Psychosomatické potíže u dítěte

Anonymní
15.2.20 10:09

Psychosomatické potíže u dítěte

Už jsem zde obnovovala diskuzi, ale nedostalo se mi odpovědi na to, co jsem přesně chtěla, proto to zkusím ještě jednou. Syn je velice často nemocný a myslím, že problém bude (mimo jiné) i v psychice. I když jsem si to dlouho nepřipouštěla, aktuálně vidím (i díky jedné místní uživatelce, která mě na to navedla), že by to mohlo být ono.
Proto se ptám, jak to zkusit řešit? Přes psychologa nebo nějak jinak? Pokud přes psychologa, znáte nějakého, který se zajímá o psychosomatiku u dětí?

Prosím, neřešte, jestli to je opravdu tak závažné - ano je. Imunitu posilujeme, na imunologii docházíme. Alergie a astma nemá. Řešíme to dlouhodobě.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8908
15.2.20 10:12

Možná kineziologie :nevim: ale rozhodně ani neopouštět klasickou medicínu, pokud je to zavazne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12064
15.2.20 10:24

Hele to je super, že si to dokážeš přiznat. To je první krok k tomu, aby se věci měnily směrem k tomu, aby se vám všem žilo mnohem spokojeněji. A úplně nejefektivnější cestou k tomu je rodinná psychoterapie - děti tak do 15 let nemají úplně moc možností jak opravdu proměnit sami sebe, hodně se v nich zrcadlí celé rodinné zázemí.

No a v rodinné psychoterapie se pracuje většinou jen jednou měsíčně se všemi, kdo žijí v jedné domácnosti a nehledá se viník (neexistuje), ale cesta jak vyčistit různé bolavé věci a proměnit některé zatuhlé věci k tomu, aby všechno fungovalo líp.

Adresář lidí, co mají patřičný výcvik (5 let + stovky hodn práce pod supervizí) nadješ tady (většina z nich má takových velkých výcviků víc - klasickej + rodinnou terapii)
http://www.soft-zs.cz/terapeuti

V žádném případě neházejte prachy do pokladniček šarlatánů libovolného směru. V lepším případě jim pár týdnů vykládal cosi nějaký jiný šarlatán, co ho nebaví se crcat s nešťastnejma lidma, tak za lepší prachy školí nešťastný lidi, co si myslí, že jim pomůže „pomáhat lidem“. V horším případě začali oddalovat účinno léčbu u lidí co za nima přijdou bez jakéhokoliv poučení.

Pokud ho začneš tahat po léčitelích, tak se jen upevní to, že je nemocnej/porouchanej/špatnej. Přitom je jen ten nejcitlivjější, na kterém jsou holt bolesti vaší rodiny nedřív vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 11:13

@Ou nechci léčitele.
U něj je problém se školkou. Pokud je doma, je zdravý. Je ve školce, okamžitě onemocní.

• Nahlásit
  • Citovat
1426
15.2.20 11:19

Tak určitě je dobré hledat důvody. Špatné vztahy v rodině? Nejistota? Přehnaná péče o syna? Problémy ve škole?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8908
15.2.20 11:28
@Anonymní píše:
@Ou nechci léčitele.
U něj je problém se školkou. Pokud je doma, je zdravý. Je ve školce, okamžitě onemocní.

Ale ten problém mají tak nějak všechny děti, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 11:42

@Tarinka to jsem si taky myslela, ale u něj je ta nemocnost abnormálně vysoká a stoupá s každým rokem. Dokud tam nebyl sám a měl tam bráchu, tak vydržel celý měsíc.
Od loňského září doteď byl ve školce přesně 16×, měl jít tento týden, když jsem mu to řekla, tak onemocněl, což mi nepřijde normální. Přes Vánoce byl doma s nemocným sourozencem a nic od něj nechytil. My s manželem jsme odpadli oba a nakazili jsme i všechny prarodiče…
@ZuzaM fixace na rodinu a rodinné prostředí. Problémy v komunikaci. Potřeba být středem pozornosti.

• Nahlásit
  • Citovat
3708
15.2.20 12:22
@Anonymní píše:
@Tarinka to jsem si taky myslela, ale u něj je ta nemocnost abnormálně vysoká a stoupá s každým rokem. Dokud tam nebyl sám a měl tam bráchu, tak vydržel celý měsíc.
Od loňského září doteď byl ve školce přesně 16×, měl jít tento týden, když jsem mu to řekla, tak onemocněl, což mi nepřijde normální. Přes Vánoce byl doma s nemocným sourozencem a nic od něj nechytil. My s manželem jsme odpadli oba a nakazili jsme i všechny prarodiče…
@ZuzaM fixace na rodinu a rodinné prostředí. Problémy v komunikaci. Potřeba být středem pozornosti.

A nechat ho doma? :nevim: a zkusit školku další rok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 12:51
@Amelie30 píše:
A nechat ho doma? :nevim: a zkusit školku další rok?

Chodím do práce a je předškolák. S dětmi má velké problémy, neumí s nimi vycházet. V září půjde do školy a když bude takto chybět, tak akorát bude opakovat a nakonec mu bude v první třídě 9 let (má odklad)…

• Nahlásit
  • Citovat
1426
15.2.20 20:01
@Anonymní píše:
Chodím do práce a je předškolák. S dětmi má velké problémy, neumí s nimi vycházet. V září půjde do školy a když bude takto chybět, tak akorát bude opakovat a nakonec mu bude v první třídě 9 let (má odklad)…

Tak to rozhodně dětského psychologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama