Ekzém u Nutrilon Allergy Care

1407
6.12.19 21:54

Ekzém u Nutrilon Allergy Care

Maminky, muj 4mesicni chlapecek (ABKM) ma uz 2mesice UM Nutrilon AC. Ma take ekzem, ktery se mu den ode dne horsi (tvare nejvic, rucicky i nohy). Delam ovesne koupele, mazu vsim moznym, vse zehlim, pouzivam vse eko a bio, atd a stale se to horsi. Dokonce mu nesedi ani zadne probiotika. Mate nektera taky zkusenost, ze by i u toho mlika byl takovy problem? :(
AC mu pomohlo alespon v tom ze ma jiz normalni stolici bez krve a hlenu. Ale na ekzem mu to nepomohlo, prave naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
83
6.12.19 22:18

Ano, u nás byla a je hodně silná alergie na bílkovinu kravského mléka. Nutrilon AC nám nestačil, s ekzemem to nehlo. Na tyhle silnější alergie se předepisuje Neocate nebo Alfamino. Předepisuje ho alergolog. Dá se i volně koupit ale je hodně drahé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
6.12.19 22:41

Ahojky. Se synem jsem měla to stejné. Alergie potvezena, ekzém hrozný. Cca od 4 týdnů to bylo čím dál tím horší, byla jsem zoufalá. Mléko mu udělalo dobře na bříško ale ekzém se nelepšil. Nám pomohl čas, teplé počasí a krém Lupikar baume od Laroche Posai (ten ho opravdu zachránil, změna hned po 2-3 aplikacích. V 11 měsících byl syn z 99%čistý a dnes v 16m ani nevíme co je ekzém. Chce to vydržet ;) držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
6.12.19 23:07

@Agnes9 ani nevite jak rada to slysim!
A nemuseli jste menit mleko jak pise @Zubenka01 (dekuji za info)?
AC mu pomohlo - nema temer zadne vetry, stolice temer nezapacha a je pravidelna jak hodinky, tak mam opravdu strach to zase menit. Za par dni zacnu s prikrmy, meli jste nejake omezeni treba v nich? Dr.nam radila zlouset vsechno dele, ale jinak vic neresit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
7.12.19 00:00

@Mary85 Můj syn sice neměl kožní projevy, a kojila jsem, tak jsem mela dietu také a doporučovali vyřadit i ořechy, citrusy, jahody, soju a vejce jak u me, tak i u příkrmů. To ale muze byt velice individualni. Teď už nekojim a syn mel také Nutrilon ADC a ted už postupně zkousime zavádět i mléčné věci. Chce to trpělivost a dávat pozor na složení atd. Ale v prvních prikrmech je stejně jen zelenina a maso. Akorát někdy může byt alergie při ABKM i na hovězí maso, tak treba pozor i na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
7.12.19 00:01

Jinak Alfamino a Neocate doporucuji na recept, jinak je to opravdu drahé. Je to sice hořké, což dělá ta rozštěpená bílkovina, ale snad by to miminku chutnalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
7.12.19 00:17
@Mary85 píše:
@Agnes9 ani nevite jak rada to slysim!
A nemuseli jste menit mleko jak pise @Zubenka01 (dekuji za info)?
AC mu pomohlo - nema temer zadne vetry, stolice temer nezapacha a je pravidelna jak hodinky, tak mam opravdu strach to zase menit. Za par dni zacnu s prikrmy, meli jste nejake omezeni treba v nich? Dr.nam radila zlouset vsechno dele, ale jinak vic neresit.

S příkrmy jsme začínali až když se mu trochu srovnal ekzém, se stolici měl problémy minimální. Začínali jsme klasicky jednodruhovou zeleninou a ovocem, tři dny jeden druh. Na něco byla reakce ve smyslu zhoršení ekzému. Pak obiloviny, maso, ryby. Vadí mu krůta, hovězí, rajčata, jahody, vejce. Na alergologii mi řekli, ať dávám vse, jen ne nic s bílkovinou kravského mléka a sojou. A minimum zpracovaných potravin, třeba kukuřičné krupky s ovocem vadí, ale kukuřice ani ovoce ne. A nedávám žádné kupované hotové jídlo (Hipp apod)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
7.12.19 07:50

Pozor na ty ovesné koupele, já jsem exematik a kdybych se v odvaru vykoupala, tak se mi exem taky zhorší. Nesedí to všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
7.12.19 14:34

@Bobsh diky to me kazdy rika opak. Diky moc to jsem nerusila 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
7.12.19 15:03

@Mary85 vyzkoušela bych radši pár lžiček octa do vody, je to i proti svědění. Vím, že odvar z vloček je hodně doporučovaný, ale nesnese je každý. Ty začátky jsou takové testování pokus omyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
7.12.19 18:23
@Bobsh píše:
@Mary85 vyzkoušela bych radši pár lžiček octa do vody, je to i proti svědění. Vím, že odvar z vloček je hodně doporučovaný, ale nesnese je každý. Ty začátky jsou takové testování pokus omyl.

Díky moc za radu, bylo mi taky divný, že to pořád propagují a malé to dělá hůř. Teď se jí to objevilo i na očních víčkách, máš prosím nějaký tip na úlevu? Často si je ručičkama mne, kožní krčí rameny, že na oči opatrně spíš nemazat :nevim: Jinak na čelo a na tělo máme Fucidin a Imazol a Ambiderman. :think: Má to 4 měsíce je jí 10měsíců :zed: díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2708
7.12.19 21:51

@Mary85 zkuste ten Neocate. Ten se dává při velmi silné ABKM. Nám Nutrilon AC taky nepomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat