Rady do začátku - stěhování do nového

9
28.2.16 19:31

Rady do začátku

Zdravím všechny :) Za 14 dní se budeme stěhovat do svého, ráda bych Vás zkušené poprosila o rady při výběru pračky, ledničky popřípadě myčky. Děkuji mooc :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9659
28.2.16 20:14

@Mišanka7 se spotřebiči do kuchyně nám poradili v kuchyňském studiu. Při kompletní dodávce všeho na klíč to bylo i levnější ;) Pračku máme od Miele a jsem s ní spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7328
28.2.16 20:20

@Mišanka7 Myčku nemám, neporadím…Nevím kolik vás je, jestli máš děti? Ale lednici mám cca 175 cm vysokou, tedy takový střed…ale určitě NO frost, véééélký mrazák (mám přes 90 l)s přihrádkou na led a fajn je držák na lahve. Značka je na vás…podle ceny. Jsou kvalitní značky a ty „konzumní“. :nevim:
Pračku mám na 5 kg…a je to MÁLO…nenarvu tam peřinu. :pocitac: A to máme celkem tenké antialergické, prací a nevyperu je!!! Takže až budu měnit pračku, bude na 8kg určitě. Stejně má většina praček i program poloviční náplň…
Jinak třeba mikrovlnka stačí ta obyč…já mám s X funkcí a nic z toho nevyužívám. Jen ohřev…
Trouba je fajn s čistící funkcí…mastnota se spálí a setřeš prach.
Vysavač s dloooouhou šňůrou a TICHÝ… :mrgreen: a klasika sáčky…žádné omyvatelné textilní (mám doma a hrabu se v bordelu :zed: ) papírovej vyndáš a vyhodíš…neekologické, ale nemusíš v tom hrabat rukama :poblion: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23852
28.2.16 22:00

@Mišanka7 u myčky pohlídat decibely, mám takový ten otevřený prostor, je to malé, a když se zapne myčka, tak to ruší TV. A to má údajně 47 dB. U pračky já třeba vůbec nepoužívám vysoké otáčky na odstřeďování, protože pak je prádlo „polámané“. Pračku jsem sama koupila s takovou výsuvnou deskou, co hřeje (hořejšek pračky taky má takové hřací síto) a nikdy jsem to nepoužila, zbytečnost.
Mikrovlnku bych chtěla bez X pípnutí po ohřevu a taky tichou.
Ledničku máme s takovým tím odfukem (pohyblivé madlo na otvírání), takže když zavřu, můžu hned zase otevřít. Nemusím čekat. Samo že samoodmražovací. A nikdy není dost velká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
29.2.16 01:54

Tak my máme pračku Luxor WM 1249 R6 A+ a je na 7 kg, má 1200 ot. (používám ale stejně 600, max. 800 ot.). Peřiny do ní dám v pohodě, máme tenké, takže klidně dvě a ještě něco k tomu a krásně se to vypere. Nacpu do ní bez problému i silné peřiny. Ty peru i sestře, protože ta má malinkou pračku. Je tichá, má i krátký program na 15 min., 60 min. a různé spec. programy, tuším, že jich je asi 15 :)
A myčku máme od AEG, bohužel nevím jaký typ přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
1.3.16 09:10

@Mišanka7 co bys chtěla ty? Už máš vybráno?

Kdybych měla být konkrétnější. Lednici máme Liebherr v nerezu, ve spodní části samostatný mrazák (3 zásuvky). Jinou bych už nechtěla, je naprosto super a spolehlivá ;) Myčku máme whirlpool, na ní jsem zvali už 3× opraváře. Podle mne už má vše vyměněné :roll: Byla a je tichá, ale nespolehlivá. Příště jedině od miele. Tuto nikdy více. Máme parní troubu také od miele. Je super. Horkovzdušnou troubu whirlpool - máme ji umístěnou výše. Také je fajn. Ale jednou jsme na ni také zvali opraváře.

Pračka je na 7 kg také od miele. Mohu v ní prát i potahy na matrace. Máme je pratelné a ještě větší než je obvyklé (matraci máme d. 220 a i větší šířku) a do této pračky se vejdou. Takže jsem také absolutně spokojená. Vysavač máme centrální. Je super. Normální bych už nechtěla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2232
1.3.16 10:02

Bydlime v tomhle dome 12 let a za tu dobu mame veskere spotrebice alespon jednou menene. Nejvice menime ty, ktere k provozu potrebuji vodu, protoze mame tu nejtvrdsi z tvrdych. Uz z toho duvodu nekupuju nic extra draheho, proste to nevydrzi o nic vic nez levnejsi znacky, mam to overene u nekolika sousedu.

Takze pracku mam Samsung, spokojena jsem moc, diky bublinkove technologii tam davam tak 1/4 doporucene davky prasku a uplne to staci, v podstate zlikvidovala ekzem u mladsiho ditete. Je na osm kilo, nacpu tam vsechno a ma petiletou zaruku. Mycku mam Bosch, predtim Whirpool, predtim Beko. Bosch myje nejlepe a nepotrebuje drahe tablety jako ty predtim. Lednici mam Daewoo uz spoustu let, kupovana kvuli velikosti (2m) a cene. Je beznamrazova, super. Akorat plasty jsou holt levne a suplata v mrazaku se rozpadaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama