dny. Mimo domov ještě nespal a celý den taky nebyl a zřejmě ještě hned tak nebude, protože oba máme s manželem rodiče 100km daleko od našeho bydliště a jednoduše by to bylo o něco složitější. Bývá akorát beze mě (doma s mužem) v soboty od 7 do 17h., když jezdívám do školy. A nikdo si ještě na čelo neťukal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
4.8.13 19:02

Pokud ti vyhovuje být neustále s dítětem, tak normální jsi ;) Moje dcera byla víkend beze mě (s mými rodiči) na chatě ve 2,5letech, kluk byl poprvé na noc ve 3letech. Přes den na pár hodin mi občas (tak 1-2× do měsíce) hlídá kamarádka nebo kamarád, pokud něco neodkladně potřebuju a manžel hlídat nemůže, třeba když mám zkoušku ve škole. děcka to zvládají dobře a já taky, problém s tím absolutně nemám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3328
4.8.13 19:03

Buď v klidu, jsi naprosto normální. Našeho mladýho taky nedávám hlídat, když to není nezbytně nutný. Je mu skoro 10 měsíců a za tu dobu byl hlídaný jen párkrát a jen pár hodin, když jsme potřebovali zařídit něco většího (třeba stěhování nebo nákup koberců). Jinak je pořád se mnou nebo s manželem a to, že bychom byli závisláci jsme nikdy od nikoho neslyšeli, takže asi tak. Takový řeči pusť druhým uchem ven a kašli na ně ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
4.8.13 19:04

Tak male mimco patri k mamce… At se jdou vsichni bodnout… :)

• Nahlásit
  • Citovat
5471
4.8.13 19:09

Uf, jsi normální, prostě každý to má jinak. Někdo je rád s dětmi doma, někdo rád cestuje, někdo jde po šestinedělí do práce. Já jsem tedy dávala dceru na víkendy a hlídání od mala (nekojila jsem) a užívala si jak manželského života a volnosti, tak mateřství. Mohla jsem mít oboje, no :mrgreen: Manželství to prospělo, dcera neměla snad ani separačku, já nebyla unavená, babičky byly nadšené, že mají malou - prostě to vyhovovalo všem. Pokud ty se na to necítíš, tak to nedělej. Jen bych se na tvém místě více začala věnovat i manželovi. Manžel nebo já jsme nikdy nespali mimo ložnici, vždy spolu. Dcera ve své postýlce u nás v ložnici, potom se stěhovala do pokojíčku a my zůstali v ložnici. Opravdu ani jednu noc nespal manžel mimo naši postel a já taky ne. Tohle by nemuselo dělat dobrotu a potom by tě mohl tlačit dávat malou na hlídání. Jak to čtu, už je u vás v domácnosti jeden, kterému tenhle model začíná nevyhovovat. Uvolni se trochu, píšeš, že malá je hodná, snad není důvod, aby manžel spal sám :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
4.8.13 19:15

Moje máma si prcka bere na víkendy od 6 týdnů. A byla sním už i na 4 dny na dovolený a každej měsíc si ho bere na víkend k sobě. Je mu 9 měsíců. Přijde mi to normální… Nikomu jinému bych ale malýho nesvěřila. Jenže pro každou mámu je normální něco jiného. Takže kašli na ostatní a dělej si to podle svého. Ty jsi máma. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama