Eliška a Alžběta - jména pro sourozence

Anonymní
4.8.13 08:05

Eliška a Alžběta - jména pro sourozence

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli by vám přišlo zvláštní pojmenovat jedno z dvojčat, které očekáváme, Alžběta, když už máme doma Elišku. Je to vlastně stejné jméno (Eliška je varianta hebrejského jména Alžběta), stejný původ, např. v Aj je to obojí Elisabeth… Aby si pak později nevyčítaly, obzvláště když druhá holčička z dvojčat by se jmenovala úplně jinak… Když my se na jiném jménu nemůžeme shodnout:-)
Omlouvám se za anonym, ale jména jsou zatím pro okolí tajná:-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58543
4.8.13 08:06

Neřešila bych to a dala to jméno.. v čechách téměř nikdo neví, že základ je stejný :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
4.8.13 08:08

Když se Ti líbí tak proč ne. Jedno je Eli nebo Líza druhé Bety nebo Bětka.

Jana a Johana a Hana jsou také stejná jména a takových by se našlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
4.8.13 08:11

Je to spis na tobe, jak moc si uvedomujes, ze to vychazi ze stejneho jmena. jestli s tim nemas problem ty, tak okoli to podle me bude brat uplne normalne (pokud o tom nezacnes mluvit ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
4.8.13 08:14

Tak ale já to chápu tak, že zakladatelka má už doma Elišku a teď hledá druhé jméno pro dvojče. Jedno Alžběta a druhé neví :think: Já bych to nedávala, třetí jměné „stejného“ původu už nenajdete a té druhé z dvojčat by to mohlo být líto. pokud jim tedy to, že ty dvě jména k sobě patří budete říkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
4.8.13 08:15

Znám dvojčátko, co se takto jmenují. Doma jim láskyplně říkají královny nebo Přemyslovny :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
4.8.13 08:17
@araw píše:
Tak ale já to chápu tak, že zakladatelka má už doma Elišku a teď hledá druhé jméno pro dvojče. Jedno Alžběta a druhé neví :think: Já bych to nedávala, třetí jměné „stejného“ původu už nenajdete a té druhé z dvojčat by to mohlo být líto. pokud jim tedy to, že ty dvě jména k sobě patří budete říkat.

To by mě zajímalo proč by to té druhé holčičce mělo být líto. Kdy asi tak zjistí, že je to stejného původu. V 15? Spíše později až se o jména začne zajímat. Nejsem si jistá, ale nepředpokládám, že ve 20 by to pokazilo její psychiku.

A podobné jméno je třeba ještě Isabela, která je sice Jesabel, ale Jesabel je v Anglii Elisabeth. Kdyby teda chtěli mit 3 holky se stejným jménem…

Tohle fakt nikdo neví. A nikdo neřeší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
4.8.13 08:17

@araw
Nene, mam doma Elišku, čekáme dvojčata, chtěli bychom dát Alžbětu a Anežku a přemýšlíme, jestli nám pak ELiška s Alžbětou nebudou vyčítat, že se jmenují stejně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
4.8.13 08:21

Nééé, úplně v pohodě :kytka: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3276
4.8.13 08:22

@valderano tak jim to neříkejte :D mě by to ani nenapadlo, že je to defakto stejné jméno, asi jako Matouš, Matyáš a Matěj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
4.8.13 08:28

To bych neřešila, že mají stejný základ, protože jsou to jména dost odlišná. A říkala bych jim úplně jinak, takže by se ani nepletly - Elďa a Bětka nemají nic společného. A mám dojem, že i v Aj je Eliška spíš Alice než Betty. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
4.8.13 08:28
@Myrha píše:
To by mě zajímalo proč by to té druhé holčičce mělo být líto. Kdy asi tak zjistí, že je to stejného původu. V 15? Spíše později až se o jména začne zajímat. Nejsem si jistá, ale nepředpokládám, že ve 20 by to pokazilo její psychiku.

A podobné jméno je třeba ještě Isabela, která je sice Jesabel, ale Jesabel je v Anglii Elisabeth. Kdyby teda chtěli mit 3 holky se stejným jménem…

Tohle fakt nikdo neví. A nikdo neřeší…
Četla jsi co jsem napsala? Asi špatně- POKUD JIM TO NEBUDOU ŘÍKAT! To by to asi věděly ne? :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
4.8.13 08:30

Známý mají 7letou Elišku a 4 letou Bětušku a nikdy mi to nepřišlo divné, ani jsem necěděla, že to jsou stejná jména. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
4.8.13 08:34

@Tiger-lily
ne, Eliska je fakt od Elisabeth. takze ten zaklad je fakt stejny. ale vetsinu lidi to nikdy nenapadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
4.8.13 08:35

Mikuláš a Nikola,
Alex, Saša
Aneža a Agnes
Lenka, Magdalena, Apolona, Elena
Ema, Irma

ATD…

• Nahlásit