Prý křičíme po dětech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anny1989
Nováček 3 příspěvky 29.06.19 21:35
Prý křičíme po dětech

Maminky chtěla bych znát názor někoho nezaujateho… V naší nové ulici jsou dvě rodiny co mají nosanky dost nahoru.. Teď se ke mě doneslo že nesnáší když se křičí po dětech a od nás jde pořád slyšet křik… Mame dvě děti a jsou dost hyperaktivní.. Je pravda že někdy to s níma po dobrém opravdu nejde, překřikují se a je potřeba zvýšit hlas.. Taky je pravda, že když zařve manžel tak jsou v pozoru u děti ve městě.. Vychovávame je přísně protože jsou oba takoví že čím víc se jim ustupujeme tím víc nám rostou přes hlavu.. Ale mají všechno a jsou pro nás vším tak jsme opravdu tak špatní rodiče?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gracelynx
Stálice 54 příspěvků 29.06.19 21:41

A co resis? jim vadi ze kricite - a pises, ze je to pravda, ze na deti porad kricite, me taky vadi rev od sousedu, to asi kazdemu, bud kric dal a nevsimej si sousedu nebo s tim zkuste doma neco udelat

Leo44
Kecalka 261 příspěvků 29.06.19 21:45

No pokud jste tak trochu hystericky a na děti fakt kricoite od rána tak ano. Ale pokud na ně zakrucite občas tak v pohodě. Pořád lepší křik než týrání či fyzické tresty. Ale nikdo vaše děti Tady nezná, takže nevíme zda ten křik je potřeba.
Setkala jsem se s rodinou co pro pohlave,
Dát přes zadek nebo facku nešla daleko a to přijde horší než křik.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 21:49

Křičet mi přijde normální. Zvířata na sebe taky řvou, když je potřeba. Třeba opice, lvi, i kočky a psi se dokážou hlasově projevit. Nejsi robot, aby jsi byla neustále milá, kdyz se dítě chova hodně přes čáru. Mně vadí bití. Dítě bych neuhodila. Já se snažím nesoudit výchovu, když to není extrém. Treba jedna naše přibuzná je tak hodná na děti, že to jsou nevychovaní spratci a chovají se k sobe naprosto otřesně. Bijou se navzájem a říkají si tak děsivý věci, ze se z toho člověku až svírá u srdce. Jen vy víte, zdali vaše výchovné metody fungují a máte spokojené a pohodové a zároveň slušné děti s ohledem na věk. To by pro vás mělo být směrodatné, ne to, co si myslí sousedi.

Nikitkaii
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 29.06.19 21:50

@Anny1989 chápu,že to někomu může být nepříjemné, ale taky vím, že kolikrát taky musím zařvat. jedine vyzkoušet jestli to dětem nejde říct v klidu.

PaníBovaryová
Závislačka 4933 příspěvků 29.06.19 21:54

Na mě matka křičela za každou blbost, klidně i údajnou, co si právě vymyslela, co udělal soused, kolega, můj otec apod. takže moc dobře vím, jak je to devastující pro další vývoj dětské duše. Ale dělejte si, co chcete. Jak se do lesa volá…

pecenaBrokolice
Kecalka 167 příspěvků 29.06.19 21:54

Tak pokud na ně zvyšujete hlas permanentně 24/7 (znám takové rodiny), nedivím se, že to sousedům vadí a zkuste teda řešit problémy více v klidu, abyste nerušili sousedy. Pokud ale zvednete hlas jen výjimečně, což chápu, asi každá maminka to v životě udělá, tak si holt sousedů nevšímejte.

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 37345 příspěvků 29.06.19 21:55

Taky obcas musim zakřičet na deti, naštěstí krik slysim i od sousedu, tak jsem v klidu :mrgreen:

Ou
Echt Kelišová 8133 příspěvků 29.06.19 21:57

No tak evidentně tvůj přístup úplně nezabírá. Kdyby to fungovalo, tak byste řvát nemuseli, ne?

Snažit se změnit něčí chování tím, že dělám to samé je idiocie. Tedy mírnit křik křikem.

Pokud chceš nějakou změnu, tak především potřebuješ porozumět tomu jak fungují děti a nenechat to dojít do fáze, kdy musíte řvát. Jen to holt dá daleko víc práce, než ignorace a pak jekot.

@Anonymní píše:
Zvířata na sebe taky řvou, když je potřeba. Třeba opice, lvi, i kočky a psi se dokážou hlasově projevit.

Až na to, že u těch zvířat je to projev agrese a dominance, nikoliv péče, výchovy a rodičovské lásky. Jako příklad vlastně skvělé, až nato že to říká vlastně opak toho, co se snažíš vyjádřit.

Ou
Echt Kelišová 8133 příspěvků 29.06.19 21:58

A ano, pokud někdo úplně nezvládá fungovat se svými dětmi a tyto ječí a ječí a pak začnou ječet dospělí (protože po kom to ty děti mají, že?), tak je to pro sousedy velmi, velmi otravné a ne - ty děti za to nemůžou.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 29.06.19 22:05

Co si mam predstavit pod pojmem rev? Jecis tak, ze po hodine nemuzes mluvit, nebo to jen rikas durazne a vic nahlas? Ja slysim i co si povidaj/lehce na sebe pokrikujou decka ob barak v bazenu a to jsou minimalne 30m od nas… jejich matka na ne vylozene rva a sproste, ale naucila jsem se to ignorovat, nejsem tam a nevim co vyvadej. Jejich vec.

Kriss Tina
Extra třída :D 11012 příspěvků 29.06.19 22:09

No já taky musím občas zvýšit hlas, ale spíš abych překřičela kravál co dělají děti. Když slyším aspoň sama sebe tak nemam potřebu křičet. Ale určitě to není řev, co by slyšeli o sousedi :mrgreen: nevim, ono křikem toho moc nevyresite, pak se překřikujete vzájemně a je akorát o to větší chaos a kravál. Takovej ten model, kde se celej den jenom řve mám zafixovany spíš s těma trochu zaostalejšíma rodinama, kde nepobrali moc inteligence a krom toho křiku neví, jak k těm dětem přistupovat :nevim:

Šarlota4
Extra třída :D 11558 příspěvků 29.06.19 22:09

Byt prisny neznamena hulakat na celou ves. Pro me je to byt neustupny, dusledny, jit prikladem apod. Takze ano zakricet je v poradku, ale jestli hulakate kazdy den, tak to moc nedavate a poslusnost si ziskavate “silou”. Kdyz uz to “resi” i lidi z ulice, tak to asi nebude obcas ne? Nicmene jsou to tvoje deti, tvoje vychova… jestli na tom nic menit nechces, tak ti muze byt jedno co si mysli sousedi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 22:30
@Ou píše:
No tak evidentně tvůj přístup úplně nezabírá. Kdyby to fungovalo, tak byste řvát nemuseli, ne?

Snažit se změnit něčí chování tím, že dělám to samé je idiocie. Tedy mírnit křik křikem.

Pokud chceš nějakou změnu, tak především potřebuješ porozumět tomu jak fungují děti a nenechat to dojít do fáze, kdy musíte řvát. Jen to holt dá daleko víc práce, než ignorace a pak jekot.

Až na to, že u těch zvířat je to projev agrese a dominance, nikoliv péče, výchovy a rodičovské lásky. Jako příklad vlastně skvělé, až nato že to říká vlastně opak toho, co se snažíš vyjádřit.

Je vidět, že nevíte mnoho o etologii zvířat. Opice ani kočky neprojevují vzdy dominanci řevem a hlasitějšími hlasovými projevy. I kočky prskají na svá koťata nebo opice zařvou na svého potomka. Koneckonců i inteligentni sloni. A to v situacích, kdy mládě dělá něco nebezpečného a může si ublížit nebo ubližuje matce -přežene miru hraní si a samici už to bolí. Pokud budete neustále jen milá, klidna a hodná na dítě bez vyjádření negativních emocí, bez projevů, dítě bude naprosto v šoku, az přijde například do jiného prostředí napřiklad školky a může mít z toho opravdové psychické potíže, až na něj například učitelka zvýší hlas. Četla jsem o tom a jsou takové případy…

kvaček
Extra třída :D 14080 příspěvků 29.06.19 22:40

Záleží jak časo a jak moc.. Ono je rozdíl křiknout, už víc nahlas, nedělej to, slyšel si, a nebo třeba řvát po dítěti, třeba 10 min..
U nás taky musíme zakřičet, nevidím v tom problém, pokud něco člověk řekne 3 a nic, ale opravdu záleží i o způosb toho křiku.
Známá řvala po dětech tím stylem, že i řekla, co čumíš,.. dám ti po hubě.. atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama