Hlen ve stolici a stres

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 07:59
Hlen ve stolici a stres

Ahoj mám dotaz, zda vážně stres může způsobit dráždivý trácnik, doslova hleny ve stolici. Před 2 lety jsem měla stresove období a objevily se mi hleny ve stolici, všechna vyšetření ok ale objevila se alergie na mléko, to jsem vysadila a spolu s terapii jsem byla 2 roky bez problémů. Včera jsme odjeli ale na dovolenou, což je pro mě vždy spíš za trest a měli jsme velke potíže při cestě. Byla jsem úplně v stresovaná. Ráno jsem se vzbudila a jsou že mě pouze hleny. Omlouvám se za popis. Myslela jsem, že 1 vypjaty den to zase nemůže vyvolat. Je možné, že to je jen trácnik? Jiné potíže nemám.

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 18.07.19 10:04

Ano, drážidvý tračník je spoušený dlouhodobým, neřešeným stresem. Ten promění mikrobiotu v trávicím traktu a tato nerovnováha pak díky ose mozek-střeva ještě víc zvyšuje emoční zátěž.

To že ti tam něco vytváří hledy ukazuje, že je tam pomnožená nějaká divná bakterie, co by tam být neměla.

Na mikrobiotu zkus tři, čtyři měsíce držet tzv. lowFODMAP dietu a pak pomalu a postupně zkoušej zařazovat zpět běžné suroviny.

http://lowfodmapdieta.cz/

Celý proces by mohlo urychlit nasazení antibiotik a náslendých probiotik, ale to je potřeba řešit s gastroenterologem a mít potvrzené buď SIBO (které je s dráždivým tračníkem často spojeno) http://www.edukafarm.cz/…erustani.pdf a nebo mikrobiologickým rozborem zjištěno co konkrétně ti ty hleny produkuje, aby se to zabíjelo cíleně.

No a na stres a zátěž začni používat deník, pravidelné cvičení, aktivní relaxace/mindfulnes/focusing a pokud to nezabere, tak se ozvi své terapeutce/terapeutovi, že by se ti hodilo pár setkání.

Neboj, teď už to dá méně práce, než na poprvé.

Váš příspěvek
Reklama