Dítě po nemoci do školky

Anonymní
14.2.20 12:44

Dítě po nemoci do školky

Dobrý den. Syn byl nemocný před 1.5 měsícem, byla jsem s ním u dětské, že prý viroza. Průběh 4 dny horečky, 2 dny a noci jen ležel a spal, nemohl vůbec únavou sedět, zvracel, takže příjem nula nula nic. No postupně se to pomalu zlepšovalo. Po 10 dnech byl fit. Pak jsem onemocněla já a teď opět syn. Dva dny horečky jen v noci, přes den mírně zvyzena teplota, kašel, rýma, jinak aktivní, už je to týden a je v pořádku. Doktorku jsem během tohoto nachlazení nevyhledala. Takže bych ráda, aby od příštího týdne konečně šel do školky, ale volala mi ředitelka, že abych prvně kontaktovala dětskou lekarku, abych to s ní zkonzultovat, že dítě tedy smí zpět do kolektivu, jestli je zdravé. Přijde mi to šílené toto, tak se chci zeptat, jestli je to běžná praxe?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

32998
14.2.20 12:48

Není..
dovedla bych dítě do školky a kdyby se někdo ptal, tak že to doktorka dovolila..
Po mě nechtěli nic, ani když se dítě vracelo po infekční nemoci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
14.2.20 12:51

U nás ve školce chtějí taky po nemoci delší než týden doklad od doktorky, že smí do kolektivu.Je to sice hloupost, to snad nikdo nepozná, jestli má ještě virózu, bude ji mít zítra atd. U nás šlo opravdu jen o ten papír. Doktorka prostě napsala, do školky jsem dala a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28308
14.2.20 12:52

To je nejaky divny ne? Nikdy se u nas ve skolce nezajimali zda jsme byli u doktorky. Jak se to vlastne dovedeli ze jste nebyli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15288
14.2.20 12:55

Já nikdy do školky žádné potvrzeni nenesla a to byl syn loni marod každý druhý týden. Většinou k té dr ani nejdu, když je to zvladnutelne doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 13:08

No, volala mě a ptala se mě, co mu bylo, že byl nemocný, tak jsem řekla běžná viroza a ona se ptala, jestli jsme s tím byli za doktorkou, jsem řekla že ne, že jsem to neshledala závažným, takže jen klidový režim doma a ona, že by chtěla, abych se poradila s lekarkou, aby to povolila, že tedy může jít zpět do kolektivu.

• Nahlásit
  • Citovat
32998
14.2.20 13:13

Nic takového nepotřebuje..
jakože jestli si nechceš dělat problémy, tak si k dětské zajdi..
já bych nikam nechodila. Přivedla dítě do školy a kdyby se učitelka ptala, tak bych řekla, že dítě je zdravé a šla…
abych ráno tahala děcko mezi nemocné, aby dr řekla, že je zdravé a dala mi na to papír? se zbláznila řída ne? :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1831
14.2.20 13:15

To musí být doktorka strašně ráda, když jí v době chřipkové epidemie chodí do ordinace zdravé děti pro papír, že jim nic není :roll: Paní ředitelku bych slušně informovala o tom, že k lékaři zdravé dítě v době epidemie nepovedu a nebudu ho vystavovat riziku nákazy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28308
14.2.20 13:17

Prijde mi to jak naka totalitni praktika. Zeptej se ji na zaklade ceho takove potvrzeni pozaduje. Jestli je to ve skolnim radu nebo nejake vyhlasce nebo kde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9059
14.2.20 13:18
@Anonymní píše:
No, volala mě a ptala se mě, co mu bylo, že byl nemocný, tak jsem řekla běžná viroza a ona se ptala, jestli jsme s tím byli za doktorkou, jsem řekla že ne, že jsem to neshledala závažným, takže jen klidový režim doma a ona, že by chtěla, abych se poradila s lekarkou, aby to povolila, že tedy může jít zpět do kolektivu.

Učitelce fakt nic není do toho, jestli jste byli za doktorkou nebo ne. Resp. tedy pokud by měla podezření, že rodiče nechodí s nemocnými dětmi k lékaři a nějak zanedbávají povinnost, tak ano, ale jinak fakt ne.
Normálně bych dítě odvedla, řekla bych, že dítě nemá žádné projevy nemoci a není důvod, aby nadále bylo doma.
Za 4 roky jsem se nesetkala s tím, že by MŠ vyžadovala cokoliv od lékaře kromě přílohy k přihlášce do školky. Asi je to i tím, že nejvyhlášenější pediatr v okolí má na dveřích obří ceduli „Omluvenky do MŠ/ZŠ/SŠ nevystavujeme ani nepotvrzujeme, omlouvá zákonný zástupce.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18536
14.2.20 13:21
@Jahru píše:
To musí být doktorka strašně ráda, když jí v době chřipkové epidemie chodí do ordinace zdravé děti pro papír, že jim nic není :roll: Paní ředitelku bych slušně informovala o tom, že k lékaři zdravé dítě v době epidemie nepovedu a nebudu ho vystavovat riziku nákazy.

Presne tak. Nevidim důvod vyšetřovat jiz zdrave dite. Ze je zdravotnictvi zadarmo není důvod ke zneuzivani. Akorát tam něco chytne a budete doma znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2413
14.2.20 13:23

Proc by to melo byt silene? Udelala bych tovjako povinnost. Prinest papir od doktora, ze dite muze do kolektivu. Takhle kdejaka matka narve nemocnyho fakana do skolky po 2 dnech, co virozu dle jejiho nazoru uz nema. Za 3 dny uz je zase skolka poloprazdna a my ostatni resime, jak to zase udelat v praci :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
14.2.20 13:24

@Micaella22 :P
chudáčku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1528
14.2.20 13:25

Lekar nema povinnost vystavit papir, ze dite je zdrave. Muze to chtit i zaplatit. To ti pak reditelka asi tezko proplati. My jsme vzdy ve skolce podepisovali, ze dite je zdrave a smi do kolektivu. Take to asi neni uplne spravne, ale problem jsem s tim nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1831
14.2.20 13:28
@Micaella22 píše:
Proc by to melo byt silene? Udelala bych tovjako povinnost. Prinest papir od doktora, ze dite muze do kolektivu. Takhle kdejaka matka narve nemocnyho fakana do skolky po 2 dnech, co virozu dle jejiho nazoru uz nema. Za 3 dny uz je zase skolka poloprazdna a my ostatni resime, jak to zase udelat v praci :roll:

Všimla sis někdy, jak vypadá čekárna pediatra v době zvýšené nemocnosti? A teď ten počet vynásbo dvěma, když by k lékaři museli rodiče i se zdravým dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama