Reakce na antibiotika

272
7.12.19 22:53

Reakce na antibiotika

Ahoj! Jdu si k vam pro radu. Na zacatku tydne jsem dostala hnisavou anginu a tak jsem vyfasovala od doktorky antibiotika. Celou dobu vpohode, uz jsem temer dolecena, ale asi pred pul hodinou mi vyrasila koprivka od dlani az k loktum. Tusim, ze to bude asi z tech ATB. Zbyvaji mi jeste dobrat 2 prasky, z toho jeden mam brat uz za pul hodiny. Vim, ze dobrat prasky je dulezity, ale nikdy jsem nemusela resit reakci (je to moje prvni alergicka reakce v zivote)…ted se samozrejme sve doktorce o vikendu nedovolam, tak me zajima, jak jste to resily vy, kdyz jste byly v podobne situaci. Diky moc za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11823
7.12.19 23:00

Už bych to nebrala, 2 tablety už bych neřešila, ať nemusíš jet třeba dusící se na pohotovost v noci, po každé další tabletě může být alergie horší - ne neber to už

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
7.12.19 23:05

@VikiRiki zkus si najít pohotovostní lékárnu a tam zavolat. Případně pohotovost. Ty pozdní nástupy alergie nebývají nijak bouřlivé, nemáš doma fenistil, ať si ulevíš? Oceňuji povědomí o nutnosti dobrat ATB! :potlesk:

BTW nesnědlas něco? Třeba si to ani neuvědomíš…grep, ananas, oříšky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
7.12.19 23:08

Já už bych nevzala. Možná stejně budeš muset zítra na pohotovost. Já dostala svoji první reakci ve 26 letech. Večer jsem měla pár teček do rána jsem byla celá červená a mizelo mi to asi týden. V nemocnici mi dali nějakou kapačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
7.12.19 23:14

@Sue2008 Fenistil jsem si nakapala hned jak se to objevilo. Prave zatim to neni zadna hruza, tak to asi risknu a doberu to. Preci jen to byly ATB na pouhych 5 dni, takze vynechanych 16 hod mi prijde dost a nechcu si tu pestovat odolny bakterky. Jinak nic me nenapada, co bych mohla snist tak spatnyho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
7.12.19 23:19

Tyjo holky nestraste…doufam, ze to tak daleko nedojde. Mam doma jeste malyho kojenyho mrnousa, co se ode me nehne na krok…ani nevim jak se popr. resi hospitalizace…to by byl se mnou ve spitale nebo by musel na me cekat doma? Tak snad to nedojde tak daleko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11920
7.12.19 23:21

Zavolej do nemocnice na internu, vysvětli situaci a popros o telefonickou konzultaci s lékařem. Mám s tím dobré zkušenosti. Jinak u dcerky se mi stalo něco podobného, nasazovala se jiná antibiotika a musela je využívat znovu celá. Ale záleží i na onemocnění a antibiotikách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
7.12.19 23:23

@VikiRiki ne neboj, nenechali si mě tam. Jen mi nechali vykapat kapačku a šla jsem domu. Doma jsem brala ještě zodac na alergie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.19 08:23

Dcera dostala zapal plic a po atb na 14 dni se taky hned osypala. Je ji 7. Tedy nenapadlo me tak hned plasit. Po vikendu jsme zasli doktoru a on pridal neco na alergii a ATB normalne tech dalsich 12 dnu dobrala. Ja jednou vypila lahvicku fenistilu na ex, kdyz mi naskakaly peticentimetrove puchyre jako reakce na lecbu. Ale to byla takova odlehcena chemo.

• Nahlásit
  • Citovat
14732
8.12.19 09:26
@VikiRiki píše:
@Sue2008 Fenistil jsem si nakapala hned jak se to objevilo. Prave zatim to neni zadna hruza, tak to asi risknu a doberu to. Preci jen to byly ATB na pouhych 5 dni, takze vynechanych 16 hod mi prijde dost a nechcu si tu pestovat odolny bakterky. Jinak nic me nenapada, co bych mohla snist tak spatnyho.

já už bych to nedobírala. Antibiotika se udrží v krvi až 10 dní. Bereš probiotika? máš doma nějaké antihistaminikum? já dostala vyrážku cca 5 dní po dobrání a dr. mi nasadila další -) skončila jsem na 10 dní s vyrážkou po celém těle v nemocnici a léčila se z toho cca měsíc. Spíš bych si zajela do lékárny pro nějakou mastičku (já měla se zinkem), dobrý probiotika a něco na vyčištění organismu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama