Klidový režim a práce

143
18.7.19 20:08

Klidový režim a práce

Zdravím,
mátě někdo zkušenost, že vám byl doporučen klidový režim a vy jste to stejně riskly a šly do práce (např. že důvod klidového režimu nebyl nic vážného nebo jste si dávaly pozor…)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19710
18.7.19 20:16

Otázka je z jakého důvodu máš klidový režim a jakou práci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
18.7.19 20:16

@ritterca co je to „nic vazneho“?
Me doporucil dr. klidovy rezim kvuli spineni na zacatku 3tiho tehu. S 5ti mesicnim mimcem ale sam uznal, ze to moc klidne nebude :roll: fakt jsem se snazila vic jak mesic netahat tezke veci (jen asi 6ti kilovou dceru), zadny nakupy, kocar do auta, dite v autosedacce a tak. A vse dopadlo dobre. Kdybych mela klidnou praci v kanclu, tak bych tam asi klidovy rezim taky zvladla drzet. Ale kdybych delala treba v nejakym skladu a tahala bezne veci 10kg a vic, tak by to asi neslo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13289
18.7.19 20:25

Tak záleží proč ti ho nařídil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
18.7.19 20:30

Dělám v knihovně, takže většinu času sedím a semtam vstanu a jdu pro knihy…

Včera mi byl odstraněn výrustek na noze, žádné komplikace, ránu jsem zatím neviděla (budu ji až ráno přelepovat), ale řekla bych, že tam budou snad 3 stehy max.
Na kontrolu jdu až příští pátek a doteď jsem měla dovolenou a teď právě nevím zda to risknout a jít normálně v pondělí do práce nebo zavolat, že si beru nemocenskou (popřípadě prodloužím dovolenou) - a to se mi právě moc nechce, jelikož jsem na zákrok šla sama od sebe a je doba dovolených, tak to tam nechci holkám zavařit tím, že budu ještě chybět.
Rána podle doktorů byla v pořádku, žádné prosakování - dnes mě pustili domů, nic mě nebolí, při chůzi žádný problém, pokud si dobře sednu, tak taky nic netlačí…
Tak uvažuji, že bych šla normálně do práce, ale fakt si dávala bacha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Tak je klidový režim a klidový režim. A práce a práce.
Mně dr. doporučila „klidovější režim“ poté, co jsem odmítla neschopenku na základě minulého (zamlklé potraty, dlouhá snaha o otěhotnění vč. mnoha IVF, gynekologické operace) a současných nemocí sice blbých, ale léčitelných stejně vleže jako v poklusu. Práci jsem měla převážně kancelářskou, sem tam popojíždění a nějaké pochůzky. Kdybych měla naříený klidový režim maximálně vleže např. na základě krvácení nebo předčasného otevírání, plácla bych sebou doma a na práci ani nepomyslela. Ale takto jsem přínos nějakého extra klidu neviděla, do práce chodila až do 6 týdnů před termínem a s požehnáním dr. v tom klidovějším režimu absolvovala i dovolenou v zahraničí (5 h autem).

• Citovat
  • Nahlásit
1189

Ještě že dovedete líp posoudit než lékař, jestli je zapotřebí klidoveho režimu. To tam ani nemusíte chodit :D

Jinak po malém zákroku na noze jsem do práce chodila normálně, i když jsem měla být v klidu. A to mám práci 8 hodin na nohou. A zůstala mi kvůli tomu ošklivá jizva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
18.7.19 20:35

@NinaU. Tak mi třeba ani nebylo řečeno, že mám klidový režim, to jsem se dověděla až z papírů. Jediné co mi při propuštění bylo řečeno je to, kdy ránu sprchovat a kdy mám kontrolu.

Jizvu pal čert. Já vím, že zdraví je přední, ale je mi fakt blbé vůči kolegyním chybět další týden (když vlastně já přijdu z dovolené a na dovolenou odejde jiná kolegyně), když jsem si ten zákrok teď zvolila sama…
Jako být to zákrok, na který jsem nutně musela jít, tak klidně budu doma (bohužel nedá se svítit), ale právěže jsem si to zvolila sama, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72944
18.7.19 20:52

@ritterca Pri povaze tve prace bych do ni klidne slsa, doma nebudes o nic vic v klidu s jeste budes mit blby pocit vuci kolegynim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12256
18.7.19 20:56

S tvym zamestnanim bych taky sla. Doma bys mel zatez mozna vetsi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
18.7.19 21:03

Pokud vyloženě neřekli „držet nohu nahoře, aby rána nekrvacela, případně aby spadl otok“, tak tím mysleli jen to, že nemáš třeba sportovat. Jde jen o ty stehy, aby se nepotrhaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20029
18.7.19 21:04

No, mela ses zeptat, jak dlouho a jaky klidovy rezim si dr. predstavuje a kdy muzes do prace… nicmene, pokud te vyslovne neupozornil, co nesmis, tak je to v tvem pripade spis kouzelna formulka na konci zpravy… sice nevim, co presne mas za sebou, ale podle popisu si asi nikdo nemyslel, ze budes sedet doma s nohou nahore do pristi kontroly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5763
18.7.19 21:23
@ritterca píše:
Dělám v knihovně, takže většinu času sedím a semtam vstanu a jdu pro knihy…Včera mi byl odstraněn výrustek na noze, žádné komplikace, ránu jsem zatím neviděla (budu ji až ráno přelepovat), ale řekla bych, že tam budou snad 3 stehy max.
Na kontrolu jdu až příští pátek a doteď jsem měla dovolenou a teď právě nevím zda to risknout a jít normálně v pondělí do práce nebo zavolat, že si beru nemocenskou (popřípadě prodloužím dovolenou) - a to se mi právě moc nechce, jelikož jsem na zákrok šla sama od sebe a je doba dovolených, tak to tam nechci holkám zavařit tím, že budu ještě chybět.
Rána podle doktorů byla v pořádku, žádné prosakování - dnes mě pustili domů, nic mě nebolí, při chůzi žádný problém, pokud si dobře sednu, tak taky nic netlačí…
Tak uvažuji, že bych šla normálně do práce, ale fakt si dávala bacha.
Šla bych. Taky pracuji v knihovně a vím, co to obnáší. Občas se naběháme, ale pokud je vás tam víc, tak bych třeba kolegyně poprosila, aby s knihami chodily ony a ty zase můžeš půjčovat a vracet knihy. Pokud jsi tam sama, je to malá knihovna, nemusíš s knihami běhat tak moc, v klidu bych je odnesla, když tam zrovna nikdo není. Jinak klidovym režimem bych myslela, že nebudeš dělat túry a třeba cvičit a aktivně sportovat. Ale toto bych asi vůbec neřešila a do práce šla.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
18.7.19 22:14

Zdraví máte jen jedno, víc k tomu netřeba říkat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
19.7.19 07:47

Ja s narizenym klidovym rezimem neschopenku odmitla a chodila do prace. Delam v kancelari, kde muj jediny pohyb je cesta na zachod. Vim, ze doma bych cely den na gauci nevydrzela a furt bych neco delala. Takze ja mam v praci vic klidu nez doma. Jen lekari na me obcas koukaji vyjevene, kdyz jim vysvetluju, ze chci radsi chodit do prace nez byt doma na neschopence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama