Rakousko Alpy - vyhlídky

389
25.7.19 17:41

Rakousko Alpy vyhlidky

Ahoj, chtěla jsem požádat o tip či radu. byli jsme s dětma 8 a 2r. V Rakousku u jezer Attersee, Mondsee atd. Moc se nám líbilo, ale víc nez samotné koupání v jezerech se nám líbil pohled na hory a okolí, chtěli bychom na jeden den opět vyrazit do těchto míst, třeba i kousek dál a podívat se spíše víc do hor, ale vzhledem k tomu, že nejsme žádní vysokohorští outdoorové ????a vzhledem k věku mladší dcery, nechceme absolvovat žádnou vysokohorskou turistiku, spíš jen zajet někam na parkoviště, popřípadě do nějaké obce, kde je pěkný výhled, popřípadě kousek propojit..nechceme lanovku, zatím se n to zda brzo a cenově si myslím, že je to zatím zbytečné…stačí mi tip, zbytek dohledání na net, díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62829
25.7.19 17:45
@justina20 píše:
Ahoj, chtěla jsem požádat o tip či radu. byli jsme s dětma 8 a 2r. V Rakousku u jezer Attersee, Mondsee atd. Moc se nám líbilo, ale víc nez samotné koupání v jezerech se nám líbil pohled na hory a okolí, chtěli bychom na jeden den opět vyrazit do těchto míst, třeba i kousek dál a podívat se spíše víc do hor, ale vzhledem k tomu, že nejsme žádní vysokohorští outdoorové ????a vzhledem k věku mladší dcery, nechceme absolvovat žádnou vysokohorskou turistiku, spíš jen zajet někam na parkoviště, popřípadě do nějaké obce, kde je pěkný výhled, popřípadě kousek propojit..nechceme lanovku, zatím se n to zda brzo a cenově si myslím, že je to zatím zbytečné…stačí mi tip, zbytek dohledání na net, díky.

Tak to se pak nabízí grossglocknerstrasse. Ale taky se platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
25.7.19 17:50

Nejde až tak o peníze, ale myslím že 80 euro za výjezd lanovkou nahoru, kde si nejsem jistá, jestli mi malá bude v poho úplně nechci, kdybych absolvovala cestu se synem tak asi ani neceknu, poněvadž, vím že jsme schopni tam být půl dne, ale s dvouletým dítětem netusim :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
25.7.19 17:51

Jinak super tip, děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62829
25.7.19 18:38

Jinak je spousta lanovek, kde na horní stanici jsou dětská hristata, různé dětské stezky, i kocarkofriendly. Tak namatkove mi napadá Rettigsberg, tam je bosochoda stezka, hřiště. Pak třeba wagrain a hora duchu, někde se zas vyhrabavali diamanty z písku, myslím schladming nebo Flachau. Wildkogel jsou zas lesní skluzavky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
25.7.19 22:06

Kousek vedle u jezera Wolfgangsee jezdí zubačka -vláček na Schafberg, kde jsou krásné vyhlídky i právě na Mondsee a Attersee, Dachstein. Absolvovali jsme s dětmi 6 a 2,5 roku. V okolí St Wolfgang, Strobl - spousta cyklostezek, pěších tras, parník, naučné stezky …
Rok předtím jsme byli v Kaprunu, ubytování s regionální kartou Zell am See Kaprun Card - kde jsou všechny lanovky, parník a spousta dalších aktivit zdarma (sice za vyšší cenu ubytka, ale ani za týden vše nevyužijete, při cenách lanovek se to určitě vyplatí, u nás úspora 8 000), moc se nám líbily vysokohorské přehrady nad Kaprunem, mezi horní a dolní je fajn pěší procházka, ideální na celodenní výlet nahoru vás vyveze autobus, s 1,5 letým jsme v nosítku bez problémů zvládly i výjezd lanovkami na Kitzsteinhorn a vyhlídkové plošiny 3000 m. n. m., starší tam v červenci sáňkoval. Všude u lanovek různá hřiště a zábavní prvky pro děti. Nebo lanovkou z Zell am See na náhorní plošinu Schmittenhöhe, odkud vede spousta pěších tras kolem jezer zpět dolů, není to tak vysoko, ale výhledy a okolí parádní.

Další fajn místo třeba Werfen - krásný hrad se spoustou dravců, vč. ukázek, hned u dálnice, na druhé straně ledovcové jeskyně Eisriessenwelt, ty jsou pro děti trošku náročnější, ale ta cesta k nim je fantastická.

V Rakousku neuděláte chybu asi nikde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
26.7.19 07:26

Super, děkuji Vam, už googlim😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1438
27.7.19 11:07

...

Tak počkejte až vám děcko povyroste, bez lanovky to asi nepůjde. Nádherná je vyhlídka 5 fingers kousek od Hallstattu. Jsou tam i dvě jeskyně, je to tam nádherný. A nebo vláčkem vyjet na horu Schaffberg. Vláček vyjíždí ze St. Wolfgang.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama