Rada podnikání s jídlem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DENI144
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.18 22:57
Rada podnikání s jidlem.

Ahoj všichni mám pár dotazů pro živnostníky s prodej (stánek s jídlem a občerstvení) zajímá mě, když nejsem vyucena kuchařka vadí to? můžu udělat kurz vaření nebo tak neco? Chtěla bych stánek v centru Prahy, kolik je tak měsíční či denní splátka? A to mi musí schválit město? Nebo? Jak to je :roll:
Budu šťastná za každou radu!! Děkuji a pěkný večer :)

Reakce:
Ollik
Kecalka 259 příspěvků 08.03.18 23:33

Teda… No, tohle je na dlouho. Buď si musíš pronajmout stánek na již existujícím tržním místě. Nebo si u města požádat o zábor na konkrétním místě a na konkrétní činnost. S tím, že žádosti schvaluje rada 2×ročně. Tuším. Dále záleží i na tom jestli je stánek pevný nebo ho každý den budeš odstraňovat. Na pevný stánek obvykle potřebuješ stavební povolení. Stavební úřad ti to musí schválit. Na stránkách magistrátu Hl. Prahy si můžeš najít aktuální seznam všech tržních míst v Praze. Nebo tam zavolej. Co se týče cen… Od města je to obvykle levnější než třeba pronájem místa na trzích. Každopádně ceny od města se řídí tržním řádem. Pořadatel trhu cenu může nastavit jakou chce… Jo a pokud budeš připravovat pokrm je to hostinská činnost a to je živnost vázaná. Je potřeba buď mít vzdělání, praxi nebo odpovědného zástupce.

Ivan PPZ
Kelišová 5720 příspěvků 09.03.18 07:25

Na nový stánek „v centru“ bych skoro zapomněl. Pokud to bude na dobrém místě, tak ani moc nehrozí prodej/ koupě. Buď se trefit, když bude město něco pronajímat a pak ta cena bude asi zajímavá- třeba 40.000 měsíčně + služby a energie. Nebo si to budete muset pronajmout od „majitele“ a pak není problém třeba 100.000,– měsíčně. A ještě je velká šance, že vám někdo bude mluvit do sortimentu, otevirací doby… Prakticky to samé na trzích. Třeba Velikonoční trhy na Staromáku mělo občerstvení tuším cca. za 5.000 denně. Ale bylo tam spousta ALE. Dělá se na to výběrové řízení (se všemi finančními důsledky). Problémy se sortimentem, otevírací dobou, „nařízeným“ designem včetně oblečení prodavačů… Noví lidé se tam poněkud obtížně dostávají.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33693 příspěvků 10 inzerátů 09.03.18 07:48

:think: Tak si říkám, že pokud máš takové otázky, tak na to úplně zapomeň, nebo to pro tebe bude akorát cesta do pekel. Ano, vadí to, že nejsi kuchařka, hostinská činnost není volná živnost: https://business.center.cz/…riloha1.aspx a jsou podmínky stanovené zákonem - tedy vzdělání, praxe, garant… Nevím, co myslíš schválení městem, provozovna musí být zkolaudovaná, budou se k tomu vyjadřovat hasiči, v centru Prahy památkáři… tady je stručný popis, co a jak je potřeba zařídit: https://www.podnikatel.cz/…-po-uradech/. Vzhledem k tomu, že kontroly z hygieny jsou reálné a pokuty mastné, tak obcházení nařízení určitě doporučeno není… nebo si můžeš pronajmout něco již zařízeného a to opravdu může být okolo 100 000 měsíčně.

nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 11.03.18 14:53

@DENI144 Pokud se ptáš takhle, tak pro tebe nebude podnikání (tímhle směrem) šťastné řešení. Co se nechat v rychlém občerstvení zaměstnat a prubnout to bez rizika? :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhadná nemoc! Hlasatelku Marii Tomsovou sužují zdravotní komplikace

Legendární hlasatelka Marie Tomsová (62) snad ani nestárne. Jenže sice vypadá... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >