Realitka nájem

Anonymní
30.6.21 21:40

Realitka nájem

Dobrý den,

pronajímám byt již roky s Remax a vždy bez problému. Nyní má realitka týden můj byt a jsem v situaci, že potřebuji byt nechat pro rodinného příslušníka.
Volala jsem makléřovi, že potřebuji stáhnout nabídku a vysvětlila jsem mu, že ho potřebuji pro někoho, kdo přišel o střechu nad hlavou a rodina je pro mě priorita. Samozřejmě jsem mu řekla, že se s ním finančně srovnám. No říkám vám, že takové chování jsem ještě nezažila. Arogance, že jsem se již upsala a byt je jejich!
Chcete pronajmout byt a slyšíte po týdnu, že byt je jejich. No já byla v telefonu nepříčetná. Ráno mu budu volat znovu až trochu vychladnu.

Je tu někdo, kdo při nájmu řešil něco podobného? Čekají mě nějaké další sankce?
Děkuji za info

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1948
30.6.21 22:19

Důležité je, co je ve smlouvě. Emoce stranou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2345
30.6.21 23:32

No a ve smlouvě máte co? Jim asi budete muset dát provizi, kterou by pronájmem bytů získali, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
1.7.21 07:15

Pracovala jsem v RK, ale smlouvy s majiteli jsme nikdy neměli. Byla to dobrovolná spolupráce. :nevim: Takže to není standardní u všech RK. Pokud nějaká taková smlouva je, pak záleží jen čistě na konkrétních podmínkách, které si tam dal REMAX.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.7.21 07:24

Holky at maji ve smlouve cokoliv (teda jestli tam neni neco o prepisu vlastnictvi) nikdy nemuze z maklere vypadnout, ze je byt ted jejich…to bych ho taky hnala.
Zakladatelce: je mozne ze budes muset kauci za byt uhradit (dle smlouvy), ale pokud by se nejak jeste cukali, vyhrozovala bych zverejnenim na socialnich sitich atp. Hrozba negativni reklamy jak na realitku tak na konkretniho maklere by mohly pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9132
1.7.21 08:28
@mandle-v-cokolade píše:
Holky at maji ve smlouve cokoliv (teda jestli tam neni neco o prepisu vlastnictvi) nikdy nemuze z maklere vypadnout, ze je byt ted jejich…to bych ho taky hnala.
Zakladatelce: je mozne ze budes muset kauci za byt uhradit (dle smlouvy), ale pokud by se nejak jeste cukali, vyhrozovala bych zverejnenim na socialnich sitich atp. Hrozba negativni reklamy jak na realitku tak na konkretniho maklere by mohly pomoci.

Ale pokud je to o tom, že si neprecetla pořádně smlouvu a právo je na jejich straně, tak se tímto jednáním zakladatelka dostane do brutálních sraček a dlouhých soudů o náhradu škody a vyhrožování je taky trestné. Takže toto je hodně špatná rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
1.7.21 09:54

A co máš ve smlouvě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12032
1.7.21 11:40
@AndulkaMa píše:
Pracovala jsem v RK, ale smlouvy s majiteli jsme nikdy neměli. Byla to dobrovolná spolupráce. :nevim: Takže to není standardní u všech RK. Pokud nějaká taková smlouva je, pak záleží jen čistě na konkrétních podmínkách, které si tam dal REMAX.

Tohle už není možné, mít zprostředkovatelskou smlouvu je ze zákona povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12032
1.7.21 11:50

Myslím, že makléř se do rána taky srovná. Smlouva je jedna věc, ale pokud jsi nabídka, že se s ním srovnáš finančně (protože on už s tím bytem měl prokazatelně náklady), tak nemá důvod dělat problémy. Jako čeho dosáhne? Chce tam lit další peníze, abys ty pak zájemci řekla, že mu to nepronajmes? Je to blbost. Nejhorší, co tě může potkat, je smluvní pokuta, která musí být ve smlouvě uvedená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat