Kdy odstranit pupeční kýlu u 3letého dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 06.11.14 19:05
Pupeční kýla u tříleté

Ahoj, ve starých diskuzích jsem nenašla uspokojivé odpovědi, tak zakládám novou. Dceři našla dr dnes na 3.leté prohlídce pupeční kýlu. Je malinká, sotva hmatatelná dírka, cca 3mm. Dle dr nic akutního, ale do budoucna se to řeší na chíře kvůli těhotenství. A na co se ptám: v kolika letech jste nechaly/i dětem kýlu odstranit? (dítě prý pak nemá nějakou dobu namáhat břicho, tak mi to asi přijde lepší ještě před nástupem do školky.. :?: ) A ještě mě zajímá, je-li běžnou věcí, že po vyspání se z narkózy se jde domů, resp.je zákrok bez hospitalizace? Na netu jsem našla plno rozporuplných odpovědí, tak potřebuju čerstvé info :)

Reakce:
statim
Povídálka 40 příspěvků 06.11.14 19:12

Synovi jsem nechávala řešit v 5 letech, přesně jak píšeš z důvodu zameškání ve škole a pak 2 měsíce bez sportování.
Absolvoval to v rámci jednodenní chirurgie / v nemocnici prý hospitalizace na 3 dny /, ráno jsme přišli na lačno, dostal tabletku Dormica jako premedikaci, na sále byl cca 20 min, po vyspání z anestezie, kolem 13h jsme odcházeli domů.
Bolesti neměl, analgetika doma nechtěl Mohli jsme dávat Nurofen 8 6h /, odpoledne si normálně hrál, zvládl to super, doma byl asi 10dní, vše v pohodě.

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 06.11.14 19:26

@zuzouš zkusenost nemam, s 3letym jdeme na kontrolu na chirurgii pristi utery, mohla bych ti napsat, co rekne chirurg. Jinak kdyz jsme chodili casteji na kontrolu na chiru pred 3 lety (s jinym problemem), tak na kontrolu po operaci pupecni kyly chodili predskolni deti, i primar mi rekl, ze cekaji, jak se to vyvine do predskolniho veku a operuji pripadne az pak.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 06.11.14 19:55

@statim to zní dobře :think:
@AniNevim to budeš hodná, když si vzpomeneš :kytka: Ono se to snad dá jakože vyposilovat nebo co, jenže to naše tele je takový neohrabaný (tatínkova linie 8) ), že si to u ní moc nedokážu představit.

No ale aspoň jsme si doma všichni osahali pupky a manžel má kýlu taky a větší :roll: :lol:

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 06.11.14 20:01

@zuzouš predstav si, ze moji mamine rekli, ze ma pupecni kylu v 56 letech 8o Nikdy jsme to netusili. U malyho jsem prosila o zkouknuti pri prilezitosti kontroly na chire (zdalo se mi, ze ma tmavy pupicek). Tak doktor rekl, ze tim, ze mel velky pupecnik a tensi kuzicku, tak tam sklon bude. Bylo to v roce a pul. Tak rekl, ze po dvou letech mame dojit na kontrolu. Napisu ti po uterku.
Kdyz jsme to resili s holkami v diskuzi, tak jedna psala, ze jeji tati do zakladky mel kylu velikosti kysele okurky a po 7.roce se mu vstrebala sama.
Takze to, ze primar u nas ve fakultni nemocnici (vyhlaseny detsky chirurg) to resi az v predskolnim veku mi dalo logiku.

salamander369
Závislačka 2535 příspěvků 06.11.14 22:11

Ahoj, synátorovi jsou tři a na kontrole vždy dr. koukne, zatim nás nikam nežene, tak vyčkávám, taky sem četla, že to řeší až později… :think: tak si počkáme

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 11.11.14 12:23

@zuzouš ahojky, tak mensi kylu tam maly stale ma. Budeme kontrolovat jednou za rok a pripadna operace stejne az v 5 letech. Je to info z fakultky v Plzni a detskou chirurgii tam maji opravdu vynikajici.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 11.11.14 18:52

@AniNevim děkuju za info, ještě hodím řeč s naší dr, až tam příště půjdem (stejně k ní budem co nevidět chodit s miminem), protože dcera si celkem často stěžuje na bolest břicha, já si to spojila s tou kýlou až před pár dny. Sice potvora někdy ráda simuluje, ale zas by nebyla schopná vymyslet načasování po jídle nebo napití :think:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15222 příspěvků 31.08.16 09:38

Oživuji téma, holce se kýla nezatáhla, byli jsme na pětileté prohlídce a domluvili jsme se, že lepší teď, než jako školačka. Ptám se tedy na aktuální zkušenosti - je nutná třídenní hospitalizace? Kde se případně v Plzeňském kraji dá řešit pupeční kýla jednodenní chirurgií? Ne, že by mi vadilo se s dcerou tři dny válet v nemocnici :lol:, ale pokud to není nutné, přijde mi zbytečné zabírat postel někomu jinému.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.16 09:48

Jak je to v Plzeňském kraji netuším. Ale běžný postup je opravdu ta 3denní hospitalizace - 1.den nastoupíte (oběháte si ARO konzilium, sepíší se souhlasy, příjem) 2.den operace - vzhledem k tomu, že některé děti mohou špatně reagovat na anestezii tak proto je lepší být pod kontrolou a 3.den pokud je vše ok, a chirurgická kontrola ok, jde se domů. :nevim: Nejsem zastáncem jednodennní chirurgie…

Kakika
Neúnavná pisatelka 15222 příspěvků 31.08.16 10:04

Anonymní, pokud má smysl tam být tři dny, problém s tím nemám. Holka je taky v pohodě, z doktorů strach nemá a já bych tam s ní byla. Z Plzeňského kraje nejsi, což je škoda. Ráda bych si i zjistila, zda někde v okolí jsou objednací doby kratší. Lochotínská fakultka má dlouhé čekačky :think:

palomita22
Kecalka 330 příspěvků 31.08.16 10:17

Jestli chceš kratší objednací dobu, tak se zkus poptat v nějaké menší nemocnici. Ale řešíš to podle mě docela v dobrém předstihu před začátkem školy, tak i kdyby byla čekací doba 6měsíců, tak se zas tolik neděje ;) Ideálně to stihnout před příštím létem a těsně před nástupem do nemocnice možná na chvilku vysadit ze školky, aby tam nechytla nějaký infekt a výkon se nemusel na poslední chvíli odložit… Ale třeba se tu najde nějaká maminka, která má aktuální info z Plzeňského kraje ;)

Kakika
Neúnavná pisatelka 15222 příspěvků 31.08.16 10:53

@palomita22 Když já tu bydlím teprve dva roky a netuším, kde tu jsou jaké nemocnice :lol: Ale google pohledá a obvolám to. Trochu jsem doufala, že by jsme to stihli ještě teď na podzim, než budou řádit nemoci. Ale to je asi utopie. Možná budu ráda, když se to stihne z jara, aby neměla na léto čerstvou jizvičku :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >