Psychosomatika - problém s autoimunitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

simeda
Kecalka 220 příspěvků 13.04.18 11:04
Psychosomatika - problém s autoimunitou

Dobrý den, potřebuji nakopnout a pomoci. Mám doma 6ti letého kluka a skvělého chlapa, díky kterým svou situaci trochu zvládám. Syn byl po IVF, před kterým mi zjistili problém se štítnou žlázou, kdy jsem měla i dost vysoké hodnoty proti své ŠŽ, což se upravilo lékama. Druhé těhotenství se opět nedařilo přirozeně, tak jsme šli na druhé IVF, kdy v 7 týdnu nebylo vidět srdíčko a šla jsem na revizi. Po 2 letech, jsme zkoušeli KET, protože nám zůstalo jedno embryo zmražené z druhého IVF a toto těhotenství skončilo samovolným potratem v 11 tt. Po těchto zkušenostech jsme šli na vyšetření, kde mi zjistili APA syndrom. Je to problém s autoimunitou a nasadili mi Godasal, aby mi lépe tekla krev a tím se zároveň lépe vyživoval plod. Po roce od revize jsme zkusili inseminaci, stále se nám nedařilo otěhotnět přirozeně, a zadařilo se. Opět toto těhotenství skončilo revizí, protože v 11 tt nebyla u mimi srdeční akce. Pokud to tedy shrnu, byla jsem 4× těhotná a máme doma 1 kluka. O sobě si myslím, že jsem optimista a mám růžové brýle, že vše dobře dopadne a řekla bych, že se mám ráda, ale mám nižší sebevědomí. Nyní čtu knihu Miluj svůj život a snažím se na sobě pracovat. Psychosomatice zatím moc nerozumím a snažím se v sobě lépe číst. Poraďte mi prosím, na jakou stránku v sobě se zaměřit, abych pochopila, co se stalo a mohla něco změnit. Je mi 39 let, netvrdím, že chci další pokus o mimi, možná si časem koupíme pejska. Nicméně mi nepřijde v pořádku, že mám problémy s autoimunitou. Děkuji za reakce.

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4534 příspěvků 13.04.18 11:15

Především se vzdejte představy že musíte být dokonalá a že je vaše chyba, když realita nenaplńuje vaše představy a že se musíte víc snažit a ještě víc snažit a ještě víc snažit.

Naučte se přijmout i s chybami a omezeními. To není rezignace, to je sebepřijetí a teprve pak je možné se naučit v rámci možností najít takový režim, který bude vašem tělu i psychice prospívat.

New age koncept, že realita zcela podléhá vůli člověka a je potřeba chtít a nastanou zázraky je výborný marketingový trik, protože to pomáhá prodávat více a více dalších knih. Podle principu - „ano, stačí víc meditovat/očišovat se/cvičit tohle speciální tajné cvičení/nechat si narůst fialová chapadla a pak najednou bude všechno v pořádku a ty budeš dokonale šťastný. Pokud nejsi, tak se málo snažíš a nebo musíš zkusit ještě tohle…“

Ale pro duši je to jen další bič sebemrskání že nezvládá mít ta správní fialová chapadla a proto není dokonale šťastná jako ti, co o tom píšou v knihách, na internetu a nebo to předstírají na víkendových seminářích. Během víkendu se dá udržet i hodně náročná role, že..

milwinka
Kecalka 479 příspěvků 32 inzerátů 13.04.18 11:24

Já mám taky autoimunitni problém se štítnou zlazou, ale naštěstí zatím jen to. Doktotka mi říkala že se ty autoimunitni choroby často sdružují, takže je možné že se časem objeví něco dalšího. Snažím se nad tím moc nepřemýšlet, stejně s tím nic nenadělám. Děti mám teda dvě, potratila jsem jednou. Buď ráda že máš aspoň to jedno dítě, někdo nemá ani to.. a stále je ještě naděje že by ještě druhé mohlo vyjít… Nezkoušeli jste fraxiparin?

histep
Závislačka 2786 příspěvků 13.04.18 11:34
@simeda píše:
Dobrý den, potřebuji nakopnout a pomoci. Mám doma 6ti letého kluka a skvělého chlapa, díky kterým svou situaci trochu zvládám. Syn byl po IVF, před kterým mi zjistili problém se štítnou žlázou, kdy jsem měla i dost vysoké hodnoty proti své ŠŽ, což se upravilo lékama. Druhé těhotenství se opět nedařilo přirozeně, tak jsme šli na druhé IVF, kdy v 7 týdnu nebylo vidět srdíčko a šla jsem na revizi. Po 2 letech, jsme zkoušeli KET, protože nám zůstalo jedno embryo zmražené z druhého IVF a toto těhotenství skončilo samovolným potratem v 11 tt. Po těchto zkušenostech jsme šli na vyšetření, kde mi zjistili APA syndrom. Je to problém s autoimunitou a nasadili mi Godasal, aby mi lépe tekla krev a tím se zároveň lépe vyživoval plod. Po roce od revize jsme zkusili inseminaci, stále se nám nedařilo otěhotnět přirozeně, a zadařilo se. Opět toto těhotenství skončilo revizí, protože v 11 tt nebyla u mimi srdeční akce. Pokud to tedy shrnu, byla jsem 4× těhotná a máme doma 1 kluka. O sobě si myslím, že jsem optimista a mám růžové brýle, že vše dobře dopadne a řekla bych, že se mám ráda, ale mám nižší sebevědomí. Nyní čtu knihu Miluj svůj život a snažím se na sobě pracovat. Psychosomatice zatím moc nerozumím a snažím se v sobě lépe číst. Poraďte mi prosím, na jakou stránku v sobě se zaměřit, abych pochopila, co se stalo a mohla něco změnit. Je mi 39 let, netvrdím, že chci další pokus o mimi, možná si časem koupíme pejska. Nicméně mi nepřijde v pořádku, že mám problémy s autoimunitou. Děkuji za reakce.

To ale nemusí být psychosomatika.
Já mám problém s imunitou obecně, už od dětství. Vždy po setkání se s nějakou infekcí, kterou ale lidi běžně zvládnou, případně s léky, tak já mívám zásadní problémy ji zvládnout a vždy pak přijde nějaké autoimunitní onemocnění.
Mononukleoza, okamžitě následovala trombocytopenie, kdy jsem málem umřela.
Salmoneloza, které jsem se zbavovala 4 měsíce (jiní po 2 týdnech fit), následovala autoimunitní napadení štítné žlázy, s trvalými důsledky.
Běžná urogenitální infekce, co má 80% lidí, mně to způsobuje různý infekční projevy po celém těle, beru už rok porůznu trojnásobné dávky antibiotik a nemůžu se toho zbavit.

Jediné, co může imunolog nabídnout, je léčba akutního stavu imunoglobuliny a obecně dlouhodobá podpora imunity.
A zkoušela jsem i východní medicínu a terapie a spoustu dalších, z mého dnešního pohledu a zkušeností, blbostí.

Dneska je moderní, když doktoři už nemůžou na nic přijít, říct, že je to psychosomatika.
„Pracovat na sobě“ můžeš jak chceš, ale nemusí to být nic platné.

simeda
Kecalka 220 příspěvků 13.04.18 11:46

@histep děkuji :kytka: To že je to psychosomatika mi neřekl lékař, ale jsou to mé myšlenky, ale ovlivněné dnešní dobou.

Příspěvek upraven 13.04.18 v 11:48

simeda
Kecalka 220 příspěvků 13.04.18 11:47

@milwinka nezkoušeli, mám ten Godasal, ten je také na ředění krve. Děkuji :kytka:

simeda
Kecalka 220 příspěvků 13.04.18 11:47

@Ou Děkuji :kytka:

admin
Extra třída :D 10608 příspěvků 13.04.18 12:04

@simeda
Zakladatelko, doporučuji zkusit ještě místní odbornice z poradny. Funguje tu

Držím Vám palce!
Monika

simeda
Kecalka 220 příspěvků 13.04.18 12:54

@admin Děkuji :kytka:

Kocmanda  16.05.18 18:55

Určitě je dobré, že hledáš příčinu i v psychice. Také je to důležité, pochopit všechny souvislosti. Důležité je posílit organismus i kvalitními produkty. Vitamíny, minerální látky, popř. vim i o jednom produktu, který prokrvuje sliznice a napomáhá udržení. Důležite je vše toto brát před otěhotněním a i partner. Jsou s tím vážně dobře zkušenosti.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama