Reflux - jídelníček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 13:41
Reflux - jídelníček

Ahojky.
Nedávno mi diagnostikovali reflux, s tím mi nasadili i léky a doporučili změnu stravy s takovými obecnými pravidly k tomu. Měla bych ale dotaz jak to je třeba s pečivem a druhy zeleniny? Co není příliš vhodné atd?

Reakce:
MarketaC4
Kecalka 216 příspěvků 19.07.19 13:52

Mě třeba nedělá dobře jakékoliv pečivo - a to mám bezlepkové - prostě mě to dráždí.
Ze zeleniny je to u mě hodně cibule, česnek, papriky, rajčata…

Freya10
Kecalka 461 příspěvků 19.07.19 13:58

Ahojky,
z mé zkušenosti (i dle Dr.) je to prostě potřeba, aby to každý vychytal, co jemu konkrétně dělá potíže.
Třeba mně sem tam dělají potíže sušená rajčata (čerstvá naopak ne)…a na nic víc jsem nepřišla…omáčky, pečivo, ovoce, zelenina, káva, čokoláda apod. mi nevadí - není mi po nich lautr nic ;)
Tedy já to mám tak, že beru poctivě léky (Helicid 1× denně) a můžu si jíst co chci a nemám žádné potíže (tedy - až na přejedení - to je průšvih i u mě :lol: ).
Jediné co, tak já nemohu zvedat nic těžkého a být déle v předklonu - to vím, že mi vadí - ale já mám nejen reflux, ale i brániční kýlu = jsem „horší“ případ ;)

Takže moje rada - brát poctivě léky, nechat najet jejich účinek (to trvá tak 3 týdny, než se plně projeví), do té doby raději střídměji - ne pálivé, kyselé, kynuté čerstvé, kofein a alkohol nu a potom si prostě vychytat, co dělá potíže a ostatní nemusíte řešit ;)

Váš příspěvek
Reklama