Rada podnikání s jídlem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
DENI144
Nováček 4 příspěvky 08.03.18 22:57
Rada podnikání s jidlem.

Ahoj všichni mám pár dotazů pro živnostníky s prodej (stánek s jídlem a občerstvení) zajímá mě, když nejsem vyucena kuchařka vadí to? můžu udělat kurz vaření nebo tak neco? Chtěla bych stánek v centru Prahy, kolik je tak měsíční či denní splátka? A to mi musí schválit město? Nebo? Jak to je :roll:
Budu šťastná za každou radu!! Děkuji a pěkný večer :)


Reklama

Reakce:
 
Ollik
Kecalka 220 příspěvků 08.03.18 23:33

Teda… No, tohle je na dlouho. Buď si musíš pronajmout stánek na již existujícím tržním místě. Nebo si u města požádat o zábor na konkrétním místě a na konkrétní činnost. S tím, že žádosti schvaluje rada 2×ročně. Tuším. Dále záleží i na tom jestli je stánek pevný nebo ho každý den budeš odstraňovat. Na pevný stánek obvykle potřebuješ stavební povolení. Stavební úřad ti to musí schválit. Na stránkách magistrátu Hl. Prahy si můžeš najít aktuální seznam všech tržních míst v Praze. Nebo tam zavolej. Co se týče cen… Od města je to obvykle levnější než třeba pronájem místa na trzích. Každopádně ceny od města se řídí tržním řádem. Pořadatel trhu cenu může nastavit jakou chce… Jo a pokud budeš připravovat pokrm je to hostinská činnost a to je živnost vázaná. Je potřeba buď mít vzdělání, praxi nebo odpovědného zástupce.

 
Ivan PPZ
Kelišová 5420 příspěvků 09.03.18 07:25

Na nový stánek „v centru“ bych skoro zapomněl. Pokud to bude na dobrém místě, tak ani moc nehrozí prodej/ koupě. Buď se trefit, když bude město něco pronajímat a pak ta cena bude asi zajímavá- třeba 40.000 měsíčně + služby a energie. Nebo si to budete muset pronajmout od „majitele“ a pak není problém třeba 100.000,– měsíčně. A ještě je velká šance, že vám někdo bude mluvit do sortimentu, otevirací doby… Prakticky to samé na trzích. Třeba Velikonoční trhy na Staromáku mělo občerstvení tuším cca. za 5.000 denně. Ale bylo tam spousta ALE. Dělá se na to výběrové řízení (se všemi finančními důsledky). Problémy se sortimentem, otevírací dobou, „nařízeným“ designem včetně oblečení prodavačů… Noví lidé se tam poněkud obtížně dostávají.

 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 31705 příspěvků 9 inzerátů 09.03.18 07:48

:think: Tak si říkám, že pokud máš takové otázky, tak na to úplně zapomeň, nebo to pro tebe bude akorát cesta do pekel. Ano, vadí to, že nejsi kuchařka, hostinská činnost není volná živnost: https://business.center.cz/…riloha1.aspx a jsou podmínky stanovené zákonem - tedy vzdělání, praxe, garant… Nevím, co myslíš schválení městem, provozovna musí být zkolaudovaná, budou se k tomu vyjadřovat hasiči, v centru Prahy památkáři… tady je stručný popis, co a jak je potřeba zařídit: https://www.podnikatel.cz/…-po-uradech/. Vzhledem k tomu, že kontroly z hygieny jsou reálné a pokuty mastné, tak obcházení nařízení určitě doporučeno není… nebo si můžeš pronajmout něco již zařízeného a to opravdu může být okolo 100 000 měsíčně.

 
nejaktodopadne
Povídálka 46 příspěvků 11.03.18 14:53

@DENI144 Pokud se ptáš takhle, tak pro tebe nebude podnikání (tímhle směrem) šťastné řešení. Co se nechat v rychlém občerstvení zaměstnat a prubnout to bez rizika? :palec:


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Více peněz nejen pro maminky

Pokud zvažujete změnu zdravotní pojišťovny, je právě teď vhodná doba vybrat... číst dále >

Přihlášení miminka ke zdravotnímu pojištění

Porod patří mezi nejkrásnější a nejemotivnější okamžiky v životě každé ženy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Živá Barbie se chlubí vypracovaným tělem, možná je to ale podfuk

Ukrajinka Valeria Lukyanova, která nelituje peněz ani bolesti, jen aby byla... číst dále >

Co nevíme o emocích dětí, o vlivu násilí, mobilů, hraček a klouzání

Někdy je těžké zorientovat se v záplavě vědeckých výzkumů a článků... číst dále >


Reklama