pupecnikova kyla

150
9.5.06 23:44

pupecnikova kyla

Ahoj,
snazila jsem se vyhledavat na emiminu, ale zadna odpoved mne neuspokojila, tak to zkousim takhle. Mam 4mesicni holcicku a nase detska doktorka je uz skoro 2 mesice nemocna a tak za ni ruzne zaskakuji jine, protoze ale se budeme na podzim stehovat na druhou stranu republiky, tak se mi doktorka nechce menit, zvlaste kdyz tady u nas zadna jina ordinace neni. Musely bychom jezdit do Prahy. To jen na vysvetlenou.

Dneska nam prave jedna ze zaskakujicih diagnostikovala pupecnikovou kylu, ja tedy nenahmatala doma nic. Vydesila mne tim, ze jako holcicka by mohla mit problemy v tehotenstvi. Na druhou stranu mi rekla jen, ze ji mam masirovat brisko (po smeru hodinovych rucicek), ze ona na slepovani neveri. Vic jsem z ni nedostala :(. Nikam nas neposlala. Priznam se, ze jsem se mozna ani dostatecne nesnazila, ale uz dozvedet se, ze je neco podle ni spatne a co to je, bylo dost narocne.

Chtela bych, aby se na malou podival jeste nejaky pediatr, nechce se mi hned letet na chirurgii (na muj vkus prilis casto sahaji k radikalnim resenim), nevite o nejakem v Praze, kdo by nas konzultacne vzal?
Mate nekdo take holcicku se stejnou diagnozou?

Diky moc

Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

116
10.5.06 11:40

Ahoj, holčičku nemám, tak nevím jestli je to u holčiček jiné, ale náš chlapeček měl pupečníkovou kýlu taky a doktorka říkala, že se sama do roka věku dítěte zatáhne. Pouze v případě, že by tomu tak nebylo, tak by se začalo s nějakým stahováním a podobně, ale malýmu zmizela ještě dřív, než mu byl rok. Kontrolují se ještě třísla, že se může posunout a vzniknout tříselná kýla. Nic z toho se nám naštěstí nestalo a dnes má pupíček naprosto v pohodě. Ale nevím, jestli u holčiček to není jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.06 12:15

Ahojky,

tak náš malej byl hned po narození na operaci s tříselnou kýlou, pak po pár měsících dr. zjistil pupeční kýlu,ale že se to samo zatáhne a že má maličkej posilovat bříško. No malému budou 2 roky a kýla stále stejná.Byli jsme na chirurgii, kde jsem se ptala,jestli by nám třeba nedali pupeční pás/speciální opaseček na pupeční kýlu, kdy se kýla potom zatáhne/.Řekli nám, že pás má smysl tak kolem 3.-4. měsíce a že už to nechají být, pokud se to nevstřebá tak do 4-5let,tak to odoperují,ale holčičky prý operují snad i dříve.Také jsem malému zkoušela vlepit do pupíku buničin.smotek,ale malej to strhnul a strhával cokoliv dalšího,takže bezúspěchu.Takže při druhém dítěti už nebudeme čekat,až se zatáhne sama,ale budeme s tím něco dělat hned od začátku.Hodně štěstí
Laura

• Citovat
  • Upravit
1180
10.5.06 15:32

Ahoj, naší malé Dr. našla pupečníkovou kýlu, když měla 4 měsíce. Řekla nám, že s tím teď nic nebudeme dělat. Většinou se to samo vstřebá a kdyby ne, operuje se to nejčastji až tak kolem 5. roku. Když jsme šli na prohlídku v 6. měsíci, kýla už byla pryč a je to od té doby v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
10.5.06 17:17

Ahoj, diky moc za odpovedi. Paraplicko, delaly jste neco proto, aby zmizela? Diky za odpoved

Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
10.5.06 17:52

Ajo, nedělali jsme nic a samo se to vstřebalo. Myslím si, že to měla malá z toho, jak se snažila už ve 3. měsíci „sednout“ a dělala často v náručí i v leže sklapovačky. Víc jsem jí v tom pak bránila a možná i proto se to uklidnilo. Ale Dr. mě hned uklidňovala, že pupečníková kýla není nic výjimečného a že není důvod se znepokojovat, že se to opravdu většinou samo ztratí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
10.5.06 18:18

Diky moc. Mas super Dr., kdyz se ti tak venuje a hned ti vsechno rekne. Nam uz by se ta nase mela konecne vratit, tak snad bude lepe ;). Jinak Sarka se desne propina jako luk, snazim se ji v tom branit, ale ma dost silu a je i docela tezka 7,1 kg. Taky je fakt, ze ted je hodne casto v klubicku, jedina pozice, ve ktere vydrzi dele, uz je zvedava co se deje kolem. Zkusim vymyslet nejake alternativy. Kazdopadne diky za uklidneni.

Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
10.5.06 19:37

Ajo, je fakt, že jsem ráda, že máme tuto Dr. Není to sice už úplná mladice, ale věnuje se malé a je zkušená, takže vždycky dobře poradí a neexperimentuje a neplaší. Moc ná už pomohla. Vybrala jsem ji náhodou, než se Julka narodila a v porodnici jsem na ni dostala dobré reference. Snad to u vás bude taky v pořádku. Naše Julka je čertice a udržet ji v klidu je nadlidský úkol. A přesto je kýla pryč :wink: Tak přejeme brzké uzdravení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
10.5.06 22:34

Jojo to je velke stesti, ta nase, co uz je snad opravdu zdrava, je taky starsi, chodila jsem k ni jako dite i ja. V necem se neshodnem, ale neni militantni a rozhodne neplasi. Ted doufam, ze az se prestehujem k Usti nad Orlici, tak najdu dobreho pediatra se selskym rozumem i tam.

A jeste jednou Paraplicko, diky ;).

Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama