Ráno očkování a večer zarudnutí a horečka

1044
7.6.11 20:52

ráno očkování a večer zarudnutí a horečka

Chci se s vámi poradit. Naše roční Markétka měla dneska očkování v 8:30 prevenar 13 a Hexavakcínu. U Dr. jsme čekaly 30min a žádná reakce se nevyskytla. Celý den byla bez horeček, jen lehce ukňouraná. Ale asi pře hodinkou jsem jí měřila a měla 38,2 a po hodině měla 38,5. Dostala paralen a usnula jak ic, ale při přebalování (než šla spinkat), jsem si všimla, že má místo vpichu zarudlé. Prosím o radu, jak se zachovat dál. A jestli se s tím také někdo setkal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35127
7.6.11 20:57

jak moc zarudle? jestli to je jen malicke kolecko, nechej byt, spis kdyby se to nejak zvetsovalo, tak bych vyhledala lekare, jestli tam neni nejaka infekce - neni to moc pravdepodobne pri zachovani pravidel aplikace, ale ne nemozne. teplota neni dramaticka a po ockovani byva. Paralen bych taky dala, nekdo ale dava az od 38,5°C. ja to beru podle sebe, paralen mi ulevi, sama bych si ho taky vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
7.6.11 20:58

Nejspíš je to reakce na to očkování. Maruška měla něco podobného (ale dvoje očkování najednou neměla). Při horečce nad 38°C (v konečníku nad 38,5°C) můžeš dát čípek nebo sirup proti horečce. Já dávám spíš až při 38,5°C (po odečtení), jen když je to před spaním, tak i dřív. Pomoct může i dostatek tekutin. Přeju, ať je brzy fit :kytka: .

Příspěvek upraven 07.06.11 v 20:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10017
7.6.11 20:59

Emilko kdyby se vzbudila a knourala tak bych ji vpich mozna trochu chladila, nurofen nebo paralen uvidis podle teploty. Podle mne je to normalni reakce na Hexu, u nas taky byvala hned vecer po ockovani, vetsinou byl teda jen protivny, teplotu mel pouze 1×, ale vydrzel treba 2hodky plakat, coz u nej nebyvalo obvykle. Kdyby bylo misto rano hodne zarudle a treba tvrde tak bych mozna zavolala Dr. Preju at je to v poradku a mate klidnou noc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
7.6.11 21:02

Místo vpichu může být zarudlé, tvrdé a i celá nožička může bolet. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
7.6.11 21:02

No velikostně je asi jako nehet u palce, místo je zarudlé a mírně ztvrdlé jako by nateklé. Jen nevím, po kterém očkování ta reakce je. Dr mi to neřekla. A já jsem u ní dnes čekala hodinu v čekárně, malá byla ospalá, nikdy reakci neměla a ani v poradně nic, tak jsem se ani neptala. lae jak vidím, byla to blbost největší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
7.6.11 21:03

Taky bych v pripade nocniho buzeni chladila, podavala tekutiny a konejsila. Kdyby stav pretrvaval a mala by byla „nevrla“ jako ze jina nez vzdy, hledala bych lekare.
Podavam Panadol baby a taky bych urcite dala, ja davam na noc po kazdem ockovani - jinak se mala v noci budi a place.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
7.6.11 21:04

A ted si vzpominam ze mi i sestra rikala, ze pri zarudnuti a otocich mam chladit - ale nerekla ktere ockovani… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
7.6.11 21:05

Děkuji za rady. Starčí dcerka nikdy reakci na očkování neměla, jen zvýšenou teplotu a tímto končilo. A mladší do dneška měla taky jen zvýšenou teplotu. Jinak Markétka mi vypije denně tak i 5×200ml. Ale taky je hodně plínek za den spotřebovaných. I teď má v postýlce pitíčko, aby se mohla napít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
7.6.11 21:07

Horší reakce bývají na Hexu. Ale to je jedno, po jakém očkování, chladit a srážet teplotu máš u obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
7.6.11 21:08

Emilko to je normální reakce na očkování a nemusí být pokaždé. Malá má za sebou tři dávky tak hexu+ Prevenar poprvé bez reakce jen byla mrzutá, podruhé měla teplotu a potřetí právě zarudlé kolečko a nožička ji nejspíš i bolela. Mě doktorka říkala dát Panadol i při neklidu, nebo nižší teplotě uleví i od bolesti a dítě se v klidu vyspí. Pokud to do rána bude bledší nemusíš to řešit. Reakce po očkování by měla odeznít během jednoho dne až pokud by to nepřešlo zajít k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
7.6.11 21:25

je to normálna reakcia na očkovanie, može pretrvávať ešte zajtra, potom už bude lepšie. Keď ste nemali pred tým reakciu, neznámená, že nemože byť teraz. Kontrolovať, zrážať teplotu, podávať čaj. Nič to nie je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
7.6.11 21:34

Tak nas prcek mel jednou po stejnem ockovani taky misto vpichu zarudle,ale ne nejak extra.Horecku pri tom nemel.
Ja vzdy po ockovani jsem na radu doktorky davala na noc Nurofen sirup,ne kvuli pripadne teplote,tu on nikdy nemel,ale spis kvuli bolesti po ockovni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
7.6.11 21:50

my jsme takhle zarudlý měli poprvé Synflorix, Hexa byla pokaždý ok. zmizelo to asi za 2dny. zkontroluj to v noci, ale pokud bude spát, určitě jí nebuď, pokud to nebude nutný. nemyslím, že by to bylo nějak zvláštní nebo divný nebo nebezpečný. zkontroluj v noci teplotu.
horší by bylo, kdyby třeba v noci neutěšitelně několik hodin plakala (bývá to po očkování třeba meningokokem, protože může bolet hlava) a měla u toho horečku. ale jak píšu, to se u hexy a pneumokoka neobjevuje, spíše u toho meningokoka.
proto je taky tak důležitý, aby to dítě bylo při očkování fakt aspoň 14dní zdravý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
7.6.11 22:27

děkuji všem za odpovědi, moc jste mi pomohli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama