Psychosomatická nemoc

1
10.6.21 19:15

Psychosomatická nemoc

Dobrý den,
Chci se podělit o svůj problém,
Začalo to roku 2016 kdy jsem z ničeho nic dostal Panickou Poruchu a začal jsem se strašně bát o sebe a svoje zdraví, následovali řada vyšetření u lékařů všechno v pořádku, poté psychologové atd.. po roce úžívání antidepresiv jsem se z toho dostal, a během 3 let potom jsem měl řadu různých bolístek od přeskakování srdce, tinnitus, migrény, bolesti žaludku, no bylo toho hodně, vždy všechno u lékaře dopadlo v pořádku a pak většinou to všechno přestalo až na tinnitus ten pořád mám ale zvykl jsem si, že si ho vůbec nevšímám, ale celý ty roky jsem žil v docela strachu a stresu z těch náznaku na nemoc, ale na konci roku 2019 jsem si všimnul v práci, že mám slabost v pravé ruce po 2 týdnech kdy to nepřestalo jsem navštívil ambulanci kde mi naznačili Lumbální punkci po který jsem skoro měsíc čekal na výsledky a byl jsem celou tu dobu dost v depresi na podezření RS, když už konečně přišli výsledky tak mi doktorka opravdu potvrdila že mám Roztroušenou sklerozu (našli tam nějakou látku co většinou lidi s RS mají), ale kupodivu jsem tu informaci přijal celkem dobře, asi jsem se celý ten měsíc na to připravoval… a poslali mně za 3 měsíce do Teplic RS centrum. Začal jsem víc žít a užívat si život dokud to nebylo ještě tak hrozný ale postupně mi přišlo že se to zhoršovalo přidala se levá ruka ale pravá se trochu zlepšila (slabost, po ránu hodně ztuhlá atd..) poté se přidala slabost nohou ale ta tak cca za měsíc přešla, no bylo to hodně stěhovací ty problémy, první návštěva v RS centrum mi řekli že zatím RS mi potvrdit nemůžou ať přijdu za půl roku na kontrolu. Pak pár měsíců to bylo všechno mnohem lepší že jsem ani nějakou RS neřešil ale byl jsem si v hlavě jistý že ji na 100% mám. přišel jsem až za rok v Dubnu 2021 kdy se slabosti v rukou trochu zhoršili a měl jsem strašně ztuhlé ruce každý den, a paní doktorka mi po roce a půl v RS centru řekla že po výsledku CT tam nejsou žádné změny a RS nemám a jsem zdravý, ale pro mě to byl šílený psychický šok i když jsem se měl radovat… honilo se mi v hlavě co to teda se mnou je těch rok a půl, a začalo pro mě 2 měsíční peklo jak psychicky tak fyzicky, strašná bolest rukou a svalů, poté šílené slabosti v nohou kde se mi nechtělo ani vstát z postele, ale je to střídavý par dní ruce mě pálí že nemohu ani spát skoro, a poté bolesti nohou po menší námaze. Jsem teď ve velké depresi z toho všeho.

Psycholožka mi řekla že by to mohlo být Psychosomatického původu, ale já tomu moc nevěřím jsou to až moc velké fyzické bolesti a slabosti na to abych si je vymýšlel…
Nemá někdo tady problém s Psychosomatikou, kdo by mi mohl poradit?
Omlouvám se za tak velký text, ale už si nevím rady.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
LvE
358
10.6.21 19:49

Ahoj,
zkus vyhledat psychoterapeuta a chodit mezi lidi nebo alespon ven do přirody. je to těžké, chápu, ale aby to přešlo, je nutné se nezabývat sám sebou. :mavam:
bojuj a drž se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
10.6.21 19:59

@ViNe19 zkus dolnit vit D..jeho nedostatek zpusobuje vsechny tyhle stavy :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17400
10.6.21 21:35

Popisuješ klasickou úzkostnou poruchu a ano, může to zatraceně bolet. Psychosomatika není že simuluješ, že si něco vymýšlíš a že stačí si to uvědomit a ono to zmizí. Psychosomatika znamená, že kobinace chronické úzkosti a zátěže a nedostatku kompenzačních menachismů se díky vší té neurochemii co se přitom vyplavuje ti začne reálně ničit i zbytek těla, než je jen psychika.

Proto je řešení docela pracné a zdlouhavé a je potřeba pečovat jak o duši, tak o tělo.

Takže návrat k pschiatrovi a dobře zvolená antidepresiva ti trošku uleví a tentokrát bych šla do nějaké psychoterapie, která pracuje i s tělem, aby to nedopadlo jako psoledně, kdy se ti to podaří zvládnout na racionální úrovni, ale někde ve spod to ještě bublá a pak to po pár letech začne zase škodit.

adresář lidí co by měli umět ti pomoci efektivněji, než jen na pár let (ale teda musíš vydržet v psychoterapii ne pár týdnů,. ale tak půl roku minimálně)

https://www.psychosomatika-cls.cz/…t-pracovist/
https://www.biosynteza.cz/…sychoterapii#… http://www.pbsp.cz/terapeuti.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
10.6.21 23:16

Ahoj. Jsem přesvědčena, že tvé potíže jsou zatím psychosomatického původu. Dřív jsem byla podobný hypochondr. A dokázala jsem si vsugerovat různé fyzické symptomy. Taky jsem v minulosti trpěla panickou úzkostí. Právě dnes jsem četla v jedné knize:„Svým chováním si sami vytváříme svůj svět. Naše myšlenky se materializují…“. Mě pomohla četba konkrétních knih (L. Hay, V. Sinelnikov, Anita Moorjani, K. Turnerová, Vladimír Kafka, B. Lipton a další). Ale nejdříve jsem si svou nemoc taky zmaterializovala a to tu, které jsem se nejvíc bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.6.21 00:28

Janule janule

Zdravím, jsem tu nová chtěla bych se poptat zda má nějaká slečna či paní stejnou vadu jako já když jsem se narodila tak jsem měla venku střeva tzv. rostep břicha to znamená že jsem neměla dutinu bristi že tam mám plastiku…tudis ptám se proto že bych chtěla mít jednou miminko ale doktoři mi řekli že mě to nedoporučuji že bych mohla umřít já nebo to miminko tak se obracím sem zda má někdo takový problém a normálně má někdo miminko zda je to nějaký riziko nebo ne děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
11.6.21 00:31
@ViNe19 píše:
Dobrý den,
Chci se podělit o svůj problém,
Začalo to roku 2016 kdy jsem z ničeho nic dostal Panickou Poruchu a začal jsem se strašně bát o sebe a svoje zdraví, následovali řada vyšetření u lékařů všechno v pořádku, poté psychologové atd.. po roce úžívání antidepresiv jsem se z toho dostal, a během 3 let potom jsem měl řadu různých bolístek od přeskakování srdce, tinnitus, migrény, bolesti žaludku, no bylo toho hodně, vždy všechno u lékaře dopadlo v pořádku a pak většinou to všechno přestalo až na tinnitus ten pořád mám ale zvykl jsem si, že si ho vůbec nevšímám, ale celý ty roky jsem žil v docela strachu a stresu z těch náznaku na nemoc, ale na konci roku 2019 jsem si všimnul v práci, že mám slabost v pravé ruce po 2 týdnech kdy to nepřestalo jsem navštívil ambulanci kde mi naznačili Lumbální punkci po který jsem skoro měsíc čekal na výsledky a byl jsem celou tu dobu dost v depresi na podezření RS, když už konečně přišli výsledky tak mi doktorka opravdu potvrdila že mám Roztroušenou sklerozu (našli tam nějakou látku co většinou lidi s RS mají), ale kupodivu jsem tu informaci přijal celkem dobře, asi jsem se celý ten měsíc na to připravoval… a poslali mně za 3 měsíce do Teplic RS centrum. Začal jsem víc žít a užívat si život dokud to nebylo ještě tak hrozný ale postupně mi přišlo že se to zhoršovalo přidala se levá ruka ale pravá se trochu zlepšila (slabost, po ránu hodně ztuhlá atd..) poté se přidala slabost nohou ale ta tak cca za měsíc přešla, no bylo to hodně stěhovací ty problémy, první návštěva v RS centrum mi řekli že zatím RS mi potvrdit nemůžou ať přijdu za půl roku na kontrolu. Pak pár měsíců to bylo všechno mnohem lepší že jsem ani nějakou RS neřešil ale byl jsem si v hlavě jistý že ji na 100% mám. přišel jsem až za rok v Dubnu 2021 kdy se slabosti v rukou trochu zhoršili a měl jsem strašně ztuhlé ruce každý den, a paní doktorka mi po roce a půl v RS centru řekla že po výsledku CT tam nejsou žádné změny a RS nemám a jsem zdravý, ale pro mě to byl šílený psychický šok i když jsem se měl radovat… honilo se mi v hlavě co to teda se mnou je těch rok a půl, a začalo pro mě 2 měsíční peklo jak psychicky tak fyzicky, strašná bolest rukou a svalů, poté šílené slabosti v nohou kde se mi nechtělo ani vstát z postele, ale je to střídavý par dní ruce mě pálí že nemohu ani spát skoro, a poté bolesti nohou po menší námaze. Jsem teď ve velké depresi z toho všeho.Psycholožka mi řekla že by to mohlo být Psychosomatického původu, ale já tomu moc nevěřím jsou to až moc velké fyzické bolesti a slabosti na to abych si je vymýšlel…
Nemá někdo tady problém s Psychosomatikou, kdo by mi mohl poradit?
Omlouvám se za tak velký text, ale už si nevím rady.
Děkuji

Tvoje nemoc se jmenuje hypochondrie. Nic ti není, ale máš vsugerované, že jsi na smrt nemocný a umíráš z toho hrůzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
11.6.21 11:26

Jsi na hraně. Je to jako u jiných nemocí. Někdo zvýšený cukr zvládne lehkou dietou a potlačením stresu, u jiného to nestačí a skončí s léky. U někoho imunitní systém potlačuje nádorové buňky celý život a u jiného to v nějakém momentu přestane dělat a výsledkem je rakovina.
Nález v likvoru máš, takže tělo, dost možná, opravdu s něčím pracuje nestandardě. Ložiska Ti zřejmě nepřibývají. Proto tě neléčí na RS. To je lepší varianta, tělo to zatím balancuje dobře. Aby to zvládalo i nadále, můžeš to podpořit dostatečnou hladinou vit. D a celkově zdravým životním stylem s dostatkem pohybu a duševního klidu. Celé je to o imunitě. Jestli bude pracovat pro tebe nebo proti tobě. Imunitu silně ovlivňuje stres. A nech si změřit hladinu D v krvi, jestli máš málo, hodně to má vliv na tyto potíže. Ale bacha na předávkování, musí se to párkrát v roce hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
11.6.21 12:08

@ViNe19

Ahoj souhlasila bych s nazorem Okta

Myslim si ze po te “ radostne”
zprave ze nemas RS se ti zpustila uzkostna reakce ktera zapricinila vyhroceni fyzickych priznaku

Kdyz zacnes mit zase nejake fyzicke priznaky zkus si hned potom co ti zacnou vzit 0,5mg neurolu nebo jineho benzendiazepanu a uvidis ( do 45 minut) zda dojde ke zmirneni fyzickych priznaku ci zda se nestane nic

:think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat