Reálný plat učitele (Praha)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 00:15
Reálný plat učitele (Praha)

Ahoj, prosím učitele/učitelky, zda by se nepodělili se svými zkušenostmi s platy (ZŠ/SŠ v Praze)…samozřejmě počítám s anonymními odpověďmi =). Jaký je reálný nástupní plat a jaká je pak šance (a za jak dlouho) na zlepšení?

Moc děkuju, Gábina

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 26.02.18 00:20
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím učitele/učitelky, zda by se nepodělili se svými zkušenostmi s platy (ZŠ/SŠ v Praze)…samozřejmě počítám s anonymními odpověďmi =). Jaký je reálný nástupní plat a jaká je pak šance (a za jak dlouho) na zlepšení?Moc děkuju, Gábina

tak pokud se jedná a o státní školy, tak tam je platový tarif jasně daný zákonem… rozdíl může být jen v odměnách a v osobním ohodnocení…
 http://www.pedagogicka-komora.cz/…gogicke.html

xacxa
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 26.02.18 07:04

Navíc také hodně záleží na tom, kdo je zřizovatel, jelikož od zřizovatele dostává škola i třeba peníze na platy, když je potřeba. Takže je li zřizovatel Praha, asi se tam mají učitelé lépe, než na malé vesnické škole…ale abys měla představu, tak učitelky berou jen o ždibec víc než zdravotní sestry

sissive
Kecalka 246 příspěvků 26.02.18 07:15

Hlavně realita je hodně taková, že skoro žádný učitel nemá plný úvazek a pan se to různé spojuje s jinými předměty aby měli aspoň tříčtvrteční úvazek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 07:29

U nas(mimo Prahu) je situace nasledujici: naduvazek, protoze to je pro zamestanavatele vyhodnejsi, bo prescas zaplati jen pri realne oducenych 21+ hodinach. Staci 1 hodina divadla/exkurze apod. a nedostanes nic. Jedem hole platy, osobko 200kc/mesic, v zakladu mam po 13ti odpracovanych letech 27tis hrubeho. ( po tom opakovanem pridavani v poslednich letech, jeste pred 2 lety jsem domu nosila 16tis cisteho)
Mam vystudovane 2 VS, rok v zahranici, 1 jazyk na urovni C1, druhy B2. :roll:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 26.02.18 08:20
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím učitele/učitelky, zda by se nepodělili se svými zkušenostmi s platy (ZŠ/SŠ v Praze)…samozřejmě počítám s anonymními odpověďmi =). Jaký je reálný nástupní plat a jaká je pak šance (a za jak dlouho) na zlepšení?Moc děkuju, Gábina

Nic moc, ale můžou uždibovat ve školní kuchyni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 08:43

Není to v Praze, ale přítel vloni začal učit na 2.stupni ZŠ a má tak 21-22 čistého.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 09:40

Ucitele jsou na tom jak statni zamestnanci. Krajske mesto 11. platova trida, VS, 7 let praxe v oboru a podle tabulky 22720 hrubeho. Osobko mame zatim vetsi nez učitele, ty maji max. 3000. My mame 5-10 tisic. 13 te platy jsem jeste nevidela. Roční odmeny jen pro vyvolené. Ale zase na rozdíl od ucitelu děláme 160-180 hodin mesicne a prace z domu se nám nepocita. Ale da se delat od 7 do 15.30 coz je pro zenskou celkem fajn, kvůli detem.

renduli
Závislačka 3057 příspěvků 26.02.18 10:20
@Anonymní píše:
Ucitele jsou na tom jak statni zamestnanci. Krajske mesto 11. platova trida, VS, 7 let praxe v oboru a podle tabulky 22720 hrubeho. Osobko mame zatim vetsi nez učitele, ty maji max. 3000. My mame 5-10 tisic. 13 te platy jsem jeste nevidela. Roční odmeny jen pro vyvolené. Ale zase na rozdíl od ucitelu děláme 160-180 hodin mesicne a prace z domu se nám nepocita. Ale da se delat od 7 do 15.30 coz je pro zenskou celkem fajn, kvůli detem.

Nespadají učitelé do jiných tabulek než „běžní“ státní zaměstnanci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 10:27

Stačí mrknout do tabulek, spočítat si platovou třídu a máš plat, samozřejmě v hrubém. Někde mají odměny, někde je mají jen jednou za rok a někde vůbec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 19:05

Děkuji všem za odpovědi. Já to právě nemyslela tabulkově, ale reálně s odměnami a jak reálně vypadají úvazky atp…slyšela jsem, že tady na sídlišti v Praze na ZŠ je nástupní plat 19tis, takže hrůza, ale tak učit kuvli penězům nejde nikdo - spíš teď řeším, jak po škole vjít, mám teď práci ale mimo obor (a tam mám 10500 čistého za poloviční úvazek), před létem snad odstátnicuju a od září bych ráda nastoupila, tedy tak od dubna chci rozposílat životopis a chodit po pohovorech a docela by se mi hodilo mít reálnou představu, kdyby se třeba zeptali, jaký plat bych si představovala. Budu ráda, kdybyste se někdo ještě podělil s těmi začátky učitelství, nebo doporučil jestli je lepší 2. stupeň ZŠ nebo střední škola a případně jaká - mám dvouobor Dějepis a základy společenských věd, takže asi spíš ta střední škola…ale zatím jsem moc přehled nezískala, tak budu vděčná za jakékoliv rady. Díky Gábina =)

Uživatel je onlineBurj Chalifa
Nadpozemská drbna 29285 příspěvků 26.02.18 20:02

Kolik vlastně mají učitelé na SŠ před důchodem?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.18 20:15

Tak zrovna se svou kombinací nebudeš hledat snadno. Největší zájem je o angličtinu, matematiky a fyziky. Ze středních škol je dějepis dele než dva roky jen na gymplu, s tou občankou je to krapet lepší, ale i tak se tyto předměty dávají často jako doplněk k úvazku. Taky dejepisarka, jen a jazykem. 8)

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 13.03.18 15:35

@Burj Chalifa učitelé na SŠ jsou 12.platová třída, před důchodem bude tedy jejich základ kolem 33tis hrubého, zbytek záleží na konkrétní škole/zřizovateli. Někde odměny/osobko jsou, jinde se jede „naholo“.

suwari
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 13.03.18 17:12

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >