Reakce ditete na spoluzaky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.10.21 20:44

Reakce ditete na spoluzaky

Maminky jak reaguji vase deti na reci spokuzaku na jejich osobu? Obecne kdyz jim neco spoluzsk rekne, co se mu nelibi? Syn se hned nastve a reaguje bud neslusbe nebo i trochu rucne. Moc me to trapi. Neni to na denim poradku, ale stane se. Jinak je sikovnej, komunikativni takovy andilem s certikem v sobe. Je na 1. Stupni zakladky. Rikala jsem ze ma rikat, ze ba hloupy reci nereaguje a jit pryc ale co vy mate za zkusenosti? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34347
13.10.21 20:45
@Anonymní píše:
Maminky jak reaguji vase deti na reci spokuzaku na jejich osobu? Obecne kdyz jim neco spoluzsk rekne, co se mu nelibi? Syn se hned nastve a reaguje bud neslusbe nebo i trochu rucne. Moc me to trapi. Neni to na denim poradku, ale stane se. Jinak je sikovnej, komunikativni takovy andilem s certikem v sobe. Je na 1. Stupni zakladky. Rikala jsem ze ma rikat, ze ba hloupy reci nereaguje a jit pryc ale co vy mate za zkusenosti? Děkuji

hodně děcek reaguje bud nadávkami nebo rovnou pěstmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6931
13.10.21 20:49

Moje dcera by se bránila slovně, nasledne by, se urazila a s dotyčný chvíli nebavila. Ale skoro nikdy se to nestává, nemá s nikým konflikty. Bránit se fyzicky, to by ji ani nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26955
13.10.21 20:49

Dítě konstatuje, že protějšek je pitomej nebo oplati nějakou rádoby vtipnou hláškou.

Nicméně obě děti jsou v koletivu poměrně oblíbené, takže jsem nějaké výrazné spory se spolužáky nezaznamenala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36842
13.10.21 20:51
@Anonymní píše:
Maminky jak reaguji vase deti na reci spokuzaku na jejich osobu? Obecne kdyz jim neco spoluzsk rekne, co se mu nelibi? Syn se hned nastve a reaguje bud neslusbe nebo i trochu rucne. Moc me to trapi. Neni to na denim poradku, ale stane se. Jinak je sikovnej, komunikativni takovy andilem s certikem v sobe. Je na 1. Stupni zakladky. Rikala jsem ze ma rikat, ze ba hloupy reci nereaguje a jit pryc ale co vy mate za zkusenosti? Děkuji

Odmala je syn učen, že pěstmi se neargumentuje. On spíš z člověla vymluví duši. Ale problémy zatím nemá. Ví, že si nemá nechat ubližovat, že se má bránit slovně a odejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 20:56

Ja mu od mala rikam ze nikdy nemá davat 1. Ranu jen v obrane, ze se sproste nemluvi. Nevim proc je takovej.

• Citovat
  • Nahlásit
26955
13.10.21 21:00
@Anonymní píše:
Ja mu od mala rikam ze nikdy nemá davat 1. Ranu jen v obrane, ze se sproste nemluvi. Nevim proc je takovej.

Tak říkat můžeš co chceš. Dítě hlavně potřebuje mít vzor, v batolecím a skolkovem věku být názorně v konfliktních situacích vedené rodiči, aby si zažilo, jak se má chovat a hlavně mělo sebevědomí s sebedůvěru.

Pokud nějaký trouba bude mít hloupé řeči, dítě pak nemá problém dotyčného ignorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26160
13.10.21 21:01

Syn buď ignoruje nebo pronese něco chytrého na oplátku, ale kvůli nějaké blbé poznámce by nikoho nemlatil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26955
13.10.21 21:01

Btw, na co tvůj syn konkrétně reaguje? Co mu kdo říká nebo dělá? Učitelka reaguje na atmosféru v kolektivu jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
13.10.21 21:02
@Anonymní píše:

Ani jedno mé dite násilí nepoužívá a není pachano ani na něm. Ve společnosti je řešení konfliktů násilím problém. Takže někde jste udělali nebo děláte výchovnou chybu. Někde to viděl. Klidně mohl i v nějakém nevhodném TV pořadu, hře nebo videu. Dobře to není a určitě bych to řešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 21:06

@Svistice jo tak to ha mu od mala rikala ze skarede se chovaji deti, co maji nejake problemy… a ze si s detmi ma vse vyrikat a nepouzivat silu a skarede mluvit. Hodně jsem mu rikala jak se v urcitych situacich muze clivek zachovat a je na nem kterou moznost si vybete… bohuzel bych rekla ze se v nem odrazilo chovani deti kolem nej. Sprosty a zly deti ktere od skolky poznal a ted jako by se to v nem odrazilo :,(. Jeden ho ve 4 letech kousl do tváře, pak dve kluci sli po nem ve skolce…on se naucil nenechat byt panakem a asi se to takto vyvrbilo. Jsem matka co ryto veci nenecha jen tak. Vzdy vse resim a snazim se predchazet :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 21:11

@Svistice ucitele ho chvali, ze ma prehled, komunikuje, pomáhá je veselej. Ale ze tskto reaguje a postuchuje. Rekla bych ze problem je ze si mozna mezi detmi neveri :nevim:. A pak reaguje na nejake reci. Jo co mu kdo rekne mi nefokaze rict…uz si nepamatuje… :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 21:13

@Trojlístek doma urcite ne, jsme slusna rodina bez nasili a sprostych slov. Myslim ze to vidi u dětí. I sam vi ze je to spatne a ze druhe poucoval ze to nemaji delat…urcite i neco videl v tv…

• Citovat
  • Nahlásit
26955
13.10.21 21:17
@Anonymní píše:
@Trojlístek doma urcite ne, jsme slusna rodina bez nasili a sprostych slov. Myslim ze to vidi u dětí. I sam vi ze je to spatne a ze druhe poucoval ze to nemaji delat…urcite i neco videl v tv…

Nesvadela bych to na cizí deti… Myslím, že v každém školním či skolkove kolektivu se najde nějaký grázlík s chováním a slovníkem, který má k Jarkovskemu daleko. A rozhodně není vzorem pro zbytek kolektivu. Naopak, těchto dětí se ostatní spíš strani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11970
13.10.21 21:24

Moje děti jsou prckové a odmala se prudším dětem vyhýbají, takže ani nemají tendenci řešit narážky tím, že by dítěti o hlavu většímu jednu ubalily. Ale zase mě štve, že poslední dobou mají tendenci řešit spory kupováním si kamarádů a zákulisním bojem. Spolužák A řekne synovi, že už s ním nebude kamarádit, protože je syn malej, tak že bude kamarádit se spolužákem B. No a syn to vyhodnotí tak, že další den vezme do školy oblíbenou hračku spolužáka B, a odpoledne nadšeně vypráví, že má spolužák A tak trochu smůlu, protože B si všechny přestávky hrál s ním.
Já pořád dokola vysvětluju, že si můžou hrát A+B+C, že nikdo nemusí mít „nejlepšího“ kamaráda, že správný kamarád s někým nekamarádí jen kvůli bonbonům nebo hračkám atd. Ale jsou to taková telátka, doufám, že z toho vyrostou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat