Ranni vstavani

55
6.11.08 21:35

Ranni vstavani

Ahoj, zajimalo by me, v kolik vase deti rano vstavaji. Respektive, co mam delat aby nas maly nevstaval mezi 5- 5.30 hod. Myslim ze je to moc brzo, ale kdyz ho necham brecet, tak neprestane. Kdyz si ho vezmu do postele, tak nekdy jeste usne tak na hodinku, ale to usinani mu taky trva asi 15 min. Vecer chodi spat v 7 hodin, ale ikdyz jde pozdeji tak vstava takhle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

42
6.11.08 21:46

ahojky, tak to máme stejný problém :( Můj synek (13 měsíců) chodí spát kolem půl osmé a stává pravidelně v 6 hod. Už bych si podle něho mohla řídit hodinky. A ještě k tomu se v noci minimálně jednou vzbudí na čajíček, takže nespím v kuse, což je snad ještě horší..... Zkusila jsem i třeba malou ignoraci (dělala jsem,že spím),ale už neusnul. Když ho vezmu do postele, tak je to pro něj sygnál k blbnutí. Budu opravdu ráda, když se najde někdo, kdo by si stím věděl rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
6.11.08 21:53

Ahoj, měla jsem stejný problém, nicméně nevím, jestli u vám pomůže naše řešení. Když jsem malýho přestala kojit, začal spát celou noc v kuse a vstával taky mezi 5 a 6, ale byl celý ráno dost protivnej. Vždycky jsem mu udělala mlíko a doufala, že ještě u flašky usne, ale on ne. Pak jsem zkusila ho prostě hned jak mlíko dopije ho položit do postýlky a on normálně v pohodě usnul (jinak pokaždý, když má jít spát, tak řve, s usínáním má problém odmalička,tohle je nějaký zázrak :lol: ). Dělám si horkou vodu do termosky a připravim prášek na mlíko, takže ráno ani nikde nerozsvěcím a hned to je hotový. Spát chodí taky kolem 7 a tímhle způsobem se pak vzbudí až někdy kolem půl 8. Tak to zkus, třeba to bude fungovat i u vás. Jinak teda jakmile byl po tý 5 nějakou dobu vzhůru, tak už pak sám takhle neusnul. Funguje to jenom takhle hned po jídle. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
6.11.08 21:55

Ahoj, měla jsem stejný problém, nicméně nevím, jestli u vám pomůže naše řešení. Když jsem malýho přestala kojit, začal spát celou noc v kuse a vstával taky mezi 5 a 6, ale byl celý ráno dost protivnej. Vždycky jsem mu udělala mlíko a doufala, že ještě u flašky usne, ale on ne. Pak jsem zkusila ho prostě hned jak mlíko dopije ho položit do postýlky a on normálně v pohodě usnul (jinak pokaždý, když má jít spát, tak řve, s usínáním má problém odmalička,tohle je nějaký zázrak :lol: ). Dělám si horkou vodu do termosky a připravim prášek na mlíko, takže ráno ani nikde nerozsvěcím a hned to je hotový. Spát chodí taky kolem 7 a tímhle způsobem se pak vzbudí až někdy kolem půl 8. Tak to zkus, třeba to bude fungovat i u vás. Jinak teda jakmile byl po tý 5 nějakou dobu vzhůru, tak už pak sám takhle neusnul. Funguje to jenom takhle hned po jídle. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
6.11.08 22:18

ahojky my sice nemame tenhle problem,ale meli jsme ho vloni.Tomik po zmene casu vstaval v 5,30.Meli jsme jenom zaluzie a preci jenom uplne nezatemnili pokoj.Tak jsem dala pres ne jeste zaves a hned se vstavalo o hodinu pozdeji. Tak to zkuste vyzkouset. Jinak neporadim. I ja jeste dneska davam k ranu mlicko.Jsem ochotna ho delat po 4.hod. Mam z noci pripravenou vodu v lahvicce,mlicko v davkovaci.V mikrovlnce ohreju vodu,nasypu a je to.Nekdy jde TOm se mnou do kuchyne,jak hystericky rve,ale pokazde to vypije a vytuhne.Ja ho jeste behem samoobsluzneho piti prebalim a spime do 7-8 hod.Spat chodime ve 20,00 a pres den spi 1× denne 2 hod. (budim ho,vic mu nedovolim).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
6.11.08 22:51

Ahoj, nevím, jestli tě potěším, ale nejsi v tom sama…u nás nepomáhá nic :twisted: bohužel nejčastěji vstáváme před šestou :roll: J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.08 23:29

Ranní vstávání

My jsme vstávali dva měsíce nejpozději v pět, bylo to mezi 9. a 11. měsícem věku. Byla jsem vyřízená, vyzkoušela jsem všechno, nepomohlo nic. Pak jednou jsem mu nechala v posteli dudlat prso, i když už byl nakojený - evidentně už nepil, nicméně si ho nechal jako dudlík. Dítko usnulo s prsem v puse a já taky, po pár dnech to pak vždycky zalomil už bez „dudlíku“. Ale zkoušela jsem tenhle zoufalý způsob i předtím a nezabralo to. Nevzdávejte se, jednou to přejde. Hlavně doporučuju chodit si pak přes den schrupnout s nima, kvůli alespoň částečnému zachování duševní rovnováhy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11056
7.11.08 06:14

Moje děti od cca 2 měsíců věku spí v noc max. 9 hodin tedy buď od 9 do 6 nebo od 8 do 5 (Honzík teda teď už trochu méně). Zkusila bych několik nocí (třeba týden) dávat spát v 8 večer a případně i posunout odpolední spánek a věřím, že pak do 6 spát vydrží. Jenom nevím, jestli se ti nebude stýskat po dlouhém volném večeru :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
7.11.08 07:34

ahojky,

u nás zabralo, když jsme malou přestěhovali do vlastního pokojíčku. najednou začala spát ráno dýl. jak byla s náma tak jí asi rušil manžel jak vstával do práce ( kolem šesté). stěhovali jsme jí v asi v 10M a najednou začal ráno krásně chrupat do 7 i do 8:) asi matky nespavců moc nepotěším, když napíšu, že teď ještě spí:) spát chodí pravidleně 19,30-20.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
7.11.08 08:15

Náš vývoj spaní:

• do 8.M buzení po 2 hodinách na kojení
  • v 8.M odstěhování do vlastního pokojíčka, buzení jen 3× za noc, postupně jsem odbourávala noční kojení (aplikována „vyřvávací metoda“).
  • od cca 10.M se budil většinou kolem 3 hod ráno, jen chvíli poplakal (nevstávala jsem k němu), ráno pak kojení kolem 5-5,30.
  • v cca 11.M jsem ho po raním kojení dala ještě do postýlky a on tam spokojeně usnul a spal do cca 6,30-7 hod, nebo si tam něco povídal. Ale byl sám v pokojíčku.
  • v 12,5 M jsem odstavovala - jedno ráno jsem nedala mlíko, jen jsem ho po probuzení v těch 5,30 hod pochovala a dala zpět do postýlyk, zezačátku plakal, ale po cca 3 nocí už usnul, po cca 2 týdnech se v tento čas přestal budit a spí do cca 7 hod.
    Takže dnes, ve 13.M spí od 18,30 do cca 7 hod.
    Já doporučuji:
  • vlastní pokojíček (náš malý má hrozně lehké spaní a i zašustění peřiny ho budilo) - samozřejmě, pokud je to v podmínkách bytu možné
  • odbourávat noční kojení, čajíčky apod.
  • a nebát se ho nechat vyplakat

Přeji spokojené spaní maminkám i dětičkám :lol: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
7.11.08 08:34

dnes v noci jsem zkusila první pokus o odbourání čaje, 15 min brečel tak usilovně až se úplně probudil a trvalo přes půl hodiny, než usnul :-( Bohužel jsem mu ten čajík dala,protože je navyklý s flaškou usínat. Ve 3 měsících totiž zahodil dudlík,ale nahradil si ho dudáním flašky… Konečný verdikt? Vzbudil se v 4,40 hod na mlíčko a už neusnul :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
7.11.08 09:42

ahoj holky ,od té doby co se změnil čas tak vstáváme ve 4 někdy v 5, dřív vstávala v 6 takže to už se nějak dalo. U nás to stejné může jít spat v 19 hod.. ve 20 hod a pořád takhle vstává … dnes jsme vstávaly v 3:30 :? …doufám že se jí to urovná, už se s manžou na to těšíme:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
7.11.08 09:43

ahoj holky ,od té doby co se změnil čas tak vstáváme ve 4 někdy v 5, dřív vstávala v 6 takže to už se nějak dalo. U nás to stejné může jít spat v 19 hod.. ve 20 hod a pořád takhle vstává … dnes jsme vstávaly v 3:30 :? …doufám že se jí to urovná, už se s manžou na to těšíme:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
7.11.08 09:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
7.11.08 10:05

Ahoj holky, tak já si tedy nemůžu absolutně stěžovat. Eliška spala už od narození celou noc (Od osmi do sedmi), pak, když jí začaly růst zoubky, tak se 1× v noci budila. Doktorka nevěřila, že je to možný, ale bylo, takže já byla krásně vyspalá.
Eliška teď spí denně do 9 - 9:30. Spát ale chodí až v devět, někdy v deset.
To když přes den 1× spinká. Když přes den nespí vůbec, tak jde spát v osm a kolem deváté vstává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama