Reflux u 8měsíční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LucieHora
Stálice 72 příspěvků 10.05.19 08:14
REFLUX - 8měsíční

Ahoj, synovi je 8 měsíců, od narození má reflux, bojujeme s blinkáním pořád. Ale chtěla jsem se zeptat spíš na podobné zkušenosti, potřebuju asi uklidnit, že v tom nejsme sami. Kojila jsem necelé tři měsíce, od 4-5 měsíce příkrmy, a s tim to začlo ještě víc. Není na nic alergický, prostě jednou vyzvrací přesnídávku, jednou jogurt, zeleninový/masový příkrm, kaši.. nejhorší je, že to “nedá najevo”, jídlo sní s chutí a pak to proudem letí ven. Doktorka o tom ví, byli jsme už i na pozorování v nemocnici, protože zvracel 3× za sebou, ale to nejspíš nebyl reflux, ale opravdu mu jídlo nesedlo (nebo to bylo z pádu, těžko říct - všude se staví a už by nejradši chodil). Tak se podělte o zkušenosti, děkuju a mějte hezký den! :srdce: :*

Reakce:
Uživatel je onlineLenaMarry
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 19.05.19 21:07

Vidím, že nikdo zatím nereagoval. Jen přidám mou zkušenost s refluxem. V tomto věku jsem sice ještě kojila, ale doplňovala jsem to umělým mlékem a nesměla jsem kombinovat normální tuhou stravu s jakýmkoliv mlékem, potom dcera vždy zvracela. Osvědčilo se mi dávat UM či kojit jenom ráno, večer a v noci, po zbytek dne jenom tuhou stravu. Ustálilo se to kolem roku. Jo a do budoucna pozor na sirupy na odkašlávání (např. Mucosolvan) u dětí s refluxem můžou vyvolat zvracení, dcera po něm málem skončila v nemocnici s dehydratací. Čím bude dítě starší, tím to bude lepší, chce to vypozorovat, po čem a po jakých kombinacích nejčastěji zvrací.

LucieHora
Stálice 72 příspěvků 19.05.19 21:11

@LenaMarry děkuji, nikdo nereagoval, asi s tím máme problém doma jen my! 8o taky jsem začla nedavno malýmu dávat UM jen před spaním, v noci a ráno. Přes den už má normální jídlo. Snažila jsem se vypozorovat, co mu vadí nejvíc, ale bohužel je to pokaždý něco jinýho. Jak jsem psala - někdy mu vadí kousky v příkrmu (maso/zelenina), jindy ovocná přesnídávka.. je to těžký, ale věřim, že se to zlepší! Děkuju ještě jednou ;)

Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 19.05.19 23:40

@LucieHora není za co, držím pěsti, ať je to zlepšení brzy. Ještě mě napadla jedna věc. Dcera nikdy nesnědla množství jídla, doporučované pro její věk. Vždycky jedla menší porce, protože když se „přecpala“ tak se jí navalovalo nebo rovnou blindila. Nicméně nikdy nestrádala podvýživou a snažila jsem se jí dávat tak nějak jídlo cca po 2-3 hodinách. No, a s kouskama měla problém až do 10 měsíců, pak už měla víc zubů a kousky taky přijala a zvládla. Do té doby mixované. ;)

Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 19.05.19 23:46

Jo, a pro uklidnění, po roce obrat o 180 stupňů a teď v roce a půl předčila všechny dřívější super jedlíky. Zvrací jenom při viróze, stal se z ní nevybíravý žroutík, který s gustem sní, co jí dám a to i v úctyhodném množství. Dost mě vždycky pobaví závistivé pohledy rodičů např. čtyřletých vybíravců, když sledují, jak se nacpává :mrgreen: ;)
P. S. váhu i výšku má průměrnou. :lol:

Váš příspěvek
Reklama