Rakousko Alpy - vyhlídky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
justina20
Kecalka 374 příspěvků 25.07.19 17:41
Rakousko Alpy vyhlidky

Ahoj, chtěla jsem požádat o tip či radu. byli jsme s dětma 8 a 2r. V Rakousku u jezer Attersee, Mondsee atd. Moc se nám líbilo, ale víc nez samotné koupání v jezerech se nám líbil pohled na hory a okolí, chtěli bychom na jeden den opět vyrazit do těchto míst, třeba i kousek dál a podívat se spíše víc do hor, ale vzhledem k tomu, že nejsme žádní vysokohorští outdoorové ????a vzhledem k věku mladší dcery, nechceme absolvovat žádnou vysokohorskou turistiku, spíš jen zajet někam na parkoviště, popřípadě do nějaké obce, kde je pěkný výhled, popřípadě kousek propojit..nechceme lanovku, zatím se n to zda brzo a cenově si myslím, že je to zatím zbytečné…stačí mi tip, zbytek dohledání na net, díky.

Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 25.07.19 17:45
@justina20 píše:
Ahoj, chtěla jsem požádat o tip či radu. byli jsme s dětma 8 a 2r. V Rakousku u jezer Attersee, Mondsee atd. Moc se nám líbilo, ale víc nez samotné koupání v jezerech se nám líbil pohled na hory a okolí, chtěli bychom na jeden den opět vyrazit do těchto míst, třeba i kousek dál a podívat se spíše víc do hor, ale vzhledem k tomu, že nejsme žádní vysokohorští outdoorové ????a vzhledem k věku mladší dcery, nechceme absolvovat žádnou vysokohorskou turistiku, spíš jen zajet někam na parkoviště, popřípadě do nějaké obce, kde je pěkný výhled, popřípadě kousek propojit..nechceme lanovku, zatím se n to zda brzo a cenově si myslím, že je to zatím zbytečné…stačí mi tip, zbytek dohledání na net, díky.

Tak to se pak nabízí grossglocknerstrasse. Ale taky se platí.

justina20
Kecalka 374 příspěvků 25.07.19 17:50

Nejde až tak o peníze, ale myslím že 80 euro za výjezd lanovkou nahoru, kde si nejsem jistá, jestli mi malá bude v poho úplně nechci, kdybych absolvovala cestu se synem tak asi ani neceknu, poněvadž, vím že jsme schopni tam být půl dne, ale s dvouletým dítětem netusim :P

justina20
Kecalka 374 příspěvků 25.07.19 17:51

Jinak super tip, děkuji.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 25.07.19 18:38

Jinak je spousta lanovek, kde na horní stanici jsou dětská hristata, různé dětské stezky, i kocarkofriendly. Tak namatkove mi napadá Rettigsberg, tam je bosochoda stezka, hřiště. Pak třeba wagrain a hora duchu, někde se zas vyhrabavali diamanty z písku, myslím schladming nebo Flachau. Wildkogel jsou zas lesní skluzavky…

Petronka
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 25.07.19 22:06

Kousek vedle u jezera Wolfgangsee jezdí zubačka -vláček na Schafberg, kde jsou krásné vyhlídky i právě na Mondsee a Attersee, Dachstein. Absolvovali jsme s dětmi 6 a 2,5 roku. V okolí St Wolfgang, Strobl - spousta cyklostezek, pěších tras, parník, naučné stezky …
Rok předtím jsme byli v Kaprunu, ubytování s regionální kartou Zell am See Kaprun Card - kde jsou všechny lanovky, parník a spousta dalších aktivit zdarma (sice za vyšší cenu ubytka, ale ani za týden vše nevyužijete, při cenách lanovek se to určitě vyplatí, u nás úspora 8 000), moc se nám líbily vysokohorské přehrady nad Kaprunem, mezi horní a dolní je fajn pěší procházka, ideální na celodenní výlet nahoru vás vyveze autobus, s 1,5 letým jsme v nosítku bez problémů zvládly i výjezd lanovkami na Kitzsteinhorn a vyhlídkové plošiny 3000 m. n. m., starší tam v červenci sáňkoval. Všude u lanovek různá hřiště a zábavní prvky pro děti. Nebo lanovkou z Zell am See na náhorní plošinu Schmittenhöhe, odkud vede spousta pěších tras kolem jezer zpět dolů, není to tak vysoko, ale výhledy a okolí parádní.

Další fajn místo třeba Werfen - krásný hrad se spoustou dravců, vč. ukázek, hned u dálnice, na druhé straně ledovcové jeskyně Eisriessenwelt, ty jsou pro děti trošku náročnější, ale ta cesta k nim je fantastická.

V Rakousku neuděláte chybu asi nikde.

justina20
Kecalka 374 příspěvků 26.07.19 07:26

Super, děkuji Vam, už googlim:grinning:

Tecumseh
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 27.07.19 11:07
...

Tak počkejte až vám děcko povyroste, bez lanovky to asi nepůjde. Nádherná je vyhlídka 5 fingers kousek od Hallstattu. Jsou tam i dvě jeskyně, je to tam nádherný. A nebo vláčkem vyjet na horu Schaffberg. Vláček vyjíždí ze St. Wolfgang.

Váš příspěvek
Reklama