Pupínky, poznáte o co jde?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mia. Prcek
Kecalka 185 příspěvků 28.12.18 19:53
Pupínky, poznáte?

Omlouvám se pro někoho možná za hloupý dotaz, ale nikdy jsem neviděla neštovice jinak než na obrázku :) dítě se mi dneska takhle osypavalo. Pupínky mají puchyrky, ale některé mi přijdou že rychle mizí a zůstává pouze červený flek. Ale ne u každého. Začalo to na hlavičce, ve vlasech a jde to dolů. Na nohách zatím vůbec nic. Bez teploty. A až teď večer ji to začíná trochu svedit.

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11946 příspěvků 28.12.18 19:56

To budou neštovice. I mají typický průběh výsevu. Začíná to v hlavě

Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 28.12.18 20:01

Jj, neštovice..syn se vysévá od včerejška stejně.

Mia. Prcek
Kecalka 185 příspěvků 28.12.18 20:10

No to mám radost Teda :D děkuji za pomoc. S nestovicema předpokládám, že je zbytečné k lékaři pokud nebudou nějaké problémy že? Koupila jsem tekutý pudr a čtu rady co s tím, tak vám taky přeji ať máte dobrý průběh :)

Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 28.12.18 20:18
@Mia. Prcek píše:
No to mám radost Teda :D děkuji za pomoc. S nestovicema předpokládám, že je zbytečné k lékaři pokud nebudou nějaké problémy že? Koupila jsem tekutý pudr a čtu rady co s tím, tak vám taky přeji ať máte dobrý průběh :)

Já byla ráno u doktorky, máme tu epidemii a minuly tyden když jsme tam byli s něčim jiným tak říkala radši přijít..ale na pohotovost bych kvůli tomu nejela..Pudr se už nedává, doporučila kratce sprchovat bez mýdla, nemazat, jen ošklivé a rozškrabnute dezinfikovat betadinem.Napsala nam ještě 3× denně půl dithiadenu.

Mia. Prcek
Kecalka 185 příspěvků 28.12.18 20:27

Právě na pohotovost se mi jít vůbec nechce. Takže k tomu přistupují jako k nestovicim. Pudr jsem koupila, ale je pravda, že všude čtu jak se opravdu už moc nepoužívá. Dithiaden taky mám nachystaný kdyby to bylo neprosne :) ještě jsem dost slyšela, že se doporučuje vycvachtat rychle v roztoku hypermanganu, který taky mám, ale zatím jsme jen osprchovali :)

brumi
Kelišová 6599 příspěvků 28.12.18 20:38

neštovice krásně ukázkové, taky zrovna máme, malá dostalapudr alepodvou dnech jí boláčky začaly velmibolet takže k dr ta okamžitě pudr umýt a samo že puchýřky pod pudrem byly totálně zanícené,prý ten pudr udělal jakoby ulitu a jak to chtěloprasknout nešlo topřes něj aproto seto zanítilo, takže teď jen dithiaden na svědění a panadol na bolest těch zanícených které musíme mazat betadinovým roztokem…a zákaz koupání samozřejmě, jen omývat genitálie

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká klinika v kampani až příliš vyretušovala Bílou a Krainovou, je to ještě etické?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >