Dlouhodobá teplota, kašel, rýma

1878
13.2.20 19:38

Dlouhodobá teplota, kašel, rýma

Dcera 9 let, od min. čtvrtka kašel, v sobotu horečka, do neděle přetrvávala nad 39´, nešlo mi to srazit. V pondělí MUDr, CRP 5, nic jí nedaly. V úterý opět MUDr, dceru bolely lýtka, nemohla dobře chodit. CRP opět 5, přesto nasazen Amoksiklav, dcera má foukadla, má diagnostikované nealergické astma.. K tomu ještě Erdomed na kašel. Horečka klesla na teplotu do 38, ale teplota stále přetrvává do dnes. Je to již 6.den, co má teplotu. Dnes jsem volala k MUDr a sestra mi sdělila, že chřipka trvá dlouho. Dnes dcera prý bez teplot /byl s ní manžel/, ale nyní má opět 37.8. Zítra se chystám před víkendem opět k MUDr, ale netuším, co dělat dál.. léky na teplotu od úterý žádné nedávám. Nemáte zkušenosti s takto dlouhotrvající teplotou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3245
13.2.20 19:42

Jo. Syn to mel ted. Chripka. Horecky 6 dni. A pak jeste dva dny teplta. Proste letosni chripka. Chce to vydrzet. Setrit, netahat zbytecne k doktorum…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1878
13.2.20 19:51

@Alyss1 děkuji za info. Jsem nervózní, že to trvá tak dlouho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
13.2.20 19:51

A jak ji ty leky na teplotu davate? Pisete, ze od utery zadne nemela a ze bez teploty byla jen vcera… :nevim:
Kdyz maji moje deti horecky tak stridam paracetamol s ibuprofenem po 3 hodinach, minimalne 3 dny v kuse…nikdy nam horecky dele netrvaly a odpada nechutenstvi a celkove vysileni u deti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1878
13.2.20 20:02

@Rebísek léky dostávala do úterý do dopoledne, poté ne, když teploty nevystoupí nad 38, ať se s tím tělo popere samo, takže od úterý má ATB, žádný nurofen, panadol. Ale teď jsem ji dala nurofen, teplota 38.2 :see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 20:21

Existuje i virovy zápal plic. Nízké crp je u toho běžné a někdy ho odhalí až rentgen, nemusí být poslechem slyšet

• Nahlásit
  • Citovat
158
13.2.20 20:29

@lucije28 To je proste vec pristupu. :nevim: Chapu ten Vas. Ale pro me je priorita, ze nemoc u deti zvladnu rychle, bez celkoveho vycerpani a komplikaci pri protrahovanem prubehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.2.20 20:42

Syn /5/teď měl to samé, CRP 5, na poslech čistý. Vysoké horečky okolo 40. Po 5 dnech kontrola, horečky stále, CRP 5, podezření na virový zápal plic. Odeslání na RTG plic a dutin. Zápal to nebyl, zánět dutin ano. Nasazeny antibiotika na 10 dnů. Horečka pak už nebyla. Teď je třetí týden doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
13.2.20 22:56

Mám teď čerstvou zkušenost. Syn dneska po devíti dnech bez teploty. Sice neměl tak vysoké horečky, ale i tak jsem z toho byla na prášky. U mudr poslech čistý a CRP nižší než 5. Opravdu to teď trvá…vydrž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 16:29

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Syn rok a půl má už 3 dny lehce zvýšenou teplotu max. 37,4. Akorát dnes to vylezlo na 37,8. Má kašel, ale spíš takový, že vykašlává. A trochu rýmu, ale vážně jen trochu :) Nevím zda to nebude něco horšího nebo jen nějaká chřipka. :nevim: Dáváme sirup na kašel a kapeme do nosu. Děkuji za rady :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
14.2.20 20:45

Spis jen taky aktualni zkusenost, dcera 4 roky, lehky kašel, trochu rýma a 2 dny teplota nad 38 ale pak uz jen 37,5. Po tydnu doma sme vyrazily k doktorce, preci jen ta lehce zvysena teplota trvala uz dlouho (kdyz nejsou vysoké teploty, snazim se teď v dobe chripek čekárnam spis vyhybat) a nakonec to je zánět průdušek a nasazeny Amoksiklav. Bere ho třetí den a ty lehce zvýšené teploty trvají. Teplotu do 38 nikdy nesrazim, pokud je dítě fit - ona cele dva tydny doma řádí jako černá ruka… V úterý jdeme na kontrolu a jinak ve skolce rikali, ze 3/4 děti je doma s kašlem a horeckami, takze to ted lítá vzduchem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 20:49

@SimonaSed
A jéje :roll: Tak ať se malá brzo uzdraví :kytka:
Doufám, že u nás to nic hrozného nebude. Před měsícem jsme měli antibiotika a byla bych nerada, kdyby měl další :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
14.2.20 20:50

@Čiperka13082018 kdyby ty zvýšené teploty a kašel trvaly, sla bych utery nebo ve stredu radeji na poslechnuti k doktorce. Jinak doma krome sirupu, srazeni teplot, zvlhcovani vzduchem na spaní a morska voda do nosu ( nebo kapky kdyz je už fakt ryma) tak clovek moc nevykouma… Jinak mne samotnou dost prekvapilo, ze zánět prudusek muze byt doprovazen jen lehkým kašlem, ale je pravda, ze dcera na kašel jako takovy moc nikdy netrpěla a ted ve 4 letech je to jeji prvni zánět prudusek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 20:53

@SimonaSed Tak já teď měla dost velkou rýmu a myslím si, že to malej chytil odemě, ale jemu se to nejspíš projevilo hůř. :(
Kašel můj malej už párkrát měl a docela na něj trpí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
14.2.20 20:58
@Čiperka13082018 píše:
@SimonaSed Tak já teď měla dost velkou rýmu a myslím si, že to malej chytil odemě, ale jemu se to nejspíš projevilo hůř. :(
Kašel můj malej už párkrát měl a docela na něj trpí :roll:

ja mam prave jeste mladšího, je mu 15 mesicu a kašle snad od narozeni a ve 4 mesicich mel i zápal plic, takze sem si teprve u nej zkusila, co to vlastne znamena, ze ma dite kasel :) od toho zápalu sem s nim u doktorky kuli kasli snad minimalne 1× za mesic a vždycky poslech cistej. Takže me překvapilo, ze dcera skoro nekasle a je takhle nemocna. Jinak malej taky od ni neco chytil, ale u nej jen kašel a ryma, poslech cistej a ted je už snad v poradku. Takže jemu se to snad nerozjelo… Ale je toho ted všude plno :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama