Psychicky blok a problém s dýcháním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikol25559
Stálice 53 příspěvků 03.06.18 14:42
Psychicky blok problem s dychanim

Ahoj, mam problem je to asi tyden co jsem potratila samovolne. Bez revize. Dalsi dny na to problem se strevama ale uz je to dobre. A ted asi dva dny zpet jsem jela v autobuse totalne na nervy myslela jsem ze vyskocim z okna. Z niceho nic jsem se nemohla nadechnout hrozne mne buselo srdicko cela sem se orosila a proste des volala jsem po tel s kamoskou ta mne nijakym zpusobem uklidnila nez jsem dosla domu. No a vcera jsem nastoupila u domu do autobusu a to same mela sem jit na brigadu ale jak dojel autobus na vlakove nadrazi a ja mela pokracovat v jizde ve vlaku totalne sem sla dolu opet dychani nemohla jsem popadnut dech tocila se mi hlava a ja proste nemohla. Vlak jsem nechala odjet a volala sem svemu pritelovi at pro mne dojede ten ihned dojel a jela jsem na pohotovost. Tam sem mela kolapsovy stav asi minutu mimo. Nic mne nedali rekli ze mam jit na revizi ze je to tim ale u lekare jsem byla a ten mne rekl ze sem se vycistila cela a nic tam uz neni.. no rekla sem ji ze nekrvacim jen se nemuzu nadechnout a toci se mi hlava to bylo cele samozrejme ze sem myslela ani nevim, na co ale byla jsem tak psychicky na dne ze sem si tam jen lehla na luzko cekala az to prejde a jela sem s pritelem domu.. jenze problem pretrvava kdyz jsem doma da se to zvladnou tezko se mi dycha ale lepsi jak venku nemuzu si predstavit ze sedam do auta nebo, do autobusy to jsem hotovo. Vubec nevim, co mam delat jak to ovladat vim, ze je to v hlave :( musim, fungovat ale ten strach a panika je silnejsi jak ja.. v lekarne jsem si koupila hypno x forte ale vubec to nepomaha a k psychlogovi se mi nechce :( prosim jak to mam ovladnout a pretrvat snazim se si to v hlave urovnat ale je to silene. Jakmile sem v tom stavu ze se nemuzu nadechnou silene prosim o radu :(

Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15376 příspěvků 03.06.18 14:46

To vypadá na parádní panickou ataku

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26355 příspěvků 03.06.18 15:00

Uzkostna porucha, panicka ataka. K psychologovi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.18 15:41

Ahoj, potýkám se s něčím podobným. Hlavně klid, musíš si vždycky říct, že to bude dobrý a zůstat v klidu. U mě se to celkem zlepšilo, měla jsem stavy, kdy jsem si myslela, že umřu, políval mě pot a bušilo mi srdce. Nesmíš se nechat tou úzkostí ovládnout, musíš zachovat klid. Velmi častou příčinou bývá stres. At je Ti brzo líp :kytka:

Irinka0210
Závislačka 4653 příspěvků 03.06.18 16:02

Klasická panická ataka…kolik já už jich měla…jako takhle, mě hodně pomohla psychoterapie, jinak jsem se v tom plácala dokola, takže na Tvém místě bych šla do psychoterapie

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15376 příspěvků 03.06.18 16:09

@Irinka0210 a zbavila jsi se atak úplně nebo se jen zmírnili a dovedeš je ovládat?

Rouckm
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 04.06.18 19:19

@Nikol25559 taky jsem si tim prosla. U me nepomahaly zadne techniky na zklidneni, musela jsem k psychiatricce, ktera mi predepsala prasky, po kterych se mi neskutecne ulevilo a pak jsem na sobe musela pracovat, abych se prasku zbavila.
Pote mi pomahalo treba cist znacky na autech, koukat po znackach-odpoutat pozornost. Taky se soustredit na nohy, chodidla, ohybat prsty u nohou, soupat nohama, pokud jsi doma zacit treba I dupat. Proste cokoli, co odvede pozornost od hlavy, trupu, dychani. Soucitim s tebou, jsou to sileny stavy. Radim ti, nebran se odborny pomoci. Nekdy to samotna zvladnou nemuzes. :hug:

Irinka0210
Závislačka 4653 příspěvků 04.06.18 20:41

@ka2ka Ataky jako takové nemám, a pokud je náběh tak s tím dokážu alespoň trochu pracovat. Ale jinak to 100% určitě není, ale lepší jo :)

Nikol25559
Stálice 53 příspěvků 11.06.18 18:32

@Rouckm mam lexaurin a asentru je to trosku lepsi ale spis, mne to poprve chytlo v autobuse a ted se mi samotne nechce jet. V aute to preziju je tam semnu pritel a kdyz potrebuji zastavuje mne ale jinak je to silene

Rouckm
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 11.06.18 21:44

@Nikol25559 ja mela Setralin. Taky me to chytalo hodne v MHDcku. Pak jsem cetla znacky na autech, pocitala auta..proste se nejak snazila zamestnat mozek jinak, nez tim, ze by to na me zase mohlo padnout. At prasky brzo zaberou naplno. U me to trvalo asi 6/8tydnu, nez zabraly poradne.

Váš příspěvek
Reklama