34tt a miminko není otočené

4
9.9.20 23:07

Rada 34tt

Ahoj, chci se zeptat, jsem prvorodička a tak nemam žádné zkušenosti ???? jsem ve 34tt a doktor mi řekl, že miminko je pořád hlavičkou nahoru a že by se mělo už otočit, ale že se mu nechce nejspíš ???? říkal že mam i málo plodové vody????. Takže prý půjde císařem ????
Nějaké zkušenosti? Jsem z toho úplně v nervech????
K tomu mě posledni dva dny berou křeče do zad, nemohu se ani hýbat a trva to zhruba 10 minut a pak nic treba po půl hodině zase a nic, taky pozoruji už dva dny píchání v pod bříšku, je to normální? ????????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3029
9.9.20 23:16

Na křeče je dobrý hořčík, píchání v podbřišku standart a rodit můžeš i přirozeně pokud chceš, ale ještě nehazej flintu do žita. Třeba se prtě otočí. Nechceš zkusit soukromou porodní asistentku u tebe v okolí? Ukazala by ti cviky na podporu otočení miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6155
9.9.20 23:28

Mě se dcera otočila až kolem 36tt. Různý pichani a bolesti už budeš mít. O tom jak budeš rodit se rozhodne v porodnici, předpokládám že jsi byla zatím na kontrole u svýho dokrora. Takže žádnou paniku předem a i kdyby si musela na císaře tak to zvládneš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4481
10.9.20 00:05

@Dennnys Mě se malá neotočila od 32tt také z důvodu, že jsem měla málo plodové vody. Proto jak píše @Martina84 bych v tomto případě žádné pomahací cviky nedělala. Nabízeli mi v porodnici i otočení zevním hmatem, to jsem odmítla a ještě že tak, malá měla prostě důvod, že zůstala hlavičkou nahoře. Šla jsem na plánovaného císaře a vše dobře dopadlo. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1454
10.9.20 10:18

Existují na to otočení cviky, ale jestli jsi 34 tt, máš málo vody a úzkou pánev, tak bych myslela, že se spíš netočí… Jestli rodit konec pánevní nebo císař, to rozhodnou v nemocnici, ale já bych v tomto případě chtěla císaře (tj. pokud by se tvářili „ale to zvládnete“, šla bych do jiné porodnice, kde mi císaře naplanuji)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
11.9.20 10:50

Moc děkuji za odpovědi, jsem aspoň trochu klidnější i když mám hrozný strach z toho císaře jak to vše bude probíhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
13.9.20 19:48

Kamarádce se otočilo miminko týden před plánovaným císařem :D
Jinak můžeš zkusit cviky že spinning babies na otočení, ale nevím jak moc je to vhodné když máš málo plodové vody. Dále není vůbec nutnost rodit kvůli poloze koncem pánevním císařem, dá se i tak porodit vaginálně. Ale to ti poradí v porodnici co je lepší..
Hořčík v 34.tt určitě už neber, to co popisuješ jsou poslíčci (někdo má křížové bolesti, někdo ms bolesti atd.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.9.20 17:58

@Ewangelle právě že mi ty prášky napsal doktor, že mám málo železa v krvi :?
Citim i obcas horzne pichani v pochvě…
Pokaždé mě zacina bolest zad a bříška kolem 7-8 hodiny večer, nemohu ani sedět, ležet nic, zkoušela jsem i teplou vanu, prestalo to a jak mile jsem vylezla z vany tak to zas začalo :?
Na kontrolu jdu příští středu, tak uvidím co mi řekne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
15.9.20 19:47

@Dennnys Ale Magnesium a železo spolu nesouvisí :think: Pokud ti ho předepsal doktor, tak bych ho brala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
4.12.20 20:32

34 tt, miminko koncem pánevním

Ahoj, obnovím diskuzi :)
Jsem ve 34tt (termín v polovině ledna), byla jsem na 3 screeningu a zjistili jsme že je miminko koncem pánevním, na další kontrolu jsem objednaná radši před Vánoci kdyby se prý musel objednávat císař… Ptala jsem se jestli má mimi ještě čas se otočit, doktor sice řekl že ano ale nevypadal že by tomu věřil… Četla jsem o nějakých cvicích na podporu otočení miminka hlavičkou dolů, ale mám z toho strach abych mu nějak neublížila :(
Myslíte že je ještě šance že se otočí? Rozhodně nechci rodit KP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3029
4.12.20 20:35

Ano je, mě se otočilo ve 38tt. Cvičení neni nijak nebezpečné. Určitě tim nic nezkaziš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
4.12.20 21:03

@Petunka24
Záleží jak je prcek šikovný. Mně se syn otočil chviličku před porodem ( ve 38tt).
Ráno krásně nachystaný na porod a do noci se tak natočil, že ho nešlo porodit, a musela jsem na císaře. A to měl skoro 4kg, takže žádný drobek, který by měl v břiše spoustu místa na otočky.
Takže ve 34 týdnu má ještě čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
4.12.20 21:47

Syn byl od počátku 3. trimestru koncem pánevním a už se neotočil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
4.12.20 22:12

A proč nechceš rodit KP? Jaký je rozdíl oproti rození hlavou dolů? Všechno lepší než císař 🙏🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
4.12.20 22:20

Syn se otocil ve 37.tt. cvicila jsem a urcite k miminu neublizis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu