Antidepresiva, spánek a strach

Anonymní
10.6.21 11:33

Antidepresiva, spánek, strach

Dobrý den všem, chci se zeptat na zkušenosti s AD. Beru cca 9 týdnů Elicea 20mg. Ze začátku jsem bral 10mg ordinováno obvodním lékařem, poté psychiatrička postupně po týdnu navýšila na 15 a potom na konečných 20Mg a tuto dávku užívám 5 týdnů. Od začátku braní AD mám problém se spánkem, usínání je v pořádku, usnu jak mimino, ale během noci se několikrát budím, když už se nevzbudím tak pravidelně vstávám mezi 3:30 - 04:00, před AD jsem tyto problémy neměl. Podle psychiatričky se jedná o stres. Začalo to před 4 lety kdy se mi zamotala hlava a necítil jsem levou polovinu těla, hrozně jsem se lekl a okamžitě zajel do nemocnice, ale na nic se nepřišlo. Pořád jsem se cítil jako opilý a malátný a podstoupil krevní testy, EKG, EEG, CT mozku. Po tom co všechny testy byly ok se mi ulevilo a byl klid, ale poté pokaždé když se mi zamotala hlava jsem opět měl strach co se děje atd. Vždy to trvalo tak 1-2 týdny a pak to odeznělo. Nějakou dobu byl klid a před rokem to začalo znovu, ale s více symptomy (motání hlavy, bušení srdce, problém s dýcháním, trnutí obličeje, bolest hlavy a pocit jako kdybych měl hlavu ve svěráku), ale opět to odeznělo. Naposledy to začalo před 3 měsíci, kdy se mi doma zatočila hrozně hlava a byl víkend. V pondělí do práce hned ráno bušení srdce, motání hlavy… cesta autem do práce hrozný strach a panika, v práci návaly horka a zimy, párkrát jsem málem zkolaboval. Po nasazeni AD jsem musel být 10 dní doma a pak se vrátil do práce, ale cesta do práce byla stále hrozná. Poslední 2 týdny se to zlepšilo, ale problém mám s motáním hlavy, nervozita, strach, ale ne takový jako před tím, předpokládám, že to je těmi AD, které to tlumí. Jsou, ale dny kdy mi vůbec nic není, Jsem v klidu, mám radost ze života, na všechno se těším a pak zase pár dní kdy přijde propad. Myslíte, že je ještě brzy na to aby AD už naplno zabrala? Ještě jsem se objednal k psycholožce, protože vím, že jen AD mně problému nezbaví.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.6.21 12:32

Prakticky vždycky, když jsem začala brát AD se mi spánek zhoršil tak, že jsem musela brát ještě druhý lék na spaní. Jedno z mála AD, co to nedělá, je třeba Trittico. Ony AD nabuzují a na tom spánku se to projeví. Takže psychiatr ti dá ještě něco z hypnotik (která se ale nemají brát dlouhodobě), antipsychotik nebo prostě něco malého, co ti sedne, co tě večer utlumí. A ráno zas něco na povzbuzení :-) Jinak co zkusit třeba psych. lázně?

• Citovat
  • Nahlásit
7
10.6.21 12:53

O tom jsem nepřemýšlel, zatím je to v rámci možností zvládnutelné :), psychiatrička mi předepsala Ketilept, ale po přečtení, že se jedná o antipsychotika a na co se předepisují jsem ještě neměl odvahu si to vzít :D, je to 0,25 a mám prý brát půlku nebo celou. Ty rána jsou nejhorší, klepu se, stres… pak se po obědě srovnám a cíleně se vystavuju situacím, kdy mi není dobře a zkouším. Například si po práci jdu zahrát tenis i když mi není nejlépe a většinou mi je potom dobře, ale přijde třeba víkend, jsem doma v klidu a je mi nanic, jako na houpačce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
10.6.21 14:54
@Marcolio píše:
O tom jsem nepřemýšlel, zatím je to v rámci možností zvládnutelné :), psychiatrička mi předepsala Ketilept, ale po přečtení, že se jedná o antipsychotika a na co se předepisují jsem ještě neměl odvahu si to vzít :D, je to 0,25 a mám prý brát půlku nebo celou. Ty rána jsou nejhorší, klepu se, stres… pak se po obědě srovnám a cíleně se vystavuju situacím, kdy mi není dobře a zkouším. Například si po práci jdu zahrát tenis i když mi není nejlépe a většinou mi je potom dobře, ale přijde třeba víkend, jsem doma v klidu a je mi nanic, jako na houpačce :nevim:

Ahoj, Ketileptu se bát nemusíš, jsou to sice AP, ale v té pidi dávce, co ti Dr. dala (předpokládám že 25 mg, ne 0,25) jsou fakt na spaní, na jako podpora účinku AD. Já ho beru taky, ale 600 mg denně, brala jsem i 1000 mg denně. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat